Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

EBRAR’IN KALBİNDEN BÜYÜK TÜMÖR BAŞARIYLA ALINDI

Posted by almanyahaber Ocak 12, 2011

6 Aylık Ebrar, kalbinden daha büyük ur taşıdı. Doktorlar bile şaşırdı. Başarılı operasyonla tümör alındı. Ölümden dönen küçük kız, ikizini yalnız bırakmadı.

İstanbul’da yaşayan Serap-Mustafa Ünal çiftinin Ebrar ve Eslem adını verdikleri dünyalar güzeli ikizleri, 6 ay önce sağlıklı olarak dünyaya geldi. 2.5 ay, her şey yolunda gitti.

Ancak ikizlerden Ebrar bir süre sonra ağlayıp, yemek yememeye ve morarmaya başladı. 2 ay önce Mehmet Akif Ersoy Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan küçük kızın, kalbinde tam 5 santimetrelik bir ur olduğu tespit edildi.

Yaşaması büyük şanstı…
Doktorları bile şaşırtan kitle, Ebrar’ın kalbinden 1.5 kat daha büyüktü. Nedeni tam olarak bilinmeyen ur, küre şeklinde ve kalbin sağ kulakçığının içini tamamen kaplar haldeydi. Ani ölüme neden olabilecek kitle, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Başhekim Doç. Dr. İhsan Bakır, Op. Dr.Sertaç Haydin ve Burak Onan’ın yaptığı açık kalp ameliyatıyla alındı.

Kitle, sağ kulakçığın duvarına yapıştığı için, duvarın büyük bir kısmı çıkarılmak zorunda kaldı.22 Kasım’da yapılan ve 3.5 saat süren riskli operasyonun ardından küçük bebek, tamamen sağlığına kavuştu. Doç. Dr. İhsan Bakır, “Literatürde bu vakanın benzeri yok. Ölümün eşiğinden dönen Ebrar, tıp literatürüne geçecek” dedi.

Bir Yanıt to “EBRAR’IN KALBİNDEN BÜYÜK TÜMÖR BAŞARIYLA ALINDI”

  1. Zeynep said

    Başarılı bir yazı eyw. zeynepperde.com ‘dan sevgilerle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s