Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

UYGUR TÜRKLERİ YOK EDİLİYOR! DÜNYANIN GÖZÜ SADECE TİBET’İ GÖRÜYOR

Posted by almanyahaber Nisan 18, 2008

Doğu Türkistan’da Uygurların, camileri kapatılıyor, bayramları yasaklanıyor, kadınları kısırlaşıtırılıyor ancak batı ise sadece Tibet’i görüyor. Çin’in Uygurlara uyguladığı sistematik işkence dünyanın hiçbir devletinde rastlanmayacak kadar çirkin boyutlara ulaşmış durumda. Tüm dünyanın dikkatini üzerine çektiği Tibet’te yapılanlar Uygurlara yapılanların yüzde biri kadar bile değil. Buna rağmen batı dünyası Uygurları hala görmezden geliyor.

Merkezi Göttingen’de bulunan Alman “Tehdit Altındaki Halklar Topluluğu” adlı kuruluştan Ulrich Delius, “Çin’de Uygurlar kadar takibata uğrayan bir başka halk topluluğu daha yok” diyor. Asya Raportörü, insan hakları kuruluşunun elindeki rakamlara göre komünist yönetimin bölgede, 1997’den beri 500’den fazla ölüm cezasını infaz ettiğini vurguluyor. Azımsama amacı taşımaksızın bir karşılaştırma yapmak gerekirse, aynı zaman diliminde Tibet’te idam edilenlerin sayısının sadece iki olduğunu belirtmek gerekir.

ASİMİLASYON POLİTİKASI

 

Han Çinliler sistematik olarak Sincan’a (Doğu Türkistan) göç ettiriliyor, kesin olmayan rakamlara göre her gün Sincan’a 1000 Han Çinli’nin yerleştiğinden bahsediliyor. Bir zamanlar nüfusun yüzde 93’ü Uygur iken bugün ancak yüzde 47’sini Uygurlar oluşturuyor; hatta Avrupa Doğu Türkistan Birliği adlı sürgünler derneği, Uygur kadınların zorla kısırlaştırıldığını rapor ediyor. Uluslararası Af Örgütü Amnesty International’in bilgilerine göre ise dini ibadetlerler sabote ediliyor, camiler keyfi olarak kapatılıyor, dini bayramlar yasaklanıyor, Uygur dili okullarda okutulmuyor.

11 ELÜLDEN SONRA TERÖRİST MUAMELESİ YAPILIYOR 

 

Uygurlar Müslüman. Çin de, bu azınlığa karşı uyguladığı şiddete dayalı politikasını, en azından 11 Eylül 2001’deki saldırılardan beri “terörle mücadele” ile gerekçelendiriyor. Üstelik bu konuda dışarıdan destek de buluyor. Örneğin Birleşmiş Milletler (BM), New York saldırlarının olduğu yıl East Turkestan Islamic Movement (ETIM) adlı grubu hemen terör örgütleri listesine dahil etti.

En fazla 500 üyesi bulunan grubun hala var olup olmadığı ise belirsiz… 90’lı yıllarda birkaç Uygur, Afganistan’daki terörist eğitim kamplarına katılmıştı. Bunlardan 22’si ABD’nin Guantanamo Hapishanesi’ne atıldı, geçen zaman içinde ise bir kısmı serbest bırakıldı. Anlaşılan yanlış zamanda yanlış yerde bulunmuşlardı.

 

Deutsche Welle /Dünya bülteni

Reklamlar

79 Yanıt to “UYGUR TÜRKLERİ YOK EDİLİYOR! DÜNYANIN GÖZÜ SADECE TİBET’İ GÖRÜYOR”

 1. ezgi said

  ALLAH HEPSİNİN BELASINI VERSİN………. SUÇ BİZDE TÜRK VE İSLAM GÖZÜ İLE BAKMAZSAK BÖYLE OLUR…. YETER ARTIK DİRLİK ZAMANI BİRLİK ZAMANI….

  • suat said

   Allahın cezasını vermesini beklemek degil de onları her yerde ve ortamda boykot etmeliyiz. Sesimizi duyurmalıyız. TÜRK milletinin gücünü bütün dünyaya hatırlatmalıyız. Bu da örgütlenerek olur. Yani dünya TÜRKleriyle irtibata geçerek birlik saglayarak.
   Biz türkler acayip bir milletiz çünkü kendi soyumuza sahip çıkmıyoruz. Yıllardır sömürülen ırkımızın yanında olamadık ve de (bazı) devlet büyükleri kendi cebini doldurma peşinde olduğundan Osmanlı torunu olan TÜRK vatandaşlarının sömürülmesine, Türkiye dışında başka devletlerde yaşayan soydaşlarımızın da katledilmesine göz yumarak haçlı zihniyetinin devam etmesine yardımcı olmaktayız; maalesef..
   (EDİTÖR: GÜZEL BİR MESAJ SİZİ TEBRİK EDERİM SUAT BEY)

   • ebubekir said

    SUAT BEY KARDEŞİM SANA TEŞEKKÜR EDERİM,BİZİM SAĞCIMIZ,SOLCUMUZ HEP BİR OLDUK FİLİSTİNE DESTEK ÇIKTIK,CAMİLERDE TOPLANAN PARALAR,YİYECEK İÇECEK,HEPSİ DİYANET VE KIZILAY TARAFINDAN TOPARLANDI
    OYSAKİ 1900 LÜ YILLARIN BAŞINDA İNGİLİZLERİ ARKASINA ALIPDA BİZİ ARKAMIZDAN VURANLAR SANKİ DİĞER TÜRK BOYLARIYDI,OYSA ŞİMDİ BIRAKIN YARDIM TOPLAMAYI,CAMİLERDE YAPILAN DUALARIMIZIN İÇİNE BİLE SOKULMUYOR VE CÜMLE MÜSLÜMANLAR DİYEREK DUA EDİLİYOR,BİZ BÖYLE TÜRKÜZ,BİZE HEP YABANCILAR TATLI GELİYOR,NEDENSE KENDİ MİLLETİMİZ OLUNCA ÇİN EKONOMİSİ HEMEN AKLIMIZA GELİYOR HALK ARASINDA BİLE ÇİN GÜÇLÜ DEVLET DİYE SÖZE BAŞLANIYOR,ABD’DE GÜÇLÜYDÜ AMA KUBA’YLA BAŞEDEMEDİ,RUSYADA GÜÇLÜYDÜ AFGANİSTANLA BAŞ EDEMEDİ,VE BİRBİRLERİNE FESATLA DÜŞTÜLER.

   • önemsiz said

    ebubekir şimdi türkler çinden hiç korkmadı abd’dende ruslardanda (hiç olmassa son 10 yıldır) bu nedenle tam doğru değil 2. bir konuda haklısın kendi milletler,m,ze sahip çıkmıyoruz ancak şuan senin dediğinin tam tersine çinde rusyada abdde bizden korkar duruma geldi iran bizi örnek alıyyorr . şimdi sorun şuki alltta bir mesaj okudum bu çin mallarının gelmesini durdurmak imkansız şimdi bir diğer husus dünyanın en büyük devleti kim

    eminim herkez abd rusya çin almanya vs. diye geçirdi içinden dimi işte sorunun nedeni bu bizi engüçlü ya bunu dersek kimse karşı çıkamaz bize
    neden biz değil de çin abd rusya diyoruz (zaten bu bir gerçek en güçlü biziz)

   • metin said

    evet birlik olmamiz lazim turkun turkten baska dostu yoktur. kec bile kaldik hama her sey bitmis deyildir .

  • Sultan Karakaya said

   OST TURKESTAN – DOĞU TÜRKİSTAN
   Sultan Karakaya

   Mensch, zeig mir dein Licht
   hier befinde ich mich,
   im Norden von Tibet, tief in der Dunkelheit
   mein Land ist in Gefangenheit
   ich sehe weder Liebe noch Gerbogenheit
   Denn hier leben Kinder ohne Schuh,
   in Armut und Not,nicht wie du.

   Menschen auf der Straße, Mütter, die weinen
   lachen siehst du so gut wie keinen
   1949-Sagen dir diese Zahlen etwas
   Mir erzählen sie eine Geschichte von Hass
   Der Anfang von unserer Ermordung
   15 000 000 Leichen, ist das in Ordnung?
   Guck in diese Augen, können sie lügen?
   Diese Tränen, warum sollten sie betrügen?
   Guck dir meine Worte an,
   weg sind Freunde, die ich nicht vergessen kann
   warum soll ich schweigen in der Aufruhr?
   ich wünsch mir ein bisschen licht, jedoch keine Spur
   Völkermord durch Zwangsabtreibung, kein Krankenwagen, der fuhr
   Unsere Mörder sind kaltblütig, herzlos und stur.

   Nachts um Drei platzen sie in unser haus,
   mit Ängsten rennen wir raus
   nur um zu gucken ob wir fasten
   denn wenn ja, würden sie ausrasten.
   stell es dir vor, ja du, nachts um Drei
   hör den Schrei, wann bin ich frei??
   Raus aus der Wärme in das Kalte
   Fühl wie sehr ich es vermisse, das Alte
   Sieh doch wie sie verloren geht, unsere Heimat
   doch nichts bleibt unbestraft, keine grausame Tat
   250 000 Herzen starben, jedoch an kein Erdbeben
   Atomtests in meinem Leben, nur wenige, die überleben.

   Väter werden festgenommen, ohne einen Urteil
   Gefängnis, Folter, Hinrichtungen-mein Herz gebunden an ein Seil
   Nein, es hört nicht auf, sie spielen mit deiner Leiche
   sortieren deine Organe und verkaufen sie an Reiche.

   Doch nicht nur Väter in Not, auch Frauen
   Schweigen, auch wenn der Magen knurrt,
   auch wenn ihr Baby nach der Geburt,
   aufgegessen wird weil der Magen der Mörder knurrt
   Es ist zu hart? Keine Menschlichkeit?
   Willkommen in der Wirklichkeit
   Mädchen, wie wir belogen und betrogen, eine Arbeit zu finden
   nun müssen wir uns an die Prostitution binden.

   Hey Frauenrechtler, wo seit ihr? Wann helft ihr mir?
   Sag mir nicht das Leben ist schwer
   Ja, das Leben ist nicht immer fair.

   Sag mir nicht du hast keine Lebenslust
   Nicht, wenn du zum Leben oft Sterben musst
   Vielleicht bist ja gerade du eine Hoffnung, ein Licht in uns
   das nicht ausgelöscht werden darf in uns
   Es leuchtet auch in der tiefsten Dunkelheit
   Wenn die Nacht schläft und du fühlst dich bereit
   bereit zu glauben an deine Menschheit
   Denn du hast keine andere Wahl
   Gefangen da drinn, im Herzen von jeder Qual
   Was ist schon das Gefängnis wenn dein Herz hinter Gittern sitzt
   Und wenn es die Hoffnung ist, die dich enttäuscht und wegflitzt
   und wenn die Stimme in dir singt,
   wieder um das letzte Funken ringt
   ausgelöst von einer starken Glaubensreinheit.

   auch für mich werden sie fliegen, die Tauben der Freiheit!

 2. murat said

  dünyanin her yaninda müslümanlar özelliklede Türkler eziliyor ve asimile edilmeye calişılıyor nedeni ise Türkler toparlandiklarinda bölgelerinde güçlü rol oynamalaridir.Ancak bütun Türkler birbirimizi kucaklamaliyiz.Doğu Türkistan in Bati Trakrayin karabağ in halini görünce insanin ici sizliyo Türkler ancak bir ve bütün olurlarsa ayakta kalabilirler düşmanlarda bunu bildiği için bizim kavuşmamamiz için elinden geleni yapıyo ama bir gün mutlaka ve mutlaka bir gün TÜRK BİRLİĞİ ni kuracaz allah yard olsun

 3. Mert said

  Ben Bu Dogu Türkistandan Uzun zamandan berı ılgılenıyorum ama ne bı kurulus nede bı vakıf dernek gorebıldım gercekten çok yazık yanı butun suc onların orda tarıh boyunca durması oldu uygur turklerıde eger bıxım gıbı goce olsaydı ama orayı sectıler ana vatranlarını ama cok yazık dıyecek bısey yok 1.5 milyar nufus var ve 200 milyon insan yerlestırelecekmıs ole duydum ama ne yzıkkı adamlar kendılerınıde yaksa kımsede tık yok… (ÇOK HAKLISINIZ, MAALESEF RESMİ POLİTİKAMIZ; ÇİN’LE ‘iYİ GEÇİNMEK!’

  • ebubekir said

   MERT KARDEŞİM,SANKİ BENİM TERCÜMANIMSIN,BENDE UYGURLARLA İLGİLİ KİMSEYE ULAŞAMIYORUM,OYSA ÇEÇENİSTANLA İLGİLİ YETKİLİLERLE GÖRÜŞTÜM,FAKAT UYGURLARA NE İNTERNETTEN NEDE SEYİT BEYİN TELEFONUNDAN ULAŞAMIYORUM,OYSAKİ BELKİ SEYİT BEY SABOTE OLMAKTAN ÇEKİNDİĞİ İÇİN TELEFONLARI KULLANMAYABİLİR AMA BİZİMDE ARAYIP KONUŞMAK İSTEDİĞİMİZ VE ULAŞABİLECEĞİMİZ İNSANLARIN OLMASI YERİNDE OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
   KIRGIZLAR VE MOĞOLLAR UYGURLARLA ÇOK UĞRAŞTILAR ALLAH ONLARIN BELASINI VERSİN,BEN TÜRKÜM DEYİPDE SADECE SIKIŞTIĞINDA TÜRKİYENİN BAŞINA BELA OLANLARINDA BELASINI VERSİN,BAŞKA ZAMAN NE TÜRKLER NEDE TÜRKİYEYE SIĞINANLAR BÖYLE ZAMANDA KILLARI KIPIRDAMIYOR,ÖRNEĞİN MISIR,SURİYE HELE ARABİSTAN YÖNETİCİLERİ İNŞALLAH BÜTÜN TÜRKLERİN YERİNE CEHENNEMİN EN DERİN YERİNE GİDERLER,ÇÜNKÜ PEYGAMBERİMİZİ KULLANIP HEP TÜRKİYEYE VE TÜRKLERE EN AĞIR KOŞULLARI UYGULUYORLAR AMA KARILARI İNGİLİZLERDEN HAMİLE KALIYOR ŞEREFSİZLERİN.

 4. kadriye said

  Hepinizin söylediği herşeye katılıyorum işte Türkiye dışında kalan devletler bizim beraber olmamızı istemiyor.Beraber olursak çok güçlü devlet olacağız.Onlarda bunu bildikleri için bizim birlikte olmamıza izin vermiyorlar. Ama biz buna rağmen başarabiliriz. Sadece Türkiye’nin dış devletlere olan borcu bittiğinde başarabiliriz.Eğer borcun bitmesini istiyorsak bizde harekete geçmeliyiz. Ben gelişmekte olan ülke değilde tam gelişmiş bir ülke görmek istiyorum ya siz?? Sadece devlete istek bildirmememiz gerekiyor.Bizde biran önce harekete geçmeliyiz.Bunun için de devletin okullarına zarar vermemek,sıralara ağaçlara daha duyarlı yaklaşmak ve yaklaşmayanları uyarmak vs.Eğer bunları yapmazsak dış devletlerin esiri durumuna geleceğiz. Çünkü borçlarımız gittikçe yükseliyor ve korkarım ki devlet bu borcun altından tek başına kalkamayacak zaten nasıl kalksın ki.Düşmanların tek hedefleri bizi birbirimize düşürmek. doğu ile batıyı ayırmak ve iki yönden de saldırmak.Şimdiden başladılar bile.Nasıl mı terör meselesi mesela hedeflerine gittikçe yaklaşıyorlar. buna izin vermemeliyiz.Onlar harekete geçti neden bizde geçmeyelim ki???ONLAR BAŞLATTI BİZDE SON VERELİM….

  • börte said

   bence de türkün türkten başka dostu yoktur.ama; şu var ki tarihimize dönüp baktığımızda millet olarak boyunduruk altında olmaktan haz etmediğimizden birbirimizle bile ters düşmüşüzdür.biz geleceğimizi düşünüp medeniyetin beşiği olmalıyız.azimli atak bir milletiz istersek neler yaparız.pek çok örneği mevcut.sadece canı gönülden istememiz yeterli olur.tek yumrukta olabiliriz,birbirinden bağımsız fakat amaç doğrutusu aynı devletlerde meydana getirebiliriz.ortak amaç önemli.turancılık bir hayal belki…içimizdeki tatlı düş.allah hepimize sağduyu,birbirimize karşı sevgi saygı versin inşallah…
   birgün silkinip özümüze dönmek ümidiyle.allah uygur türklerinin yardımcısı olsun ki sanırım ondan başka yardımlarına koşacak başka bir güç yok.

  • ebubekir said

   KADRİYE KARDEŞİM ÇOK ÖNEMLİ KONUYA DEĞİNMİŞSİN,ABD ŞEREFSİZİ GÜYA OSMANLIDAN KALMA HAKKIMIZI BİZE İADE EDİP MUSULA KADAR OLAN BÖLGEYİ BİZE VERECEKLERMİŞ,BU TÜRKİYENİN SONU DEMEKTİR ÇÜNKÜ SÖZDE KÜRDİSTAN TAMDA İSRAİL DEVLETİNİN HAYALİ OLDUĞU YERLER,BU ŞİMDİ NASIL OLACAK,İSRAİLLİLER URFA GİBİ GÜN.DOĞU BÖLGESİ GİBİ MÜNHAL YERLERDE DOĞUMDUR TOPRAK ALMAKTIR HER TÜRLÜ İCRAATLARI UYGULAMAYA KOYUYORLAR,DÜN FİLİSTİNDE AYNI UYGULAMA VARDI ŞİMDİ TÜRKİYEDE.AMA BİZ VERGİ VERİYORUZ,EN GÜVENİLİR KURUMUN SİLAHLARI DALAN GİBİ HIRSIZIN ARAZİSİNDEN ÇIKIYOR,SADECE ORALARDAN ÇIKSA İYİ,BİZİM VERGİLER ŞİMDİDE MAYIN TEMİZLEMEK İÇİN İSRAİLE GİDECEK GELDE ZENGİN VE GÜÇLÜ DEVLET NASIL OLACAĞIZ HALBUKİ MAYIN İŞİNİ ÖMÜRBOYU MAHKUM OLMUŞLARA DESELERKİ KALAN KURTULUR GÜNDE EN AZ ŞU KADAR MAYIN TOPLAYIN İNANIN İSRAİLE GEREK KALMAZ,PEKİ BU MAYIN ÇİNDE OLSAYDI ACABA PARA HARCARMIYDI,PARADA VERMEZDİ SADECE BİZİM UYGURLARA DERDİ GİRİN HERKES BİR MAYINA BASACAK KURTULURSANIZ KURŞUNU YERSİNİZ DERDİ,ARTIK BİZ BÖYLEYİZ DEMEKTEN NE ZAMAN KURTULURUZ BAKALIM.

 5. Kemal Cesur said

  Gözümüzü avrupa birliğine abd ye boyayanlara sesleniyorum. Büyük Türk Birliği için çalışın TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR

 6. ertugrul said

  Çinlilerin hepsinin allah cezasını versin

  • ebubekir said

   ÇİNLİLERİN BELASINI VERSİN DEĞİL,BİZDE YÖNETİCİLİK YAPMIŞ,ÇİNE DEVLET ONUR NİŞANI VERENLERE NE DİYECEĞİZ,ÇİNLE ÖYLE ANLAŞMALAR YAPIP BİZİ ONLARLA BERABER OLMAK ZORUNDAYMIŞIZ GÖRÜNTÜSÜ VERENLERE NE DİYECEĞİZ,ÇİNDE İŞÇİLİK UCUZ DEYİP ORALARDA FABRİKA AÇANLARA NE DİYECEĞİZ,O UCUZA ÇALIŞANLAR KİM,KAÇTANE ÇİNLİ ÇALIŞIYOR SORMAK LAZIM,ÇİNLİ GÖZÜKÜPDE UYGURMU DİYE MERAK ETMEYENLERE NE DİYECEĞİZ,İSTANBULA RUSYADAN GELENLERE MERAK EDİYORUZ HANGİ MİLLİYETTENSİNİZ DİYE SORARIZ BİZİM ÇİNDE Kİ FABRİKATÖRLERİMİZ HİÇ MERAK EDİP SORMUŞMUDUR,TAM TERSİNE NASILSA SAHİP ÇIKILMIYOR DEYİPDE TECAVÜZEMİ YELTENİLDİ,TECAVÜZ DEMEK SADECE IRZA GEÇMEK DEMEK DEĞİL,FAZLA ÇALIŞTIRIP MAAŞINI VERMEMEKDE TECAVÜZDÜR,SİGORTA YAPMAMAKDA TECAVÜZDÜR,BUNLARI BİZİM İŞ VERENLERİMİZ YAPIYOR VE PARA YOK DEYİP İŞÇİNİN PARASINI VERMİYORLAR HAFTA SONUNU HANIMIYLADA DEĞİL NEREDE SOYTARILIK YAPACAĞINI BELKİ SEKRETERİYLE PİLAN YAPILIYOR BELKİ DIŞARIDAN BİRİSİYLE AMA İŞÇİ BEKLESİN,BUNLARA NE DEMELİ,ALLAH BÖYLELERİNİ ÇİNLİLERLE BERABER MAHVETSİN,BUNLAR KÖPEK ETİ YERLER,KÖPEKÇİ ŞEREFSİZLER.

 7. Uygur türklerine bu zulüm yapılırken biz hala çin malları kullanıyoruz kıymetli Türkler ne acı degilmi

 8. oğuzhan akyüzlü said

  allah belasını versin onların inşallah bir gün bağımsızolurlar soyumuzda uygurlar vardır belalarını ulsunlar

 9. Bahadır said

  atalarımız olan uygur türklerine yapılan bu saygısız ve ırkçı ve soykırımca davranışa sessiz kalmamalıyız ben bir uygur türkü kızla beraberim 1 senedir ve bana anlattıkları gerçekten çok kötü ve acı şeyler allahtan ailesi ile beraber buraya yerleştiler yapılan muamelelerden çok şikayetçi olduğunu belirtti allah onların yardımcısı olsun

 10. TÜRKÇÜLER GRUBU said

  TÜRKLER, TÜRKÇÜLER SOYDASLARIMIZA YAPILAN KATLIAMLARI SİNEYE ÇEKEMEYİZ VE BUNDANDIR ÇİN MALLARINI BOYKOT EDİYORUZ.

  TÜRKÇÜLER GRUBU

  Doğu Türkistan dakı soydaslarımıza yapılan katliâmları kınıyoruz ve katliâmcı faşist devlet Çin’in, Uygur Türkleri’nin topraklarından çıkmasını azamiyatle istiyoruz.

  TÜRKÇÜLER GRUBU

 11. caresiz kaldık

  • EMRE said

   biz TÜRKler kadar askerliği iyi becermiş dünyanın canına okumuş bir ırk yok ama bu mükemmel ırkı katletmeye yok etmeye çalışıyorlar ama bunu BECEREMİYECEKLER

   ARKADAŞLAR LÜTFEN BİR MALI ALIRKEN MADE IN ÇİN OLMAMASINA DİKKAT EDELİM ÇOK MU ÖNEMLİ DAHA ÇOK PARA VERİP BAŞKA Bİ ÜLKENİN MALINI ALIN KAÇ PARA OLDUĞUNA BAKMAYIN EĞER ALIRSANIZ ORDA ÖLEN İNSANLARI HİÇE SAYMIŞ OLURUZ ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR BOYKOT EDELİM HER NE KADAR BAŞBAKANIMIZ BU İŞE SICAK BAKMASA DA

   LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN

   • ebubekir said

    EVET HEM PARAMIZI VERİYORUZ HEMDE İKİ GÜN KULLANAMIYORUZ AMA YİNEDE ALIYORUZ NE VAR HESAPLI,YAHUDİDE İNSAN AMA ONLAR BİZİM GİBİ DEĞİL, UCUZA PARA VERECEK KADAR ZENGİN OLMADIKLARINI VURGULUYOR,BİZDE ONLARIN KONUŞTUĞUNU KONUŞUYORUZ, BİZ NE HALE GELDİK.
    MÜMKÜNSE DOSTLARIM ÇİN MALI KULLANMAYALIM.

  • ebubekir said

   ÇARESİZLİK EN BÜYÜK ÇAREDİR,AMA BİRLİK OLURSA MESELA ÇANAKKALE SAVAŞLARI,İDARECİLERİN HABERİ YOK ŞİMDİKİ GENELKURMAY BAŞKANI KONUMUNDAKİ ŞEREFSİZ TÜRK BAYRAĞIYLA ALMAN GEMİLERİNİ RUSYAYA GÖNDERİP SONUCUNDA BAŞIMIZA NELER GELDİ,ALLAH ONLARIN SOYUNU NE KURUTSUN NEDE GÜN YÜZÜ GÖSTERSİN.
   AMA BİRLİK OLUNCA HİROŞİMANIN ON KATI ATOM BOMBASI ATILAN ÇANAKKALEDEN NASIL ÇIKILDIYSA ÇİNDE UYGURLARDAN ÖYLE KAÇACAKLARDIR AMA BİRLİK OLUP ÇİNLİLERİ DESTEKLEMEZSEK.

 12. türk said

  savaş açın …biz bunlarla kore savaşında savaşmadıkmı savaştık kore savaşı bizim sayemizde kazanılmadımı….ne korkacam çinliden lan tarih boyu çinlilerle savaşan kim…çin seddini korkudan yapan kim….

 13. DOĞUKAN said

  TÜRKLER BU YAPILANLARI HAKETMİYOR İLK HEDEFİMİZ TURAN OLMALIDIR

  TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ İÇİN ÇALIŞMALIYIZ

 14. halil said

  kıyametin kopması yakındır türklere bulaşmaya başlamışlarsa
  bunun sonu gelmez…atatürk geleceği görüyordu boşuna dememiş türkün türkden başka dostu olmaz…birlik olalım türkleri ezmelerine izin vermeyelim dünyanın gözü bizim üstümüzde dağıldığımız anda bizi yoketmeye calışacaklar
  peygamberin bir sözü var türklerle savaşmadıkca kıyamet kopmayacak
  türkler size saldırmadıkca sizler onlara saldırmayın… allahın
  bir ordusuvar azgınları cezalandıracak oda türk ordusu
  allah yoldancıkanları türk ordusu ile cezalandıracak

 15. GAMZE said

  türklerle uğraşan şu ana kadar ALLAH DA cezalarını almıştır. türkler hep birbilerine yardım etmişlerdir şimdide inşallah öyle olacak NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE çinlilere ALLAH akıl versin Biz hepUYGUR TÜRKLERİN yanındayız.

 16. tarık baranlı said

  arkadaşlar, hepinizin düşüncelerine katılıyorum.biz türkler olmasak dünyada adalet,merhamet.gurur,sevgi kalmaz.türkü türk yapan özellik bunlardır.türkleri kimse yok edemez.dünya türklerden korksun,cinlilere gelince kendilerinden korkan bir millettir.gelin bundan sonra etrafımızdaki cin mallarını almayalım,cin malı ihracatını engelleyelim,etrafımızdaki bilmeyenlere anlatarak cin malı satmasını engelleyelim.gerekirse kısasa kısas yapalım.allah uygur ve diger türklerin yanında olsun.

 17. metehan kürşat said

  türkiyede 2002 yılından beri neredeyse türküm demek suç. dün uygur türkleri hakkında haber yorumlarına baktım içimizdeki hainler (vatanına sadık olanlar hariç) hemen faşizimden dem vurmaya başlamış gerisini siz düşünün bu hükümet bunları ölyle bi pof poflamışki kendimi azınlık olarak hissetmeye başladım

  (EDİTÖR: BİZİM SİTEMİZDE BAHSETTİĞİNİZ O YORUMLAR YAYINLANMADI, YAYINLAMAYIZ)

  • ebubekir said

   METEHAN DÜŞÜNCELERİN YANLIŞ KENDİNİ NİYE AZINLIK OLARAK GÖRÜYORSUN,İNSANIN ÖNCE KENDİSİYLE BARIŞIK OLMASI LAZIM, KENDİNE GELMENDE FAYDA VAR BİLMEYEN BİRİSİ HAKKATEN ÖYLEMİ DİYE DÜŞÜNÜR.

 18. caner topal said

  BU BİR MİLLET OLARAK EKSİKLİĞİMİZDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL. ÖNCE KENDİ TOPRAKLARIMIZ İÇİNDE BİRLİK OLMALIYIZ Kİ GÜCÜMÜZÜ DIŞARIYA KARŞI BİR O KADAR ETKİLİ UYGULAYALIM.
  ÖYLE ONE MİNUTE DEMEKLE ŞOV YAPMAKLA OLMUYOR BU İŞLER…
  AMA O DA HAKLI MİLYARLIK ÇİNE SÖYLENECEK ONE MİNUTELER TOPLANIRSA EPEY Bİ MİNUTE YAPAR….

 19. Ali said

  Tüm Türk ve Müslüman Dünyasi pisllik çin mallarini boykot etmeli…

 20. ekrem dasdemir said

  7.tane türk devleti var diyoruz hicbirinden cit yok ne oldu türk cumhuriyetlerine birtanesinden ses yok duyanvarsa yazsin bizde bilelim

  • ebubekir said

   KARDEŞİM TÜRKİYE ABD’YE BAĞLI KONUMDA,DİĞERLERİ YENİ BAĞIMSIZ OLDULAR DERKEN RUSYA BAŞKANI PUTİN ONLARLA BİRLİK ANLAŞMASI YAPMADIMI,DAHA NE DURUMDALAR BELLİMİ,DAHA DÜN GÜRCÜLER YERLE BİR OLMADIMI,ONLAR SESİNİ DUYURACAK DURUMA GELMEDİLERKİ,SAĞOLSUN BAŞBAKANIMIZIN FİLİSTİNLE İLGİLİ ÇIKIŞLARI UYGURLARA KARŞI DUYARSIZ BIRAKMADI YOKSA BİZİMDE SESİMİZ ÇIKMADI DİYECEK DURUMDAYDIK.

 21. metin said

  Türklerden yana kuyruk acısı olan, sırf korkaklıklarından dolayı milyonlarca çinli pahasına çin settini inşa etmiş olan zalim çin halkını huzurunuzda en çirkin kelimelerle yadediyorum. Keser döner sap döner gün gelir çinli bu yaptıklarının hesabını en çok değer verdikleri bir şeylerle mutlaka öder. Umudunu çin ürünlerine bağlamış ey zavallı tüccar: amacı sadece para kazanmak ve emperyalizmin uşağı olmaktan başka bir işe yaramayan, Türk ırkını yok etme siyasetini ana gündem haline getiren çin mezaliminin ürettiği ürünler SANA HARAM OLSUN!

 22. demir said

  türk ve islam birliginden cekinen sizsice düşmanlık gizliyen bazı ve birçok batı dünyası devletleri çinin yaptıgı bu zayıflıgı kendilerine bir iç rahatlama olarak görüyolar ve sinsice ses cıkarmayarak destelemektedirler.sebep kendi menfaatleri için kendilerine tehdit gördügü iki büyük toplulugun uzak durması ve birbiriyle ugraşırken kendilerini liderlik serüvenine kolay yoldan oturtma istegi belkide geleceklerinden cekinmeye başlayanlar vardır.biz islam ve türk birligi olarak haksızlık karşısında hiçbir topluluga boyun egmiyecegimizi biliyolar ama attıgımız büyük adımlarda dünyayıda şekillendirebilecegimizide asla unutmamalıdırlar.bu durumdan pay cıkar saglamak isteyen ucuz düşüncelerin kısa zamanda kendi kafasında sorunların patlayacagı ve dünyaya sebep olabilecekleri unutulmamalıdır.bu dünyada bizim boyun egdigimiz yerde kimse başı dik gezemez.umarım çinliler gözü çekikler gözlerini açıp dogruyu yanlışlarını görürlerde felakete sebep olmazlar..yüce kitapta felaketin büyük karışıklığın çekik gözlülerin başlatılacağı belirtilmiş diye duymuştum..hadi hayırlısı..

 23. WiReX said

  Çinlierle ilgili fantasylerimi açıklamak zorunda bırakıyorlar
  nekadar çinli varsa …
  (KÜFÜR YOK)

 24. Nzhat said

  videoları izledıkce kanım dondu. cok sınır oldum.!! bızım başımızdakıler ADAM değiller.!! nasıl sessız kalıyolar anlamıyorum ya.. Offf!!!!!

 25. melek said

  söylemeye korkanların yerine ben söylüyorum … ÇİN…. ‘ one minute ‘!!!!!

  (HAKLISINIZ, BİZ BUNU SÖYLEMEYE KORKMUYORUZ: ONE SECOND.. HAREKETE GEÇİNİZ SAYIN BAŞBAKANIMIZ)

 26. serdarZengin said

  SLM ARKADAŞLAR
  BU BİR KAÇ GÜNLÜK DÜNYADA GÖRÜYURUZ Kİ SANKİ HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ İNSANLARA ZULÜM YAPAN VE BUNU SANKİ KENDİNCE ÜLKE DEVAMLILIĞI SAYAN MİLLETLERİ GÖRÜYORUZ BİR ŞEYDAHA VAR NAMLUNUN UCUNDAKİ GENELDE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ YAKIN GÜNLERDE SOYKIRIMI HIZLANDIRAN ÇİN ‘NİN NAMLUSUNDA DA MÜSLÜMANLAR VE TÜRK SOYDAŞLARIMIZ VAR. BU MAİLDE SİZDEN ÇİN MALLARINA KARŞI BOYKOT YAPIN DEMİCEM ÇÜNKÜ KILAVYEM MAUSUM KISACASI HAYATIMIZIN BİR ÇOK ALANINDA ÇİN MALI VAR.OYÜZDEN BU YOL OLMAZ SAVAŞ HİÇ OLMAZ ŞİMDİLİK BİR ÇARE KALIYOR EĞER BÖLGENİZDE BU OLAYLA İLGİLİ MİTİNGLER OLURSA KATILIP TEPKİMİZİ ORTAYA KOYMAK DİĞER YOL İSE DİN VE IRK KARDEŞLERİMİZE BOL DUA ETMEK. BU OLAYIN BİZE YANSIMASI İSE İÇİMİZE NİFAK SOKMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEMEK BİZİ BİZDEN DAHA İYİ TANIYAN DÜŞMANLARIMIZ FARKLI ETNİK YAPILAR ARASINA NİFAK SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR VE BİRÇOK ALANDADA BAŞARILI OLMAYA BAŞLADILAR EN AZINDAN KALPLERE BU AYRILIK TOHUMLARINI EKTİLER BUNLARA FIRSAT VERMEYEREK BİR BİRİMİZE SIKI SIKIYA BALANMALIYIZ ÇÜNKÜ DÜŞENİN DOSTU OLMAZ AMA TİRÜBÜNDE SEYİRCİSİ BOL OLUR TÜRKİYE GERÇEKDENDE ÇOK GÜZEL ÜLKE

  (BEN ÇİN MALI MAUS VE KLAVYEMİ ÇÖPE ATTIM, AYRICA NAMAZ TAKKEMİ DE ÇİN MALI OLDUĞU İÇİN ÇÖPE ATTIM)

 27. gokhan said

  bir diğer müslüman din kardeşlerimiz olan filistin halkına yardım ettik ne güzel… peki şimdi ne duruyoruz neyi bekliyoruz kendi milletimiz eziliyor neyi bekliyoruz daha niye harekete geçmiyoruz bişeyler yapılmalı kardeşlerimiz ölmemeli onlar bizim tarihimiz:( 😦 😦 biz her zaman hazırırz savaşsa savaş yeterki kardeşlerimiz kurtulsun :S:S:S:S

  • KARDEŞİM UYGURLAR BİZİ ARKADAN VURSAYDI BIRAK YARDIM ETMEYİ ÇİNE SAVAŞ AÇILIRDI,ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE FİLİSTİN,FİLİSTİNLİLERİN DEDELERİ ARAPLAR(PEYGAMBERİMİZ VE ESHABI KİRAM HER DÜŞÜNCEDEN MÜNEZZEHTİR)İNGİLİZLERİN OYUNUNA GELDİ YEMENDE TÜRK ASKERİNİN KARNINDA ÇEYREK ALTIN ARADILAR ARABİSTANLILAR DEMİR YOLLARINI SÖKTÜLER İSLAM TÜRK ASKERLERİNİ AÇLIĞI SUSUZLUĞA ESİRLİĞE MAHKUM ETTİLER,FİLİSTİNLİLERDE GERİ KALMADILAR KAÇAN ATALARIMIZI SİNEK AVLARCASINA ŞEHİT ETTİLER,BİZ NE YAPIYORUZ YILLARCA ONLARA YARDIM EDİYORUZ NE VARMIŞ ÇOCUK VE KADINLARIN SUÇU NEYMİŞ.
   OYSAKİ UYGURLARIMIZIN DOĞMAMIŞ ÇOCUKLARI BİLE BİZİM ATAMIZDIR
   BİZİ ARKADAN VURMADILAR MERTÇE KIRGIZ VE MOĞOLLARLA MÜCADELE ETTİLER VE ÇİNE TESLİM OLDULAR BİZİM UYGURLARA YARDIM ETMEK NEYİMİZE BU BENİM İSYANIM,NE CAMİLERDE DUA EDİLİYOR NE YARDIM TOPLANIYOR,SEMBOLİK OLARAK İLK CUMA NAMAZINDA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI YİNEDE ALLAH RAZI OLSUN,OYSA FİLİSTİN İÇİN HERKES SEFERBER OLDU UYGURLARIN ÇOCUKLARI KADINLARI EZİYETMİ ÇEKİYOR DAHA 18 İNE GELMEDEN ÇOĞU ÇİNLİLERE KÖLE OLUYOR ONUN İÇİN BİZİM İLERİ GELENLERİMİZ ONLARA YARDIM TOPLAYIP ONLARA BİR NEBZE SOLUK ALMALARINI SAĞLARSA ÇİNLİ ABİLERİ KIZAR BÖYLE TALEPDE BULUNMAK ÇOK AYIP OLUYOR.
   KÖPEK VE KÖPEKÇİLERE İNSAN YAPILILAR DEMEK AYIP OLUYOR.ŞEREFSİZ DEMEK BİLE HAFİF KALIR KÖPEK YİYEN KÖPEKÇİLERE.

 28. berk said

  hertürk kardeştir birtürke yapılan yanlış hertürke yapılmıştır istanbuldayım istanbulda nerde bir çinli görürsem duva etsin tanrısına ben onu hırpalamadan

 29. bayrampaşalı said

  bende istanbuldayım ve berke katılıyorum herkez dostunu düşmanını bilicek arkadaş ayıdan post çinden dost olmaz bu yaptıkları viçdana sıgmaz helehele mertlihe hiç sıgmaz delikanlı adam teketek cıkar öyle 1 kişiye 100 kişi gitmez necabuk unuttular çin settini ben hatırlatılım halen uzaydan görünüyo yeni bir çin setti istiyorlar herhalde nekadar çinli varsa 2 katı müslüman var anlayan anladı

 30. selami said

  BİZ ŞU AN BUNLARI KONUŞURKEN KİM BİLİR -ADİ- OLARAK BİLDİĞİMİZ çin,KARDEŞLERİMİZE TÜRLÜ İŞKENCELER YAPIYOR OLABİLİR.ŞEHİT OLAN KARDEŞLERİMİZİN SAYISI 2.000 İ GEÇTİ.VERİLEN DİĞER RAKAMLAR İSE TAMAMEN YALAN BU SAYI ARTMADAN BUNA BİR DUR DENSİN

 31. emre said

  Uygur Türklerine bugün cuma namazı bile yasaklanmış durumda. bizler müslüman Türkleriz. Bizim ibadetlerimize engel olamazlar. atalarımız aynı soydan geliyor. buna artık dur denilmeli. bütün türk devletleri bu olayların durması için bir araya gelmeli

 32. ismail kaya said

  ÇİN MALLARINA PROTESTO UYGULANSIN…ÖNÜNE GELEN BİZE SALDIRYOO…2.SEDDE GEREK DUYUYOLAR DEMEKKİİİ

 33. Onur said

  Ne yazıkki Türkiye aynı hatayı 2. kez yapıyor . Buqun Afganistana , somaniye , ırak’ a asker qönderen hükümet doqu Türkistana asker göndermekde hayla resmi bir karar aLmamaktadır . Syn. Başbakanımız Recep Tayip Erdoğanı Davosdaki cıkısını burdada beqlioruz ..

  (EDİTÖR: BAŞBAKAN RABİYA KADER’E VİZE VERMEKLE DAVOS’TAN DAHA ETKİLİ ÇIKIŞ YAPMIŞTIR. BİR DE ÖYLE HER YERE ASKER GÖNDERMEK O KADAR KOLAY DEĞİL. BİZ DE İSTERİZ DOĞU TÜRKİSTAN’A ASKER GÖNDERMEK AMA BU SOMALİ’YE ASKER GÖNDERMEK KADAR BASİT DEĞİL.)

  • Okan said

   filistine falan destek çıkarken çıkıyoruz. Lütfen UYGUR KARDEŞLERİMİZE’de sahip çıkalım. İNANÇSIZLARIN elinde bırakmayalım. LÜTFEN!!!!

   helal onur

  • ebubekir said

   KARDEŞİM ASKER GÖNDERMEK NEYİN SONU OLMUŞTUR,ULUSLAR ARASI ARENADA ZATEN BAŞBAKANIMIZ GEREKENİ YAPIYOR,AMA MUHALEFET SESİNİ ÇIKARTMIYOR,BAKTI OLACAK GİBİ DEĞİL BİR KAÇI BEYANATLA BERABER AFİŞ ASARAK TİMSAH GÖZYAŞI DÖKÜYORLAR,BİZ ESAS ONLARA SANDIKTA TEPKİ VERMEMİZ LAZIM.

 34. berat said

  bu katliama bir dur demeliyiz.elimizden ne geliyosa yapalım.en baştada çin mallarını protesto etmekle başlayalım.keşke çin mallarının neler olduğunu tam olarak bilsek ve ona göre hareket edebilsek.o kadar avrupa birliği delisi olduk ki neyin türk malı neyin yabancı bir mal olduğunu anlayamıyoruz.türk mallarında bile yabancı markalar kullanılıyor.isimlerin yabancı olması için uraşılıyor.hep birlikte bu katliama bir DUR diyelim.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.TÜRK OLMAKLA GURUR DUYANA.
  (ÇİN MALLARININ ÜZERİNDE MADE IN CHINA YAZIYOR)

 35. itler hayinler
  allah bunları yapanları tencerede kaynatsın

 36. cimbomlu said

  turkun dostlugu cok iyi dusmanligi cok kotu uyuyan kurtu uyandirdin

  allah belaniziversin insan yapililar

 37. hak said

  yazılanların çoğu cocukca tencere filan dalga gecer gibi.bu cin mallarını alıp almamakla ilgisi yok.o malları ülkeye sokmaması gerekiyo devletin ama bbuda imkansız.gözünü hırs para bürümüş insanlar sadece ceblerini doldurmakla ve toplantılara gidipte artislik yapmakla meşkuller.uygur türklerinin yerinde amerikalılar olsa sizce bu olaylar olabilirmiydi ve bukadar ölüm ve göz yumma olurmuydu?asıl soru bu olmalı.türkler ezilmye mahkum her gittiği ülkede.çünkü arka çıkan bi devletimiz yok sahiplenen bi milletimiz yok.başımızdakilerin cepleri doldukca türk ölmüş yaşamış bi önemi olduğunu sanmıyorum sadece ekranın başına geçip kınamakla yetiniliyo hiç bir ülkede türklere rahat yok buna emin olun.ve eminimkide türkleri öldürülürken çekilen videoları izlerken başımızdakiler orda yaşamasalardı diyorlardır.

 38. yarali fatih said

  kardeslerim ayenen sizin dediginiz gibi bu dusmanlardan kurtulabiliriz ama TURK BIRLIGI KURULMALIDIR kurulmazsa turkiyenin dogu’su PKK’nin ve bi yani da AMERIKA topraklari olur geriyani ise turklerin ama AMERIKA gozetim altinda olur!
  Oylece turkiye batar ve IRAK gibi olur! Bu AMERIKA neyapiyor!? aliyor IRAK’i turkiyenin cevresini hic farkina variyormusunuz?!! sonrsi ALLAH KERIM
  Ama size bir sey daha soyliyecem PEYGAMBER EFENDIMIZ MUHAMMED (SAW) DEMISKI

  1:ALLAH’in dogu da bir ordusu vardir onun adinida TURK ORDUSU koymustur!
  2:PEYGAMBER EFENDIMIZ DEMISKI: TURKLERIN NE SANLI ORDUSU VAR (oda FATIH SULTAN MEHMET ISTANBUL’u fet ettigi an)!
  3:PEYGAMBER EFENDIMIZ DEMISKI: TURKLER DUNYAYA IKI KERE HUKMEDECEKTIR 1 EDILDE 2si GELECEK

  bunlarin hepsi KURAN’da yaziyor youtube dede gordum!

  ve bir daha balkin tam tamina 16 TURK devleti vardi HUN DOGU HUN AVRUPA HUN OSMANLI ve 17 cisi! TURKIYE 18 inciside INSALLAH TURK BIRLIGI!
  azsonra size bir link gonderecem!

 39. elif said

  gercekten bu yasananlar cok acı verici.bizler en azından din kardesleri olarak birseyler yapmalıyız.maddi ve manevi onları yalnız bırakmamalıyız!…peygamber efendimizin bir hadis i serif inde ‘kendisi için istemedigini baskası için isteyen kimse bizden degildir’demistir.öncelikle yapacagımız en önemli sey cin malı almamak olmalı.yani kısacası CİN MALINA HAAAAAYYYIIIIIIRRR!!!!!!!!

 40. MELDA said

  UYGURLU KARDEŞLERİMİZE YAPILAN BU ASİMİLASYONA KARŞI DÜNYADAKİ TÜRKLERİN DUYARSIZLIĞINA HAYRET EDİYORUM…TÜRKİYE’DEKİ YETKİLİLERDEN CILIZ SESLER ÇIKIYOR DİĞER TÜRK DEVLETLERİ İSE SUSUYOR.KEŞKİ BU OLAYLARDAN SONRA TÜM TÜRK DEVLETLERİNDEN BI SES ÇIKSAYDI.DEMEKKİ UYGURLU TÜRKLERİN ÇEKTİĞİ BU ACILARA RAĞMEN TÜRK DEVLETLERİ KENDİ İŞLERİNE BAKABİLİYOR.TÜRKLER OLARAK BÖLÜNMÜŞ Bİ BİÇİMDEYİZ NE YAZIK Kİ…EN GÜÇLÜSÜ TÜRKİYE ARALARINDA FAKAT BIZIMDE ORDUMUZ BU ARALAR YIPRATILMAYA ÇALISILIYOR.ab YASASI ADINDA SİYASET VE ORDU KARSI KARSIYA GETİRİLIYOR Kİ ab HRİSTİYAN DEMOKRATLARI ORAYA YOLLAYARAK BIZI İSTEMEDİĞİNİ BELİRTİYOR ZTN.YETKİLİLER SOYKIRIM DİYECEĞİNE SERT KONUSUP NEDEN ÇİN MALLARININ ÜLKEMİZE SOKULMASINI ENGELLEMIYOR?PARA UYGURLU KARDEŞLERIMIZDEN DAHA ÖNEMLİ Mİ?ZTN BİZ ÇİNDEN BİŞİ KAZANDIĞIMIZI DÜŞÜNMÜYORUM ONLARIN SOKTUĞU ADİ MALLARLA PARA KAZANAN ONLAR…UMARIM ONLARI DAHA FAZLA BESLEMEYİZ VE MİLLETİN İRADESİYLE SEÇİLEN İKTİDAR MİLLETİN DÜŞÜNCELERİNİ TÜM DÜNYAYA ANLATIR.

 41. serkan said

  uygur türllerinin başına gelen ha bize gelmiş ha uygur türklerine gelmiş hiç farketmez bizim istediğimiz türklerin tekrar toplanıp yeniden büyük osmanlı devletinin temellerini atması ve birlik beraberlik içinde tüm türklerin dünyadaki gücünü göstermeleridir.yeniden osmanlı imparatorluğuna evet diyelim.

 42. yasemin said

  osmanlı imparatorluğuna evet haydi tüm türk ulusları yeniden büyük osmanlı devleti azerbaycan türkiye türkmenistan kosova arnavutluk bulgar türkleri ve tüm türk cumhuriyetleri birleşelim güçlenelim türklere el keldıranların ellerini kıralım

 43. ismail said

  Türklerden korkup çin seddini yapan çin Ne çabuk unuttun o günleri.
  gün döner devran döner keser döner sapı döner ÇİİİNNNNNN.

 44. ASLI said

  LÜTFEN UYGUR TÜRKLERİMİZİN VE TÜM SOYDAŞLARIMIZIN YANLARINDA OLALIM ELİMİZDEN GELEN SADECE BOYKOT ETMEK Mİ BİZDE ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ UNUTMAYALIM BU SINIRLAR DIŞINDA DA TÜRK DOSTLARIMIZ VAR ONLARA DESTEK ÇIKMALYIZ VE BİZLERDE ONLARIN YANINDA OLMALIYIZ BU ÇİN’İ DURDURMALIYIZ!!!!!!!!!

 45. tarih:02-010-2009. şuan Doğu Türkistanın başkenti urumçide hergün askeri manavra yapılmakta.uygurları korkutmak için ellerinden gelini yapiorlar ama hiç biri kormuşa benzemiyorlar.milleti zorla gülümsemeye yeni giyisiler giymeye bayramhavası vermeye çalışılıyor ama millet nasıl gülsün. içinde güldüren bir parçanın kalmadığını anlamayacak kadar kalb ve göz basıretleri bağlanmış çinlilerin. öteyandan Saudi arabistandaki Musulman kardeşelerimizin orada çalışan çinlleri islama davet ettiğini sanarak musulman olan bir çinliye 100bin dolar vereceğini cakalamışlar.çok etkileyici yöntem gerçekten. 100bin dolar için herkez musulman olacak inş.ama öte yandan musulman kardeşlerin gavurlaşmaya yüztuttuğunun farkında değiller.nekadar zavallıyız,.arap kardeşlerimiz eğer çine giderse 100 bin dolara en az 100 çinliyi musulman edecektir bu tüyoyu vereyim şimdeden.
  haydi yallahh

 46. efe said

  YETER ARTIK BİRLİK ZAMANI KARDEŞLERİM SAKIN BİRLİĞİNİZİ BOZMAYIN ALLAH c.c TÜRK’ÜN HER ZAMAN YANINDA

 47. Talat said

  Yazik ya kardeslerimize
  iskence üstüne iskence ve bir de dahasi kadinlari kisir birakiyorlar
  ne aci bir iskence ne aci bir durum bu
  ama biz tarihtede bugünde tokat yemisiz iskence herkezten görmüsüz
  artik benim gücüm nasil yetsin
  aglarim dua ederim maddi yardim yaparim hatta gidip canimida veririm ama yanliz kalirim daha dogrusu kaliriz
  ben allaha birakiyorum zira allah ne tür iskencelere ugradigimizi en iyi bilendir
  allahtan dileyim bu deccallardan milletimin kurtulmasi
  biz daha kimseye iskence zulüm ves. etmeden insanlar basimiza kasap kesilmis bizi dogruyorlar
  milletim bildigimden beri hep asaglaniyor zulüm ediliyor
  buna hic dur diyen yokmu
  burda halimiz gül gülistan iken soydaslarimiza bu eziyet yapilirken bizim vicdanimiz bunu asla kabul edemez

  ya rab bizleri tez zamanda kurtar koru ve yardim eyle
  bize düsmanlik edenlere firsat verme

  Allah rizasi icin kardeslerim bir en azindan fatiha duasini okuyun
  er gec duamiz insallah kabul olacaktir
  allah kerimdir

  söyle hep düsünürüm insanin bu kadar parasi olup darda kalmis öz kardeslerine yardim etmeyen de acaba nasil kalb ve vicdan vardir.
  Ben sahsen icim kan agliyor o kadar mal sahibi olup bir de yardim etmeyecegim-allah korusun.
  Bir elime biraz virsat gecse hepsini onlara harcarim ki milletim rahat etsin,huzura kavussun diye…

 48. soyu orta asyaya dayanan biri ( TÜRK !!!!!) said

  abilerim 16 yaşındayım , ama artık dayanamıom türklere karşı çok fazla şeyler yapılıo hangi biriyle ilgilenicem asya da olan olaylar sosyalistler ile olan olaylar ve bir sürüd aha 1 türküm ben sadece . ama bişey yapmak istiom artık en azından uygur türklerine yapılan katliama dair işler yapılmalı ABİLER BUNU OKUYUN NOLUR HEMEN UYGURLARA DESTEK İÇİN ÇİNLİLERE KÜFÜR ETMEYİNNN HAYIR SAKIN ETMEYİN ÇÜNKÜ BU BİZİM GÜÇSÜZLÜĞÜMÜZÜ GÖSTERİR NOLUR ANA ŞEHRİ BATIDA BİRYER OLAN TÜRKLERLE İLGİLİ BİR BASIN ÖRGÜTÜ KURALIM SİTELER KURALIM NE BİLEYİM YOU TUBE A FACE BOOK A YAZILAR VİDEOLAR GÖNDERELİM BU ÇİNLİLERİN YAPTIKLARINI SADECE SÖZ İLE GEÇİŞTİRMEYELİM BUGÜN YAZDINIZ AMA YARIN YİNE BU SİTEYE BELKİ GİRMİCEKSİNİZ AMA ONLAR ÖLÜCEK NOLUR KURALIM ŞU ÖRGÜTÜ TÜRKLERE YARDIM EDELİM SİZDEN RİCA EDİORUM BEN BÖLE BİR İŞ YAPAMAM ÇÜNKÜ YAŞIM 16 DEDİĞİM GİBİ TAM ÖZGÜRLÜĞÜM YOK NE YAIK Kİ 🙂 AMA İŞİ İİ OLAN GELİRİ İİ OLAN TÜRK ABİLERİM NOLUR DEDİĞİME KULAK VERİN TOPLAYIN YURDUN HER YERİNDEN YARDIM PARALARINI KURALIM ÖNCE PARALARI FİNANSAL OLARAK HESAPLAYALIM ÖRGÜTÜ KURALIM SONRA ALLAH NE VERDİYSE BAŞLAYALIM BASIN İLE DÜNYAY DUYURMAYA — GÖSTERİN TÜRKÜN GÜCÜMNÜ A Lİ CİHANA —–

 49. Esma said

  s.a arkadaslar hepinizden Allah razi olsun hep guzel dusunceler ama cogumuz bunlari okudugumuzda aklimia duser boyle konular ama nezaman olursa olsun her an aklimizda olsa hic birsey unutulmasa daha guzel olur turk mileti uyuyor malesef uyguru birakin arkadaslar yakinda istabulu isgal edecek ciniler
  ilaki top tufek degil isgal adamlarin malarinin girmedigi yer kaldimi turkiyede soyleyin bir ikincisi ciniler kucuk hesaplarin adami ilk bast ama sonrasini goruyosunuz bizim milet bunu anlamiyor ya ben bir vatandas olarak evet bu ucuz olsun farketmez diyorsam burda hata var en ufak seyleri bile dusunmeliyiz akerp kucuk ama adam olduruyor iste yakinda turk ekonomiside ciniler yuzunden cokecek bunu herkes bilsin dusunun
  ozal zamani turkiyeye iraktan nekadar adam getirildi yerlestirildi iste simdi o adamlar basimiza bela cinilerin is kurmasida turkiyede aynisi olacak he basa gelen biraz daha ulkemizi cikmaza sokuyor yeter artik

  bu makaleyi bende almak isterim iziniizle hakinizi helal edin emeginize saglik

  (EDİTÖR: ALABİLİRSİNİZ)

 50. gök-yeleli-kurt said

  :@@ bunları görünce kanım beynime çıkıyor :@ bazı siyasetçiler arap ülkeleriyle ilgilenmeye devam etsin araplar ne vermiş ki çıkar bekliolar yazIkkk … elbet eskisi gibi olucaz bir gün bunu biliyorum… bakalım o zaman napacaklar 🙂

 51. Sabri Vuran said

  haklısın

 52. ugur said

  yazık bize atamızın yolundan gidemediyimize…yazık

 53. Gökhan said

  bizleri zamanında arkadan vuran ülkelere yardım edersek kendi müslüman kardeşlerimize yardım edemeyiz tabi biz şu an bu hallere geiyorsak bunu yapanlar arasında filistinde var .zaten biz neyi kaybediyorsak hep ilgisizlikten

 54. murat bilgin said

  biz türkler bir ve birlik olmayı unuttuk. bırakın birlik olmayı aslımızı arzştırsak yeryüzünün en gelişmiş kültürü olduğumuzu da unuttuk. ana yurttan çıkarken bu dünya bizim diye yola çıktık.şimdide dünyanın ücra köşelerinde yok ediliyoruz .şimdi hep beraber birlik olazrak tüm dünyaya sesimzi duyurmalıyız

 55. esra tan said

  slmlar..
  bugün uygur türkü küçük bi çocuğun,şerefsiz çinlilerden yediği dayağı gösteren bi video izledim.ağladım,ağladım…sonra kendime çok kızdım.bunca zaman nasıl duyarsız kalmışım.hemen harekete geçip sesimi duyurmaya çabaladım ,ama boooş.ne başbakanlık kaldı nede çin konsolosluğu.avrupa ins.hak.mahkemesi sitesine bile girdim 😦 malesef hiç biryerle İLETİŞİM e geçemedim.sonunda burayı buldum.benim gibi düşünen insanların olması bi nebze içimi rahatlattı ama buda yeterli değil ki..daha somut bişeyler yapmalıyız.sesimizi daha gür çıkarmalıyız.herkez fikrini yazsın.teşekkürler..

  (EDİTÖR: HASSASİYETİNİZ İÇİN SİZİ TEBRİK EDERİM.. AYNI VIDEOYU İZLERKEN BEN DE ÇOK BÜYÜK BİR İNFİALE KAPILDIM. AMA MAALESEF EZİLENLER TÜRK VE MÜSLÜMAN OLUNCA BÜTÜN KULAKLAR SAĞIR, GÖZLER KÖR OLUYOR..)

 56. uygurkurt said

  OrtaAsiyaTuranciTeşkilatı
  GökBayrak AlBayraka Selam Olsun.
  doğu türkistan kurtuluş ordusi tanrıdağ birlik

 57. yusuf öztürk said

  ta çocukluğumdan beri Çin’de yaşayan Türk ve Müslüman kardeşlerimizi her zaman düşünür ve sanki onların hep yanındaymışım gibi rabbimden dua ev niyaz da bulunurum. Ey Rabbim Çin’deki tüm Müslüman, Mümin, temiz kalpli Türk milletini ÇİN devletinin esaretinden kurtar Amin..

 58. Elvan Kösemen said

  AMIN

 59. noyan said

  —– GÜN GELDİ CANLAR HAZIR OLUN ! TÜRK MİLLETİ ADINA…. ——

 60. fatih ocal said

  düne kadar dünyanın başına musallat olan abd ye öfke kusuyor kin besliyordum. bugün ise abd nin varlığının allahın bir lutfu olarak görüyorum. bu abd sempatizanı olduğum anlamına gelmesin lütfen. düşünsenize çin yok abd var veya abd yok çin var. dünyaya hükmetmek isteyen bu iki hegomanya içlerine rusyayıda dhil edebiliriz kimbilir insanlığın geneline ne muameleler ve ne işkenceler yaşatırlardı. bence yaratan her şeyi dengeliyor. umarimki cihat ilşan edildiğinde bu asil devlet uykudan uyanıp dirilişe ortak olacaktır.

 61. Anonim said

  Çinlilerin allah belalarını versin! Türklere ne kadar eziyet yapdıysalar o kadar cezalarını görsünler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s