Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

Hıristiyan Birlik Partili Vekilden Türk Adaletine Üstü Kapalı Eleştiri

Posted by almanyahaber Kasım 26, 2007

Alman Birlik partileri (CDU/CSU) Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Wolfgang Bosbach, Türkiye’de bir İngiliz kızına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu yargılanan 17 yaşındaki Alman genci B.M.W’nin durumuyla ilgili olarak sakin ve soğukkanlı davranılmasını istedi.

Bosbach, Alman ARD televizyonunda yayımlanan açıklamasında, Türkiye’de, bağımsız yargıya müdahele ediliyormuş gibi bir intibanın yaratılmaması gerektiğini belirterek, ”Bu tür durumlarda kamunun yoğun baskısı verimli olmayabilir” dedi.

Türkiye’nin AB üyeliğine karşı olan Bosbach, Alman gencinin davasının Türkiye’nin AB üyeliği bağlamında ele alınmaması gerektiğini kaydetti. Bununla birlikte Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinin tutumunu eleştiren Bosbach, “İngiliz kızının verdiği ifadenin 6 aydan bu yana hala mahkemeye sunulmamış olmasının kabul edilemeyeceğini” söyledi. Bosbach, ”Henüz bir suç unsuru sabit görülmemesine rağmen, bu gencin kefaletle neden serbest bırakılmadığını anlamıyorum” diye konuştu. Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 20 Kasımdaki duruşmada, B.M.W’nin tutukluluk halinin devamına ve yeni duruşmanın 14 Aralık’ta yapılmasına karar vermişti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s