Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BARDAKOĞLU DİTİB’İ ZİYARET ETTİ

Posted by almanyahaber Ekim 30, 2008

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Köln DİTİB Merkez Camii’ni ziyaret ederek, vatandaşlarımızla bir araya geldi. Köln DİTİB Merkez Camii projesinin, Köln Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi tarafınan onaylanmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Bardakoğlu, elbirliği ile bu büyük ve kapsamlı eseri hayata geçireceklerini, bu konuda hiçbir zaman ümitsizliği düşülmemesini, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliklerini devam ettirmelerini, hiçbir zaman ayrımcılığa, fitne ve fesat tohumları ekmek isteyenlere fırsat vermemelerini istedi.

 

Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Sadi Arslan, Merkez Camii’de bulunan ve vatandaşlarımızın bilgisine sunulan DİTİB Merkez Camii ve Kompleksi’nin orjinal maketi üzerinde Prof. Dr. Bardakoğlu’na bilgi verdi.

 

Arslan, DİTİB Merkez Camii’nin, ibadet bölümlerinin yanında, eğitim ve kültür, gençlik ve kadın merkezleri birimleri, çarşıları, kütüphanesi, konferans salonları, sınıfları ve oto parkıyla çok amaçlı bir eser olacağını, bilhassa dinler ve kültürlerarası etkinlik faaliyetlerinde hayırlı hizmetlere ev sahipliği yapacağını söyledi.

 

Köln DİTİB Merkez Camii’nin, kendi alanında bir ilke de imza atacağını ifade eden Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Sadi Arslan, bu eserin diğer İslam coğrafyalarındaki ibadethanelere, gerek mimari özelliği, gerekse bünyesindeki diğer birimleriyle bir örnek teşkil edeceğini söyledi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s