Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

TUTUKLANAN SUBAYLAR CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Posted by almanyahaber Şubat 24, 2010

“Balyoz Planı” iddiaları soruşturması kapsamında sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan 7 kişi, cezaevine gönderildi. Tümamiral Ramazan Cem Gündeniz, Tuğamiral Aziz Çakmak, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, emekli Tümamiral Özer Karabulut, emekli Kurmay Albay Ümit Özcan ve emekli Kurmay Albay Ali İhsan Çuhadaroğlu, mahkemenin tutuklama kararının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinden bir minibüsle cezaevine götürüldü.. ..  

Tutuklananlardan emekli Kurmay Albay Ümit Özcan’ın avukatı Bülent Kılıç, adliyede gazetecilere yaptığı açıklamada, bu dosyada müvekkili ve diğer kişilerle ilgili, kimliği belli olmayan bir kişi tarafından bir dosyaya konulmuş belgenin dışında hiçbir delil olmadığını savundu.

Avukat Kılıç, şunları söyledi: “Yapılan çalışma sırasında kimin tarafından konulduğu, kimin bilgisayarından çıktığı belli olmayan bir belge var. Orada bir isim çizelgesi var, 2002 senesinden kalma. Bu sebeple savcı tutuklamaya sevk etti. Aynı belgeyle ilgili olarak bazı kişiler serbest kaldı. Dosyada bir tek delil yok. Biz itiraz haklarımızı kullanacağız. İsim olmayan, imza olmayan bir belgeden dolayı maalesef tutuklama kararı verdiler. 7 gün içinde itiraz edeceğiz. Bir bilirkişi raporu olduğu söyleniyor. Bize bu yargılama sırasında o belgenin fotokopisi dışında herhangi bir belge de gösterilmedi. Sorgu tutanakları da verilmedi.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s