Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

EMLAK KRALI İDAM EDİLECEK

Posted by almanyahaber Haziran 27, 2009

suzanArap dünyasının tanınan sanatçılarından Suzanne Tamim’i öldürtmekten yargılanan ve Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in oğlu Cemal’e yakınlığıyla bilinen işadamı Haşim Talat’ın idam cezası onaylandı. Mısırlı iş adamı ve parlamenter 49 yaşındaki Haşim Talat Mustafa’nın, Lübnanlı şarkıcı Suzanne Tamim’i öldürmekten yargılandığı dava sona erdi.

Mahkeme hakimi, 21 Mayıs’ta aldığı idam cezası kararını başmüftüye danıştıktan sonra cezanın infaz edilmesine karar verdi. Hakim, Mustafa’nın suç ortağı olan Muhsin El Sukkary’nin de idam cezasını onadı. Dava, “Mısır’da yasaların üzerinde görülen elit tabakanın bir üyesi” ile ilgili olduğu için Avrupa medyasında da ilgiyle izlenmişti.

İktidardaki Vatan Partisi’nin milletvekili olan Talat, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in oğlu Cemal Mübarek’e yakınlığı ile tanınıyor.

riyad al azawiTalat dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra tutuklanmış ve mahkemeye çıkarılmıştı.

Haşim Talat Mustafa, eski Mısırlı polis memuru Mohsen’e, Dubai’de bulunan Tamim’i öldürmesi için 2 milyon dolar vermekten suçlu bulunmuştu.

Mustafa’nın evlilik teklifini reddettiği belirtilen 30 yaşındaki şarkıcı Tamim, geçen yıl Temmuz ayında Dubai’de dairesinde bıçaklanarak öldürülmüştü. Tamim, öldürülmeden kısa bir süre önce Iraklı kickboksçu Riyad El Azavi’yle evlenmişti. 

Mahkumların idam cezaları asılma şeklinde infaz edilecek. Emlak alanında yıldızı parlayan Talat, ‘Rihab’ adında bir minik şehir kurdu. İşadamı, ‘Medineti’ adındaki ikinci projesini de hayata geçirmek üzereydi ama o şimdi ölümü bekliyor.

2 Yanıt to “EMLAK KRALI İDAM EDİLECEK”

  1. Kaan said

    Bedava Emlak İlanı Verebileceğiniz Portal

  2. Hadi Ravullu said

    yok daha neler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s