Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

KAMER GENÇ: RTÜK BAŞKANI ZAHİT AKMAN ALMANYA’DA TUTUKLANACAK!

Posted by almanyahaber Mayıs 30, 2008

kamergencrtuk_zahit_akmanDSP, RTÜK Başkanı Zahit Akman hakkındaki iddiaları TBMM’ye getirdi. Tunceli Bağımsız milletvekili Kamer Genç de, Zahit Akman’ın Deniz Feneri Derneği Almanya şubesinde yaşanan 35 milyon euroluk bir yolsuzluk operasyonu kapsamında Alman polisince arandığını söyledi ve “ Ben bu bilgiyi son Almanya seyahatinde öğrendim. RTÜK Başkanı Almanya’ya giderse tutuklanacak’’ dedi.

DSP’li Macit, TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde Frankfurt Savcılığı’nın Deniz Feneri Derneği ve Kanal 7 (INT) ile ilgili soruşturması sonucu Mehmet Gürhan adlı kişinin tutuklandığını, bu kişinin dernekteki görevini, RTÜK Başkanı Akman’dan devraldığını belirtti. Macit, “Frankfurt savcılığının Akman hakkında soruşturma yaptığı ve Almanya’ya geldiği taktirde tutuklanacağı iddiaları doğrumudur?. Bu konuda Almanya’dan gönderilen dosya MASAK’ta mı bulunmaktadır’’ diye sordu. Macit, soruşturma kapsamında Başbakan Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan’ın da bulunup bulunmadığı sorusuna da cevap istedi.

“GİDERSE TUTUKLANACAK’’

Kamer Genç TBMM’de TRT yasası görüşülürken bu konuyu dile getirdi ve “Ben geçenlerde Almanya’ya gittim ve orada öğrendim. RTÜK Başkanı ve Deniz Feneri Derneği ile ilgili çok ciddi iddialar var. Kendisi Almanya’ya giderse tutuklanacak. Deniz Feneri’nde büyük bir suistimal var. 35 milyon euro’’ dedi. Genç, Alman polisinin, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlunun da Deniz Feneri ile ilgisini saptadığını öne sürdü ve “RTÜK Başkanı’na, bu konuda çok ciddi suçlamalar var. Buyursun Almanya’ya gitsin. Alman polisi tarafından bununla ilgili karar çıkmadan önce haftada bir gidiyormuş’’ dedi.

Frankfurt Polisi bir süre önce Deniz Feneri Derneği ile Kanal 7 TV (INT) Almanya Temsilciği’ne ’dolandırıcılık ve para aklama şüphesiyle’ baskın yapmıştı. Polis, Rhein-Main bölgesinde toplam 14 yere baskın düzenlemiş, dernek yöneticilerinin ev ve işyerleri aranmıştı. Soruşturmayı yürüten Başsavcı Doris Möller-Scheu, Kanal 7 INT’in bir yöneticisinin tutuklandığını ve para aklamakla suçlandığını açıklamıştı.

 

Soruşturmada 2 Türk vatandaşının, yoksul Müslümanlara yardım için toplanan 14 milyon Euro’luk bağışın, 8 milyon Euro’luk kısmının amacına aykırı şekilde kullandığı ileri sürülmüş ve bu paranın aralarında Kanal 7’nin de bulunduğu çeşitli firmalara gönderildiği ileri sürülmüştü. Savcılık 4 zanlıdan üçünün para aktarılan şirketlerde yönetici, birinin de nakit para kuryesi olarak çalıştığını açıklamıştı.

KAMUYA YARARLI DERNEK

Kanal 7 TV Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman ise “Bizim daha önce işten çıkardığımız birkaç kişi çeşitli iddialarda ve şikayette bulunmuşlar. Kaçak işçi çalıştırdığımızı iddia etmişler. Bu iddiaların tamamı asılsız. Biz orada Deniz Feneri Derneği’ne sadece ücretsiz program yayını sağlayarak destek oluyoruz. Başka bir organik ilişkimiz kesinlikle yok” açıklamasını yapmıştı.

Deniz Feneri Derneği 1996’da bir program aracılığı ile Kanal 7 ekranlarında yardım dağıtmaya ve yardım toplamaya başladı. Dernek daha sonra AKP hükümetince kamuya yararlı dernekler kapsamına alındı. Ankara ve İzmir’de şubeler kuruldu. Ümraniye’de de Anadolu Lojistik Merkezi binası inşa edildi. 2006’da Deniz Feneri Derneği’nin yıllık 100 milyon dolarlık yardım toplayabilen bir kurum haline geldiği açıklandı. Derneğin yurt dışındaki örgütlenmesi ise ayrı tüzel kişilik olarak gerçekleşti.

 

Reklamlar

Bir Yanıt to “KAMER GENÇ: RTÜK BAŞKANI ZAHİT AKMAN ALMANYA’DA TUTUKLANACAK!”

 1. Atiye DANIŞ said

  Kamer GENÇ // TEK BAŞINA YÜZ ADAM EDER

  -08.Eyl.Meclis toplantısında yine ver yansın etti.Amma kükredi
  -Gecekondudan gelen bir Başbakan/Şimdi Dünyanın en zenginleri arasında nasıl yer alır.Haydi açıkla şu servetinin kaynağını da bilelim bu bizim hakkımız diyor,Başbakanı sorguluyor.
  -Kanal 7’ye aktarılan paralar kaç kere oğlun Bilal’e teslim edildi ve oğluna GEMİ o paralarla alınmadı mı söyle T.Erdoğan.Diyen Genç basbas bağırıyor hesap soruyor.
  -Allahına kurban,gönül isterdi ki/Mecliste yüzlerce Kamer GENÇ’ler olsun
  -Gönül isterdi ki,Meclis kürsüsünden herkes adaleti haykırsın/Vatan bütünlüğüne sahip çıksın.
  -Ne mutlu sana Tunceli…
  -Ne mutlu Kamer GENÇ…Böyle devam et/Ülkenin senin gibilere ihtiyacı var.
  -Her ne kadar bir zamanlar adın çicekleri sulamakla anıldıysa da/TBMM’ne bu dönüşün muhteşem oldu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s