Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALMAN BÜYÜKELÇİSİ’NDEN TAVAK’A ÖZEL KOKTEYL

Posted by almanyahaber Mayıs 27, 2009

kokteyl ank1TAVAK’ın kuruluşu nedeniyle Almanya’nın Türkiye Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz’ın ev sahipliğinde Ankara’da bir kokteyl verildi.

TAVAK mütevelli heyetinin de katıldığı kokteyde 150’nin üzerinde üst düzey yetkili, bakanlar, milletvekilleri, gazeteci ve bilim adamları hazır bulundu. Türk-Alman üniversitenin kuruluşu için her konuda destek vermeye hazır olduklarını söyleyen Alman Büyükelçisi Cuntz, “Ege bölgesi bizim için çok önemli bir bölgedir. Özellikle Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti’nin aktif olduğu bir bölgede böyle bir üniversitenin kurulması bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Dr. Eckart kokteyl ankaraCuntz, TAVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen başta olmak üzere Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan ve Prof. Dr. Necdet Basa’ya bu konuda hertürlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti, “Türkiye Almanya arasında çok büyük bir dostluk var ve şu anda benim tespitlerime göre 4 milyonun üzerinde Türk Almanya’da çalıştıktan sonra geri dönmüştür. Bunlar Almanya’daki Türkler ile birlikte iki ülke arasında bir köprü görevi görecektir” dedi.

TAVAK Mütevelli heyeti üyeleri ve yönetim kurulu üyelerininin tanıtıldığı kokteylde Hüseyin Aslan, Necdet Basa, Yusuf Turan, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Türk Demokrasi Vakfı Başkanı ve Demokrat Parti yeni genel idare kurulu üyesi Aydın Yardımcı, BTEU başkanı Ahmet Güler, işadamı Enis Günay ve Fatih Şen bilimadamları ve politikacılarla üniversite konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Prof. kokt ankŞen, üniversitenin kuruluş aşamasında desteklerini esirgemeyenlere teşekkürlerini ileterek, “Bu konuda Türkiye’de başta Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, Maliye Bakanı ve devlet bakanlarının Vakıflar genel müdürlüğünün yanısıra Almanya’da başta Alman Dışişleri Bakanı Frank – Walter Steinmeier olmak üzere Kuzey Ren Vesfalya Eyalet Başbakanı Jürgen Rüttgers’e teşekkür ederiz” diye konuştu. Prof. Şen, 4 ana bölümden oluşacak olan üniversitenin 2010 yılında ilk önce geçici bir binada faaliyetlerine başlayacağını ve yeni binanın da en kısa zamanda inşaa edilerek üniversite çalışmalarına ışık tutacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s