Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DEMOKRAT PARTİ KADIN KOLLARI GİK ANKARA’DA TOPLANIYOR

Posted by almanyahaber Kasım 25, 2010

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Merkez Genel İdare Kurulu toplantısı 26 Kasım 2010 (yarın) tarihinde saat 11:00’dan itibaren Ankara’da toplanıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından Demokrat Parti’de görevli kadınlar gruplar halinde Ankara’ya geliyor. Demokrat Parti’nin Turgut Özal Kampüsü’nde gerçekleşecek olan toplantıya; Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk ve tüm genel başkan yardımcılarının katılacağı belirtildi.

Demokrat Parti Başkanlık Divanı kararı doğrultusunda 07.10.2010 tarihinde Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na seçilen Av. Ayşegül Dalkır Kahveci ile Türkiye genelinde hareketlenen Demokrat Parti kadın kolları; Genel İdare Kurulu ve Başkanlık divanı ile tüm Türkiye’deki kadınları Demokrat Parti çatısı altında toplamak üzere önemli bir strateji çalışması olacağı ve Demokrat Partili kadınların il ve ilçe bazında mobilize edilerek; Aralık ayı başından itibaren sahada yoğun çalışmaya başlayacakları; Çerçevesi çizilecek olan stratejinin Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan bir çalışma sistemi olduğu gelen bilgiler arasında.

Yine Demokrat Parti’de il ve ilçe teşkilatlarında görev alan kadın İlçe Başkanları ve İl Başkanları’nın da Genel Merkez’de düzenlenecek olan “Kadınlar ile 2011 seçim stratejisi” çalıştayına katılacakları belirtiliyor.

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av. Ayşegül Dalkır Kahveci yaptığı açıklamada: “Türkiye’de kadın nüfusu, erkek nüfustan fazla. Önümüzde çok önem verdiğimiz bir seçim var; seçim çalışmalarımıza hız verdik. Yapacak olduğumuz çalışmaları zaten tüm Türkiye görecek ve destek verecek. Biz diyoruz ki ‘Bizi izlemeye devam edin’. Aslında Demokrat kisvesi altında kendini tanımlayan güçler ile 60 yıllık Demokrat çizgi karşı karşıya; bizler gerçek Demokrat Parti olarak dün neysek bugün de demokrasi yolunda ve hukuk çerçevesinde yürümeye devam ediyoruz. Demokrasiyi ve Demokrtalığı; mağdur edebiyatı ile aklımızın bir köşesinde argüman olarak kullanmak için değil; aklımızın her köşesinde ve düşüncemizde, demokratlığımızla yürümekte olduğumuz yoldaki tüm engellemelere rağmen demokrat yürüyüşümüz devam ediyor..

Bugün 25 Kasım 2010; bizler kadınlar olarak “Kadına Şiddete Hayır” diyoruz. Hani Kadına Pozitif ayrımcılık vardı. Hani Anayasa ile çerçevesi çizilmişti. Çizilen çerçevelerin içi boş olduğu zaman referandum sürecinden itibaren; 100′ den fazla kadın ve acı olan bu kadınlarımızın bir kısmı çocukları ile beraber; aileleri tarafından veya başkaları tarafından öldürülmesidir.

Çok çabuk unutuyoruz. Hamile bir kadın sokak ortasında öldürüldü. Bebek doktorlar tarafından kurtarıldı. Peki günahı neydi bu kadının? Veya son sekiz yılda adına töre dediğimiz cinayetler devletin güvenlik güçlerinin görev yaptığı alanlarda; hastanelerde kadınlar öldürüldü. Maalesef Töre, özellikle son yıllarda ülkemizde Anayasa’dan ve hukuktan üstün. Ülkenin Anayasası ve Hukuku kısıtlı insanlara tarafından yok sayılıyor. Ve sonuç olarak bu işin bedelini hayatları ile kadınlar ve çocuklar ödüyor. Burada İslam dinini benimsemiş olan insanlar olarak baktığınız zaman “Kadın ve Erkek ” dinimize göre eşit değildir; diye bir ibare yüce kitabımız Kur’ân-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Ekonomik olarak insanların zor durumda; Bu sebeple işsiz kalan evin reisi; psikolojik olarak yıkıma uğramaktadır.. Bunun acısını şatafatlı gezilere çıkanlar henüz anlamış değillerdir. Bunun acısını ölüm acısını yaşayanlar bilir. Netice olarak kalkıp baktığınız zaman; Kadınlar ekonomik zorluklar sebebi ile evlerinde aş kaynatamayınca çocukları ve kendileri için ölümle yüzleşme zorunda bırakılıyorlar. Kadının siyasette; ve devlet burokrasisinde olan adı zaten artık yok gibi. Pozitif ayrım adı altında birileri kadınları toplumsal hayattan siliyor. Çok yakın zamanda yapılan HSYK seçimleri gösterdi ki, kadınlara pozitif olarak davranılmamaktadır.

Sözlerinin her demini demokrasiye atıfla başlayananlar ve Avrupa Birliği’ne sığınanlar gidip Finlandiya, Norveç, İsveç parlamentolarına ve toplumsal hayatına baksınlar; Sadece Finlandiya’ da Kadınlar; 200 kişilik parlamentoda 85 Kadın milletvekili olarak ülkenin siyasetine yön veriyor. Türkiye için bu sayıyı saymaya gerek bile yok. Çünkü yok.

Kadına şiddete hayır dediğimiz bu günde; Demokrasi ve Avrupa Birliği’ni nutuklarından eksik etmeyenlere ve siyasette kadın olarak yer alanlara Demokrat Kadınlar olarak bir çağrımız var. Şiddet ve töre üzerinden cinayete kurban giden kadınlarımızın sosyal imkanlarını geliştirerek maddi olarak desteklenmesi gerekmektedir. Şiddete uğrayan kadınlarımızı ve tüm kadınlarımızı kucaklayarak Demokrat Parti’ye bekliyoruz.” dedi.

Reklamlar

Bir Yanıt to “DEMOKRAT PARTİ KADIN KOLLARI GİK ANKARA’DA TOPLANIYOR”

  1. ahmet said

    tebrik ediyor başarılar diliyorum.ampülü patlat geç 2.sıradaki kırata mührünü bas diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: