Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DİTİB MERKEZ CAMİ’YE YARDIMLAR SÜRÜYOR

Posted by almanyahaber Eylül 30, 2009

arslan_koyuncu_bagis_sahibi_catalirmak_acikgozDiyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından, Köln’de inşaa edilecek olan Merkez Camii’ne, Siegen DİTİB Selimiye Camii cemaatinden Reşat Çatalırmak, 5000 Euro bağışta bulundu.

Bağış miktarını teslim etmek etmek üzere, Din Görevlisi Necmi Açıkgöz ve Dernek Başkanı Mustafa Koyuncu ile birlikte DİTİB Genel Başkanı Sadi Arslan’ı makamında ziyaret eden bağış sahibi Reşat Çatalırmak, konuşmasında, Köln DİTİB Merkez Camii’nin, Almanya’daki bütün müslümanları temsil edecek güzel bir eser olacağını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde bunun başarılacağından emin olduklarını ifade etti.

resat_catalirmak_in_bagisi_makbuz_karsiliginda_teslim_alindiGenel Başkanı Sadi Arslan da konuşmasında, başta DİTİB dernekleri olmak üzere, her kesimden kişi, kurum ve kuruluşlarından yardım beklediklerini belirterek, “Dinler ve Kültürlerarası faaliyetlerden, Kur’an-ı Kerim ve temel bilgiler kurslarına, eğitim ve kültür etkinliklerinden, sportif aktivitelere, ibadet bölümlerinden, her türlü ihtiyacın karşılanacağı çarşılarına kadar, çok yönlü hizmet birimlerini bünyesinde barındıracak olan bu eseri, iki sene gibi kısa bir zaman diliminde bitirmeyi arzu ediyoruz.

Bunu birlikte başaracağız. Şu ana kadar yapılan bağışlara baktığımızda, bu ümidimizin gerçekleşeceğine olan inancım tamdır. İnsanlarımızın bu anlamda teveccühleri çok iyi durumdadır. Bunun daha da artmasını arzu ediyorum.

Siegen DİTİB Selimiye Camii cemaatimize, sizlerin aracılığı ile teşekkür etmek istiyorum. Çok büyük duyarlılık örneği göstermişlerdir. İnşallah diğer derneklerimiz de bu yardım yarışına, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da aktif olarak katılacaklardır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s