Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BİNGÖL’DE HALKLARIN KARDEŞLİĞİ KÜLTÜR ETKİNLİĞİ

Posted by almanyahaber Haziran 13, 2009

sebahattin kayaogluSEDAT AÇIKBAŞ – HAMBURG

Bingöl’de 24 Temmuz 2009 tarihinde 3 gün boyunca ‘1. Bingöl Halkların Kardeşliği Kültür – Sanat ve Müzik Festivali’ adı altında büyük bir etkinlik düzenleniyor. Almanya’da televizyonlara program yapan sanatçı Sebahattin Kayaoğlu, Bingöl’deki etkinliği duyurmak için düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de bu tür bir etkinliğin şimdiye kadar yapılmadığını söyledi.

Basın toplantısına yardımcılarıyla katılan Kayaoğlu; 1. gün Bingöl Kiğı, 2. gün Bingöl Genç ve 3. gün Bingöl Merkez’de düzenlenecek etkinliğe ünlü sanatçıların yanısıra yöresel sanatçıların da katılacağını, Anadolu’nun her yöresinden folklor ekiplerinin gösteri yapacağını, Türk Hava Kurumu paraşütçülerinin DJ eşliğinde hünerlerini sergileyeceğini ve daha birçok yöresel etkinliklerin ‘1. Bingöl Halkların Kardeşliği Kültür – Sanat ve Müzik Festivali’ adı altında gerçekleştirileceğini ifade etti.

kumbaraEtkinliğe; Selahattin Alpay, Asuman Krause, Alişan, Ceylan, Servet Kocakaya, Mahzun Kırmızıgül gibi sanatçıların yanısıra çok sayıda yerel sanatçı da konser verecek. Birçok yerel TV ve radyolardan da canlı olarak verilecek konserlerde sunuculuğu Ebru Gediz – Sebahattin Kayaoğlu üstlenecek.

ENGELLİLER İÇİN KAMPANYA

Bu arada Avrupa genelinde birçok sivil toplum örgütleri ile cemiyet, dernek ve kuruluşların bir çatı altında toplanarak, engellilere yardım konusunda birleşmelerini arzu ettiğini belirten Kayaoğlu, 17’si işadamı 117 gönüllü ile kumbara ile yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kayaoğlu, kendisinin geçirdiği bir kaza sonucu 8 ay yatağa bağlı kaldığını ve engellilerin günlük hayatta karşılaştığı güçlükleri bu dönemde daha iyi anladığını, bu yüzden de bu kampanyaya öncülük ettiğini dile getirdi. Dernek, cemiyet ve lokallere, işyerlerine konulacak kumbaralara atılan bağışların Türkiye’deki engelli vatandaşlara ulaştırılacağını belirten Kayaoğlu: “Dernekler, cemiyeler farklı görüşlerde olabilirler ancak, kutsal bir görev olan muhtaçlara yardım konusunda herkesin farklı düşüneceğini sanmıyorum. Bu yüzden oldukça iyimserim.” diye konuştu. Kayaoğlu ve yardımcıları, Hamburg’taki Pamukkale Restoran’da düzenlediği kahvaltılı basın toplantısının sonunda restorana engellilere yardım için bir kumbara koydu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: