Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BİR HARİTA BU KADAR GÜZEL OLUR!

Posted by almanyahaber Ekim 31, 2008

(TARİHİMİZDE DAHA MUHTEŞEM HARİTALARIMIZ OLMUŞTU..)

 

Birileri harita çıkara dursun gün yüzüne çıkmayan haritalara gelelim: ‘Genişletilmiş Türkiye’.. Türkiye’yi bölünmüş olarak gösteren haritalara tepki olarak çizilen ‘Genişletilmiş Türkiye’ haritası internette elden ele dolaşıyor.

 

Bölünmüş haritalara sonunda sivil misilleme geldi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Hatay’ı Türkiye’den ayrı gösteren ve KKTC’yi yok sayan haritalara tepki gösteren duyarlı vatandaşlar, dünya savaşları sırasında yapılan anlaşmalara göre bugün olması gereken sınırları gösteren haritalar ortaya attılar.
 
İnternet ortamında e-mail yoluyla ve inanılmaz bir hızla yayılan ‘Genişletilmiş Türkiye’ haritasında, Ermenistan topraklarının tamamı, Musul, Kerkük, Ege Adaları, İskeçe, Gümülcine ve Kıbrıs’ın tamamı Türkiye sınırları içerisinde gösteriliyor.
 
‘Bazı şeylere muadil bir dille aynı seviyeden cevap gerekir’ başlığı ile yayılan ‘Genişletilmiş Türkiye’ haritası, daha önce dış güçler tarafından ortaya çıkartılan bölünmüş Türkiye haritalarına verilecek en güzel cevap olarak gösteriliyor.
 
Vatandaşlar, Atatürk’ün Lozan Antlaşmasından dokuz yıl sonra (1933) General Mac Arthur’a söylediği “Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selânik de dâhil Batı Trakya’yı Türkiye hudutları içerisine katacağım” sözlerini hatırlatıyorlar.

 

Bir Yanıt to “BİR HARİTA BU KADAR GÜZEL OLUR!”

  1. Atatürk Öldurüdü said

    bu yaziyi bugun okudum tesadufen. öncekı gun bir bilim adami acikladi ATATURK OLDURULDU diye. acaba musul kerkuk ve selaniki alacagim didigi icin mi oldüruldu?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s