Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

THY UÇAĞI AMSTERDAM’A İNERKEN DÜŞTÜ: 9 ÖLÜ / VIDEO

Posted by almanyahaber Şubat 25, 2009

thyamsterdamİÇİNDE 127 YOLCU BULUNAN THY’NA AİT YOLCU UÇAĞI AMSTERDAM HAVAALANI’NA İNİŞİ SIRASINDA PİSTE DÜŞTÜ. HOLLANDA TV’LERİ 5 YOLCUNUN ÖLDÜĞÜNÜ AÇIKLARKEN, THY “ÖLEN YOK” AÇIKLAMASI YAPTI..

 

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Amsterdam’daki uçak kazasında ölü olmadığını belirterek, “Bizi sevindiren, tecrübeli kaptanımızın uçağı bu şekilde indirebilmiş olması” dedi. Temel Kotil ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, meydana gelen uçak kazasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Öncelikle söz alan Karlıtekin, uçakta 127 yolcu, 7 kişilik mürettebat bulunduğunu söyledi.

 

Uçağa binmeyen yolcular nedeniyle ilk başta yolcu sayısının 135 olarak açıklandığını belirten Karlıtekin, “Hava koşullarında aşırı ters bir durum görülmemiştir. 4 bin 500 metre civarında bir görüş vardır. 500 metre kala piste erişememiştir. Pist yerine ondan önceki araziye inmiştir. Uçak üçe ayrıldı. Ön tarafında herhangi bir hasar yok. Uçağın arka bölümünde yaralanmalar mevcut. Herhangi bir ölüm olayı bildirilmedi. Bundan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

 
Karlıtekin, uçağın bakımla ilgili herhangi bir sorunu bulunmadığını da belirterek, “Havalimanına intikal eden yolcu yakınlarının misafir edilmesi, birinci elden bilgilendirme süreci başlamıştır. Hepimize geçmiş olsun diyoruz. Yaralı sayısına ilişkin 20 civarında bir rakam telaffuz ediliyor fakat henüz netleşmiş değil. Bu konuda da net bir bilgi yok” diye konuştu.
 

THY Genel Müdürü Temel Kotil ise “Ölü olmaması sevindirici. Kabin personeli uçağı hızlı bir şekilde boşaltmıştır. Kaptan Hasan Tahsin Bey’di. 1975 Hava Harp Okulu mezunu bir kaptan. Can kaybı olmamasında uçuş ekibinin çok rolü vardır. Bizi sevindiren, tecrübeli kaptanımızın uçağı bu şekilde indirebilmiş olması. Ölü olmaması sevindirici. Yolcu yakınlarının gitmesi durumuna karşı uçak hazırlığımız var. Oradan da buraya gelme durumu olanlar için de ilave bir uçak hazırlığımız var” açıklamasında bulundu..

 

.. SON DAKİKA!!!

 

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI KAZADA 9 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ AÇIKLADI..

 

VIDEOYU İZLEMEK İÇİN.. TIKLAYINIZ 
 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s