Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DENİZ FENERİ DOSYASI TÜRKİYE’DE

Posted by almanyahaber Şubat 24, 2009

megurhan1Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, “(Almanya’daki Deniz Feneri e.V. dava dosyası) Dosya gelmiş. Birazdan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına göndeririz” dedi. Bakan Şahin, bakanlığa gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 

Bir soru üzerine Şahin, “Dosya gelmiş. Müsteşar Yardımcımız Aykut Bey bildirdi. Zannediyorum biraz sonra onu bizden talep eden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına göndeririz” dedi. Şahin, bir başka soru üzerine, “Dosya herhalde dün gece gelmiş” diye konuştu.

 

denizfeneriDosyanın çevirisinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yaptırı lacağını bildiren Şahin, “Biz çeviri işiyle uğraşmayız, tamamen aracıyız. Adalet Bakanlığı olarak, bir dosya istenmiş, dosyanın kapağını bile açmayız. Bir üst yazıyla onu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına göndeririz. Tercüme işlerini de Ankara Cumhuriyet Başsavcıcılığı yapar ya da yaptırır” dedi.
 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da dosyayı istediğinin hatırlatılması üzerine Şahin, “Bu dosyayı Yargıtay da mı istemişti. Bizden istemedi, öyle bir bilgim yok. Öyle bir yazı gelse herhalde haberim olurdu” yanıtını verdi.
 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s