Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

VUVUZELA KONUŞTU: “VUUVUIIIIZZZZ!”

Posted by almanyahaber Temmuz 17, 2010

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “siyaset üslubunu değiştirmesi, bu üslubun millete ve değerlerine zarar verdiğini” savunarak, “Başbakan’ın siyaset anlayışı, vuvuzela kadar yabancı bir siyaset anlayışıdır” dedi.

Vural, TBMM’de önceki günlerde vuvuzela ile düzenlediği basın toplantısını bugün de sürdürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “millete çektirdiği vuvuzela işkencesinin son bulması gerektiğini” söylediğini anımsatan Vural, Erdoğan’ın söylem ve politikalarının milleti rahatsız ettiğini ileri sürdü.

Vural, vuvuzelanın Güney Afrika’nın bir çalgısı olmasının yanısıra Erdoğan’ın, milletin milli kimliğine, değerlerine, tarihine çıkardığı aykırı sesleri simgelediğini savundu. Artık bıktıkları vuvuzelanın, Türk milletinin tarihine, milli ve manevi değerlerine aykırı bir ses olduğunu belirten Vural, “Sayın Başbakan, bu vuvuzelayı bize hazmettiremeyeceksin, dinlettiremeyeceksin. Bu vuvuzela, BOP eş başkanının, Irak’ın işgalini doğuran söylemlerini ifade ediyor, milleti 36 etnik gruba bölmeyi ifade eden sesi temsil ediyor, işsizlere ızdırap çektiren politikaların simgesidir” dedi.

Vural, vuvuzelanın, siyasi, tescilli bir marka olduğunu, Erdoğan’ın da mesajı aldığını ifade etti. Türkiye Futbol Federasyonunun, vuvuzelaya veto koyduğunu, statlara alınmasına izin vermediğini anımsatan Vural, “İnşallah milletimiz de bu vuvuzelanın, Türk siyasetinden silinmesi için karar verecektir, zamanı gelmiştir. Federasyon, bu kararı niye verdi, vuvuzelanın rahatsız edici sözlerinden dolayı mı yoksa siyasi simge haline döndü, Başbakan da ‘bunu çalarlarsa ben anlaşılırım’ diyerek talimat mı verdi?” diye sordu.

Vural, Erdoğan’ın seviyeden bahsettiğini, vuvuzelanın çıkardığı sesin seviyeyi ortaya koyduğunu belirterek, bu sesin, çiftçiye, “ananı da al git”, şehide “kelle”, Öcalan’a, “Sayın”, Habur’daki karşılamaya “Güzel şeyler oluyor” diyenlerin sesi olduğunu öne sürdü. Vural, “Burada üç noktalı ifadeleri kullanacaksın, ağzını kapatırken neler söylediğini bütün millet olarak biliyoruz; Başbakan seviyeden bahsediyor” görüşünü dile getirdi.

“Başbakan, siyaset üslubunu değiştirmeli, bu siyaset üslubu milletimize, değerlerine zarar veriyor” diyen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vuvuzela siyaseti, milletimizi rahatsız etmiştir. Çünkü bu yabancı sestir. Biz milli siyaset istiyoruz. Başbakan’ın siyaset anlayışı, vuvuzela kadar yabancı bir siyaset anlayışıdır. Sayın Başbakan, “vuvuzelayı alıp basın toplantısını TBMM’nin çatısı altında yapıyorlar’ diyor.

Başbakanlık çatısı altında bunları söylüyorsun da bunları simgeleyen vuvuzelanın burada olmasından niye rahatsızlık duyuyorsun. Başbakan, burada olmasa demek bu işten hoşlanacak gibi geliyor. O zaman alsın vuvuzelayı Başbakanlığa götürsün. Sen TBMM ç atısı altında Meclis Başkanı’na, ‘sen mi ben mi susturacağım’ diyorsun, muhalefet liderlerine üç noktalı ifadelerde bulunuyorsun, halka karşı bunları söylüyorsun, bir de kalkmış seviyeden bahsediyor.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in açıklamalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Vural, şu görüşleri savundu: “Çelik ve Çelik gibiler, Türkiye’nin terörle mücadele etmesinden, terörle mücadele edenlerden, terörü sıfırlayanlardan rahatsızdır. Terörle mücadele edenlerden dağdakiler rahatsızdı, görüyoruz ki Çelik de terörle m ücadele edenlerden rahatsızdır.

Şehitlerde, gazilerde bu milletin yüreği var, milletin birlik ve beraberliğini savunma yüreği var ama Çelik de o yürek olmadığı için rahatsızlık duyuyor. Başbakan, Çelik gibiler, AKP’ye oy verenlerin zihniyetini temsil etmiyor. MHP’ye, milliyetçi ve muhafazakar değerlere dil uzatan bedbahtlardır bunlar, hezeyan içindedirler. Bunlar bir koro, politbüroları var, bunlar vuvuzelacı ekip, AKP’ye oy verenlerin değerlerini ortadan kaldırıp, o değerlerin yerine bu rahatsız eden fikirleri monte etmek istiyorlar.”

Erdoğan’ın, MHP’nin tabanına seslendiğini ancak 2002’de kendi tabanını bıraktığını öne süren Vural, BOP’un, projelerin, Habur’un, açılımın, millet için vuvuzeladan başka anlam taşımadığını kaydetti. Vural, Erdoğan’ın üslubunu değiştirmeden, MHP’nin muhatabı olamayacağını ifade etti.

Oktay Vural, teröristlere işkence yapıldığı iddialarının sorulmas ına karşılık, böyle bir işkencenin kabul edilemeyeceğini söyledi. Yaralı teröristi helikopteriyle hastaneye götüren, hukuk içinde hareket eden Silahlı Kuvvetlerin töhmet altında bırakılmasını kabul etmelerinin mümk ün olmadığını belirten Vurul, bunun, kendilerinin medeniyet anlayışına uymayacağını kaydetti.

Vural, bir gazetecinin, Ankara’da referanduma evet diyen afişler asıldığı ancak bunun daha sonra sahiplenilmediği, faili meçhul afiş olduğunu belirtmesi üzerine, bunun failinin malum olduğunu söyledi. Vural, bunun, Hükümet organizasyonunda yapılmış bir girişim olduğunu öne sürerek, “Çakma imzayla anayasa değişikliği hazırlayanlardan, Kevin Costner açılımı destekliyor diye açıklama yapanlardan ne beklersiniz. Garp cephesinde değişen bir şey yok” dedi.

Aydın’da MHP il örgütünün önünde “Sizler açıld ıkça, analarımız ağlıyor” yazılı pankartın polis zoruyla indirildiğini ifade eden Vural, “Valinin talimatıyla. Polis zoruyla indirildi, savcı kararı yok. AKP’li bir belediyenin vinciyle indiriyorlar. Bu vali, Erdoğan’ın hangi soruşturmasında görev almıştı?” diye sordu.

3 Yanıt to “VUVUZELA KONUŞTU: “VUUVUIIIIZZZZ!””

 1. Sabri Vuran said

  Bir parti bu kadar antipatik hale getirilebilir. Sayın vekil ve başkanına sesleniyorum: İnin o çıktığınız yerden, milletin arasına karışın da sizin hakkınızda ne düşünüyorlar öğrenin.
  Düşün MHP’nin yakasından. Sizin yüzünüzden ülkücülüğe ‘öcü’ gibi bakar olduk. Yazıklar olsun ülkücüleri bu hale getirenlere.
  12 eylül darbesiyle az hapis yatmadık, az işkence görmedik. Bu anayasanın neresini, nasıl savunuyorsunuz anlayamadık.
  İNİN ARTIK LAYIK OLMADIĞINIZ YERDEN, DÜŞÜN MİLLETİN YAKASINDAN SAHTE ÜLKÜCÜLER. MİLLETİN VERGİLERİYLE ALDIĞINIZ MAAŞLAR SİZE HARAMDIR.

 2. serdar said

  3 türlü ülkücü vardır:

  1- Hakiki ülkücüler

  2- Ülkücü geçinenler

  3- Ülkücülerin sırtından geçinenler.

  MHP’de birinci tür ülkücü kalmadı, sadece ülkücü geçinenler ve ülkücülerin sırtından geçinenler kaldı. Ha bir de tüm Türkiye’nin sırtından geçinenler var. Hatta şehitlerden nemalananlar var. Hala orada mısınız, hiç mi yüzünüz kızarmıyor.
  Ha tabi haklısınız, olmayan yüz kızarmaz. Yüzsüzlerin yüzü kızarmaz.

 3. dinisohbet said

  Öncelerı Mhp dendıımı FarkLı Bır anLam Cıkardı Suhan Mhp deyınce aklıma o gunler gelmıyor farkLı seyler gelıor Ne olcak bu ülkücülerin halı acaba ya basındakı degısmesı lazım yada kopmle hepsı degıssın yenısı gelsın artık
  dinisohbet.gen.tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s