Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

AVRUPALI TÜRKLERİN UYUM SORUNU YOK

Posted by almanyahaber Mayıs 29, 2009

tavak_KokteylGöçün 50. yılı nedeniyle Ankara’da yurtdışı Türklerinden sorumlu bakanlığı ile Hacettepe Üniversitesi’nin yaptığı toplantıda konuşan Prof. Dr. Faruk Şen, AB sınırları içinde yaşan 5 milyon 200 bin Türk kökenli vatandaşımızın büyük ölçüde uyum sorunları olmadığını söyledi; “Bu sorunlar özellikle politikacılar tarafından ortaya atılan ve gerçek ile bağdaşmayan sorunlardır” dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Prof. Şen, “Başta Almanya’da 39 bin Türk üniversite öğrenci olmak üzere Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın 55 bin çocuğu Avrupa’daki üniversitelerde okumaktadırlar. Türk kadını son zamanda başta avukatlık ve doktorluk olmak üzere politikaya kadar birçok alanda başarılı çalışmalar yapmaktadır. Özellikle politik açıdan AB de yaşan Türk vatandaşlarımızın 2 milyon 800 bini seçmen niteliğindedir ve bunların gücü artık Avrupalı tarafından görülmekte” dedi.

“7 Haziran 2009 yapılacak olan Avrupa Parlametosu seçimlerinde 2 milyon 800 bin kişinin oy kullanacak olması da büyük bir gelişmedir” diyen Prof. Dr. Faruk Şen  TAVAK vakfının İzmir’de yapacağı çalışmaları da anlattı. Ayrıca sempozyum organizasyonunun çok iyi olduğunu dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s