Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TAVAK BİLİM DÜNYASINA TANITILDI

Posted by almanyahaber Mayıs 27, 2009

senTürk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın (TAVAK) İzmir Alaçatı’da 2010 yılında açacağı Türk-Alman Üniversitesi, T.C. Berlin Başkonsolosluğu’nda verilen bir kokteylde tanıtıldı.

Genel Merkezi Essen´de bulunan TAVAK’ın tanıtımı için Essen Başkonsolosu Dr. Hakan Akbulut´un desteğiyle düzenlenen toplantıdan sonra, Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat da destek mahiyetinde bir kokteyl verdi. Başkonsolos Pulat ve TAVAK Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen´in konuştuğu toplantıda, Türk-Alman Üniversitesi´nin yararları anlatıldı.

sen2Berlin’de bilim ve politika alanında faaliyet gösteren Türk şahsiyetlerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, basın mensupları tarafından da ilgi ile izlendi. TAVAK´ın Berlin toplantısında kararlı bir şekilde yoluna devam ettiğini gören katılımcılar, ”Maşallah, TAVAK füze gibi”yorumunu yaptılar.

TAVAK Berlin toplantısına, diğer davetlilerin yanında, Konsolos A.Selcan Şanlı, Konsolos Yardımcısı Emel Derinöz Tekin, Berlin Türk Cemaati yetkilileri ve Alman Savunma Bakanlığı´ndan bir temsilci katıldı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s