Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DERSİM ERMENİSİ YEMUŞ HANIMIN OĞLU ÇARKÇI KEMAL

Posted by almanyahaber Şubat 25, 2011

Türkiye Gazetesi Muhabiri Adem Demir, bugünkü özel haberinde, yazdığı kitapta CHP Liderini anlatan Süleyman Yeşilyurt’un iddialarına yer veriyor.

Yeşilyurt, “1936’da İnönü’nün talimatıyla 64 bin kişinin kafatası ölçüldü. Buna Mimar Sinan’ın kafatası da dahil” dedi. Yeşilyurt, kitapla ilgili bilgi verirken, Kılıçdaroğlu hakkında, ”Annesi Yemuş Hanım bir Ermeni aşiretine mensuptur. Baba tarafı ise Kürt Alevisi’dir ve Cebelligiller olarak bilinir.” iddiasını ortaya attı.

ADEM DEMİR’İN TÜRKİYE GAZETESİ’NDEKİ ÖZEL RÖPORTAJI ŞÖYLE:

İnsanlar hangi millete mensup olduklarını tercih ve tayin hakkına sahip değiller. Bu hak doğuştan gelir. Ama özellikle de siyasetle meşgul olup kamuoyuna mal olan kişilerin hayatı ve geçmişi hep deşilir. Kim oldukları, nereden geldikleri didik didik edilir, lehlerinde ya da aleyhlerinde yazılar, kitaplar yazılır.

Bu kitaplardan bir tanesi daha piyasaya çıktı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, etnik kökeninin konu edildiği kitabın ismi “Dersim Ermenisi Yemuş Hanım’ın Oğlu Çarkçı Kemal”. İsminden de anlaşıldığı gibi Kılıçdaroğlu’nun annesinin etnik ve dinî kimliğine sert bir vurgu var. Kitabın yazarı eski bir ülkücü: Süleyman Yeşilyurt. Genellikle dikenli konuları yazıyor ve 21 kitaba imza atmış. Eski bir devlet memuru olan Yeşilyurt’un kitabında Kılıçdaroğlu’nun aleyhinde ağır nitelendirmeler var. Yeşilyurt, Kılıçdaroğlu’nun babasının şeceresini açıkladığı gibi anne tarafının da şeceresini açıklamasını istiyor. Kitapta ilginç iddialar da bulunuyor. Yeşilyurt sorularımızı cevapladı. İşte söyleşiden bazı bölümler:

> Bu kitabı ne zaman hazırladınız?
Kitap üzerinde takriben iki yıldır çalışıyordum. Kılıçdaroğlu’nun bütün konuşmalarını dinledim. Hakkında sayısız bilgi topladım ve yazdım.

> İddia ettiğiniz gibi Kılıçdaroğlu’nun
annesi Ermeni mi?

Evet. Areli Aşiretindendir. Onlara Düzgün Ailesi derler. Tunceli’de, Muş’ta ve Varto’da yaşayan Ermeniler tıpkı Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kürtler gibi aşiretleşmişlerdir. Kılıçdaroğlu’nun annesi Yemuş Hanım bir Ermeni aşiretine mensuptur. Baba tarafı ise Kürt Alevisi’dir ve Cebelligiller olarak bilinir.

> Hangi kaynaklara dayandırıyorsunuz bu iddialarınızı?

İddia değil, devletin resmî kaynaklarıdır. Cumhuriyet öncesi ve sonrası nüfus kayıt belgeleridir kaynaklarım. 1934 yılında Düzgün soyadı almışlar. Yemuş Hanım’ın babası 1915 tehcirinden sonra ismini Zülfü olarak değiştiriyor. Soyadı kanunu gelince de 1934 yılında kayıtlara Zülfü Düzgün olarak yazılıyor.

> Annesi de isim değişikliği yapıyor mu?

Yemuş Hanım, Kamer Karabulut ile evleniyor. Bu evlilik neticesinde Karabulut soyadı alıyor. Yemuş, Ermenice bir isim olduğundan Kılıçdaroğlu’nun babası Kamer Karabulut, ismi sevmiyor ve değiştirmesini istiyor. Bunun üzerine aile içinde herkes Nimet Hanım demeyi tercih ediyor.

64 BİN KİŞİYİ ÖLÇTÜLER

> Kitapta enteresan başka neler var?

Türkiye’de kafatasçılığın mimarının CHP olduğunu yazdım. 1936 senesinde İsmet İnönü’nün talimatıyla Türkiye 10 bölgeye ayrılıyor ve 64 bin kişinin kafatası ölçülüyor. O dönemde İnönü Bakanlar Kurulu kararıyla Türk Tarih Kurumu Başkanı Afet İnan’a talimat veriyor. İnan Türkiye’yi 10 bölgeye ayırıyor. İsviçre’den alet edevat getirtiliyor. 64 bin vatandaşımız belden yukarısı çıplak olmak kaydıyla Prof. Dr. Aziz Kansu başkanlığındaki bir heyet tarafından kafatası testinden geçiriliyor. Bunlara Mimar Sinan kafatasının mezardan çıkartılıp ölçülmesi de dâhildir.

Türkiye’de soy soptan bahseden ilk parti CHP’dir. Bu rezalet ilk ve son defa onların döneminde yapılmıştır. Bu olaydan yıllar sonra Kemal Kılıçdaroğlu çıkmış soydan soptan ve kafatası ölçümünde Başbakanı suçluyor. CHP’nin ölçtürdüğü 64 bin insanın durumunu ne yapacağız? Devletin resmi arşivlerinde bu var. Kılıçdaroğlu dik durmadığı için bunları yazdım.

İĞNELİ FIÇI ÜZERİNDE OTURUYOR

“Bakın bir parti liderinden bahsediyoruz. İğneli fıçının üzerinde oturuyor. Kemal Kılıçdaroğlu” diyen Süleyman Yeşilyurt, “Türkiye’yi idareye talip birisi. Başbakan olacağım diyor. Nasıl baba tarafının şeceresini açıklıyorsa, Areli aşiretinin şeceresini de aynı açık yüreklilikle açıklamalıdır. Ben bunu vurguladım. Bir insan ailesinden 70 kişiyi SSK’ya aldırabilir mi? Bu kadar kayırmacılık olur mu? Kitap sadece Yemuş Hanım’ın kökeninin ne olduğundan ibaret değil ki” ifadelerini kullanıyor.

KABRİ ERMENİ MEZARLIĞINDA

Yemuş Hanım, kocasının cemine ve cemaatine gitmiyor. Ermeni âdet gelenek ve göreneklerinden vazgeçmiyor. Hayatının sonuna kadar gizli bir Ermeni olarak yaşıyor. Kabri şu anda Atlantı Ermeni Mezarlığı’nda.

Yemuş Hanım, Kamer Bey ile evlendikten sonra kimliğinde değişiklikler yapılıyor tabii ki. Din hanesine “Müslüman” ibaresi yazılıyor. Ancak hiçbir zaman önceki dinin ritüellerinden taviz vermiyor. Kocasının cemine ve cemaatine gitmiyor. Ermeni âdet gelenek ve göreneklerinden vazgeçmiyor. Hayatının sonuna kadar gizli bir Ermeni olarak yaşıyor. Kabri şu anda Atlantı Ermeni Mezarlığı’nda.

> Bu mezarlık nerede?

Atlantı Köyü Tunceli’ye bağlı bir yerleşim birimidir. 2008 Kasım’ında vefat ediyor ve Atlantı Ermeni Mezarlığı’na defnediliyor. Cenazesi her ne kadar cemevinde kaldırılmış olsa da vasiyeti üzerine Ermeni mezarlığına defnedilmiştir.

> Böyle bir kitap yazmaya niye ihtiyaç duydunuz?

Liderlerin şeffaf olması gerektiğini düşünüyorum. Benim annem Türk, Ermeni ya da Yahudi olabilir. Kökenimin ne olduğunu açık yüreklilikle söyleyebilmeliyim. Özellikle liderler hiçbir şeyi muğlâk bırakmamalıdırlar. Kılıçdaroğlu’na lider olduğu günden bu yana annesinin Ermeni olup olmadığına ilişkin soru soruluyor. Ancak net cevap vermiyor. Bir lidere yakışmayacak hareketler bunlar. Türkiye’nin idaresine talip olan bir insan net konuşmalı. İnsanlar hiçbir zaman kendi milletlerini tayin edemezler. Kılıçdaroğlu da bu problemle karşı karşıya kaldığı için insanların kafasındaki soru işaretlerini gidermelidir.

> Kitap kapağındaki ifadeler ırkçılık kokuyor.

“Dersim Ermenisi Yemuş Hanım’ın Oğlu Çarkçı Kemal” ismini taşıyor kitabım. Çarkçı Kılıçdaroğlu’nun lakabı gibidir. Ankara’da sağcı ve ülkücülerden dayak yiyince onlarla arkadaşlık yapmış. Sağcı gibi görünüp vaziyeti idare etmiş, sonrasında ise solcuların safına geçmiş. Sürekli çark etmiş birisi. Annesinin Ermeni olduğunu açıklaması gerekiyor. Gizli kalmaması gereken bir bilgidir.

> Yemuş ismi nüfus kayıtlarında duruyor mu?

Duruyor. Bu isim Ermenilerde yöreseldir. Yemuş, Haydamuş, Amuş gibi isimler Dersim ve Varto Ermenilerinin kullandığı isimlerdir. Kökenin unutulmaması için bilinçli tercih edilen isimlerdir.

> Kitabı yazarken Kılıçdaroğlu ile görüştünüz mü?

Hayır görüşme talebinde bulunmadım, görüşmedim.

> Etik olarak görüşmeniz gerekmiyor muydu?

Etik olanı görüşmekti. Ama görüşme gereği duymadım. Talep etseydim görüşmezdi benimle.

> Bu ön yargılı olduğunuzun işareti değil mi?

Görüşmek mecburiyetim yok. Bugüne kadar 21 kitap yazdım. Kitaplarımda dile getirdiklerim iddia değil. Varsayımlar üzerinden hareket etmediğim için kendisiyle görüşmeye gerek duymadım. Annesinin Ermeni olduğu tartışmasızdır. Kayıtlar, veriler, belge ve bilgiler olayı tereddütsüz bir şekilde ortaya koyuyor.

> Bu belge, bilgi, kayıt veya verilerinizin güvenirlik derecesi nedir?

Ben hep resmi belgelerden hareketle bir şeyler yazdım. Bakın benim hakkımda olumsuz tek bir şey demedi Kılıçdaroğlu. ‘Yazarı mahkemeye vereceğim’ gibi bir laf kullanmadı. Sadece kitap için “AK Parti’nin hazırladığı bir kitaptır” diyerek olayı geçiştirdi. Başka türlü olsaydı Kılıçdaroğlu olaya asılır ve benimle mahkemede hesaplaşırdı.

Kitap kasıtlı mı?

> Kılıçdaroğlu ailesinin soyadı Karabulut iken sonradan nasıl değiştiriliyor?

Bu ailenin soyadı Karabulut idi. 1966 senesinde Kemal, Elazığ Ticaret Lisesi’nde iken Kılıçdaroğlu olarak değişiyor. 1980 ihtilali döneminde Fransa’ya gönderiliyor. Devletten harcırah alarak bir sene burada kalıyor.

> Kılıçdaroğlu soyadı niye tercih edilmiş?

Kılıçdaroğlu soyadı Kemal’ın babasının dedesi eşkıya Hüseyin’den esinlenilerek alınmıştır. Ailede soyadını değiştiren başkaları yok.

> Seçimlere üç ay kalmışken böyle bir kitabın piyasaya sürülmesinin amacı nedir?

Yayıncı kitabı kargo aracılığıyla meclise göndermiş. Ben milliyetçi bir insanım. Ancak kitabı hazırlarken hiç kimseden icazet almadım. Başkaları gibi ısmarlama kitaplar hazırlamam. Hiçbir partiye angaje değilim. Beni başkaları ile karıştırıyorlar. Başbakan Erdoğan hakkında ‘Takunyalı Fuhrer’, ‘Musa’nın Çocukları’ gibi acayip kitaplar yazıldı ama kimse kota koymadı. Amabazı yayınevleri benim kitaplarımı satmama yönünde karar aldı.

> AK Parti’ye seçim öncesinde malzeme amaçlı yazdığınız iddia ediliyor.

Asla böyle bir şeyi kabul etmem. Bakın Alfa Yayınlarının sahibi Faruk Bayrak Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilidir. Ancak onun sahibi olduğu yayınevi kitaplarımı dağıtmıyor.

> Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün annesi için CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman benzer iddialarda bulunmuş ve çok tepki toplamıştı. Siz tepki toplamayacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Canan Arıtman belgesiz bilgisiz konuştu. O tür yayınlara asla itibar etmiyorum. Satıoğlu ailesi hakkında böyle bir iddia asla doğru değildir. Kılıçdaroğlu’nun benim gündeme getirdiklerimi ya teyit ya da yalanlaması lazım.

> Niye yalanlasın ki. Bir insanın annesi Ermeni ya da Rum olamaz mı?

Gayet tabii ki olabilir. Ayıbı yoktur. Ama bunu saklamasın istiyorum.

31 Yanıt to “DERSİM ERMENİSİ YEMUŞ HANIMIN OĞLU ÇARKÇI KEMAL”

 1. atalay K.alp said

  vukuatı çok,palavrası çok,devlet düşmadı dostu çok,kadrosunda pkk lı çok,kadrosunda bakan olacak yok, yapamayacağını bile bile vaadleri çok,yalanı çok,seçim sonrası da adı yok olacak

 2. Beria yaltirik sonmez said

  Bu suleyman yesilyurt efendinin baska isi yok mu? Kucuk beyinler,kisilerle ugrasirlarmis.bize ne,falancanin annesi filanca soydan geliyorsa,bu sacmaliklari kendine saklasin,etnik koken ustunden ayrimcilik yapmasin.yaradilani sevecegiz yaradandan oturu,muslumanin da,ermenininde,yahudininde . Allahi ayni,dinler farkli da olsa tek Tanrimiz var..

  • AYKIRI said

   O tek tanrıda bu din düşmanlarını düşman ilan ediyor. başkasının beynine laf atacağına kendi beynine bir bak. Büyük beyin düşüncesine geçelim. ne yapmış dansözlükten, kıvırmaktan ve çarkçılıktan başka. tabi milletten ermeni olduğunu gizlemesi ne olacak

 3. Murat Dünya said

  Süleyman YEŞİLYURT’un bu yaklaşımı şeytanın askerliğini yapmasındaki cehaletine zamanı gelince; şeytan Yeşilyurt’a:Ben senden beriyim dİyecektir.Kendisiyle ne kadar övünse azdır…CEHENNEMDE ATEŞ YOKTUR HERKES KENDİ ATEŞİNİ BU DÜNYADAN GÖTÜRECEKTİR…..
  (PİR SILTAN ABDAL)

 4. recep tuc said

  Soyundan utanan inkar eden saklayan insan olamaz.kendini bile yonetemez.sadece fitne uretir.kaos kargasa cikarir.etragindada kendi gibileri besler.ALLAH o ve onun gibilerden milleti ve memleketi korusun.

 5. Mustafa Erol said

  kürdün alevisi olmaz,alevilik türklerle ilgilidir,ermeni tehcirinde,memleketi terketmek istemeyen ermeniler biz kürdüz dediler,nerde caminiz diyince biz aleviyiz dediler…kaynak,yusuf halaçoğlu

  • geçerken uğradım said

   tarih bilmeden yorum yapma önce aleviliğin neyle ilgili olduğunu öğren sonra yorum yap…

 6. salih mısırlıoğlu said

  ASLINI İNKAR EDEN ART NİYETLİDİR EŞKİYADAN HÜKÜMDAR OLMAYACAĞI GİBİ ERMENİDEN DE BAŞBAKAN OLMAZ! MÜSLÜMAN BİR TÜRK ERMENİSTAN DA DÜNYAYA GELİP ORADA OKUYUP ASKERLİĞİNİDE ERMENİSTANDA YAPSA DAHA SONRADA BİR PARTİNİN GENEL BAŞKANI OLUP ERMENİSTANI YÖNETMEYE TALİP OLSA! NE Mİ OLUR ETLERİNİ LİME LİME EDİP KÖPEKLERE YEDİRİRLER. PEKİ BİZ BİR ERMENİYİ CHP NİN BAŞINA NİYE GETİRDİK? ÇÜNKÜ BU ERMENİDEN DAHA UYGUNU YOKTA ONDAN! CHP BİR SAPIKLAR TOPLULUĞU OLDU DA ONDAN SAĞDA SOLDA NE KADAR AYKIRI VARSA ADRESLERİ BİR CHP BAŞLARINDAN 40 TAS SU DEĞİL 40 BİN TAS SU DÖKSELER NAFİLE. CHP NİN YENİ ADI CHP ERMENİ PARTİSİ HAYIRLI OLSUN HAYIRLI OLSUN!!!

 7. Anonim said

  yaf anlamadıgım su syn erdoğanı musanın çocugu yaparlarken ermeni yaparlarken kimseden ses cıkmıyordu da arada yazan arkadaşlar syn kılıctar oğlu için belgeli kitap yazılınca sorunmu oldu…kimsenin dini dili ırkı mezhebini yargılamak bana düşmez yaradan mevlam ne isterse o olur…ama zihniyetinizden birisine böyle birsey yazılınca niye zorunuza gidiyor

 8. Targus said

  kılıçtaroğlu inkar etmiyor zaten tunceli halkının neredeyse yarısı ermeni kökenli din hanesini değiştiren çok tuncelili var chp nin lideri kemal kılıçtaroğlu ermeni kökenlidir işin özü bu ha ayıpmıdır ayıp değildir saklanması ayıptır
  Gönderilme tarihi 14.07.2013 at 17:24

  kılıçtaroğluna gelene kadar chp vekillerinin %70 i mason dernek üyesi mason üstadları var direkt almanyadan emir alan bir çok chpli var

 9. Aslangeleyev said

  Türkün Alevisinin Yahudi ,Kürdün Alevisinin de Ermeni olma ihtimali çok yüksektir..
  İşin içine SAKLANMAK VE TAKİYYECİLİK girdiyse orada kesinlikle İHANET vardır..

 10. Osmanli Akinci said

  Ya bir Türk ermenistana Başbakan olabilirmi soruyorum size yaparlar mı? Her yıl törenle Türk bayrağı çiğniyor ermeniler. Bu adam! Başbakan namzeti o mekviye talip, kim bir ermeniyi Başbakan ister. Ancak onun gibi bir ermeni veya vatan haini ister. Geçmişte ermeniler ve Türkler dost idi, ta ki ermeniler ruslardan aldıkları silahlarla Türk köylerini basıp katliam yapana kadar. Bu gün dostluk olacaksa ilk adımı ermenistan atmalı zira düşmanlık güden onlar biz ermeni bayrağı çiğnemiyoruz onlar çiğniyor. serlametle

 11. Anonim said

  Ermeniyi yahudiyi seven sevsin. Ama Müslüman ve Türk bir ülkenin başına ermeni çocuğu gelemez.

 12. Ismet ilbir said

  Insanın annesini babasını seçme ihtimali yok lakin, alçaklığı seçmek anlaşılır değil. Rezil rüsva olup kepazeliği ile anılması dünya için yeterli bir ceza olsa gerek.

 13. Anonim said

  gürcü olanlara ve en üsttekilere laf söz söylemeye korkuyorlar. velevki kemal kılçtaroğlunun annesi ermeni olsa ne olacakki kişi nesebini seçemez. Bu güne kadar CHP ye hiç mi ama hiç mi oy vermedim ama bu yazıya inat oyum CHP ye Kadir Karabacak

  • Yusuf Ziyaeddin SİVASLIOĞLU said

   Osmanlı Padişahlarının hepsinin annesi yabancı uyruklu.Bu padişahlar Osmanlıyı Cihan Devleti yaptı.Demekki anne veya babanın etnik durumu önemli değil.Onların aldığı eğitim ve bu ülkeye sadakatleri önemli.Böyle iftiralarla insanları karalamak için emek sarf edileceğine ülkeme nasıl hizmet ederim.Ülkemin ihtiyaçları için hangi tedbirleri almalıyız diye kafayı yorsak, ülkemize daha çok hizmet etmiş oluruz.Bunları yazan zavallılara sadece acımalıyız.Onları muhatap almamalıyız.Başarılar dilerim, Allah yolunuzu açık etsin Kemal Bey.

   • pazarcı said

    ulan biz ana erkil değiliz, ata erkil bir milletiz onun için tohum kimse ata o dur dölün kıymetini bilir onu söyleriz onun için söylene gelen gavur tohumu bu anlamı taşır toprağa atılan buğdaysa pirinç vermez akıllı olun onun için padişahları katmayın o konu çok farklı

 14. Anonim said

  soya ırka bakacaksın ancak bu temel kıstas degıl etyen mahcupyanda ermenı ve acık acık ılan edıyor ısmıde oyle zaten ama turkıyeyı seven bırı…ONEMLI OLAN DEVLETE NASIL BAKIYOR ICRAATLERI NELERDIR KIMLERLE ITTIFAK ICINDE DEVLETIMIZE VE DINIMIZE FAYDA SAGLIYOR MU

 15. yaratanı seven said

  kemal bey başbakan olmak istiyorsa bu ülkenin en üst makamına talipse kendinle ilgili a dan zeye seceresini 75,000,000 na anlatması gerek. Avrupada düne kadar türküm diyen milletvekili bile olamıyordu. çünkü hakkında değişik yazılar yazanlar var doğru deilse bu millete anlatsın iftira desin. şayet bu konuda çok ciddiyse ben yanılıyor isem plan ve programını bildirsin. hava alanına devam mı köprüye devammı. kanal istanbulla devam mı daha neler yapmayı düşünüyor.artı bu iktidar 2002de kasayı neredeyse boş aldı. ve sen yapacaklarını mevcut parayla değil hangi parayla yapmayı düşünüyorsun bunları benim bir vatandaş olarak her halde bilmem gerek. not. bulunduğum ülkede ermeni uyruklular türklerden hiç hoşlanmıyordu . diplomatlarımızı öldürdüklerinde sevindikleri yüzlerinden okunuyordu istisnalar kaideyi bozmaz amma genel görüntü böyle idi sonra denizbey iyi bir syasetçi idi neden onu saf dışı bırakıp seni tercih ettiler anlamış değilim sanki o benim gözümde bu vatana senden daha sevdalıydı kemal bey anlat ikna et yalan söyleme dürüst ol duruşunla davranışınla söyleminle kendini kabul ettir çünkü bu vatanın, insaninı seven v e sayan yıkıcı değl yapıcı siyasetçilere ihtiyacı var.

 16. Yaşar Paşaoğlu said

  Bende Kemal Kılıçdaroğlunun kürt-ermeni karışığı olduğuna inanıyorum. Ben hakiki Türk olduğum için bütün insanlara saygı duyuyorum. Ama Türkiyede Başbakan ve Cumhurbaşkanı öz be öz Türk olmalıdırlar. Maalesef, Türkiyede çok kötü şeyler oluyor…

 17. Anonim said

  hepiniz ırkçısınız

 18. Kartal said

  Tayyip erdoğan in soyagacini yazısında görelim

 19. Anonim said

  Süleyman Yesilyurt bir irkci ve tayyibcidir.Onun samimiyeti ancak tayyibin seceresini acikladigi ve onun müslüman olmadigini belgeledigi zaman cikar ortaya.Kemal Kilicdarogluna böyle asaglik bir yakistirmayi yapip sonrada sahte belgelere siginmayi ben TSK’ya kurulan kumpasa benzetirim..Bavul dolusu fetonun sahtecileri tarafindan hazirlanan belgelerle koca bir ordu yok edilmeye calisildi,Kilicdarogluna atilan bu kahpe iftirada Süleyman Yesilyurt’un nasil bir sahteci oldugunu ispat eder.Bunlarin hepsi tayyibe yaranma cabalaridir.

 20. orhan said

  Aslını geçmişini söylemeyen ve gizleyen halka mal olmuş insanlların kmliklerinin soyunu sopunu gizlemek gibi bir lüksü olamaz bunların peşinden insanlar koşuyor çünki bu insan birde memleketi yönetmeye talip bir insansa demekki bu gibi insanların kafasın gerisinde gizli kalmış bir pilanları var mesela bir alevi devleti bir ermeni devleti kürt devleti yada başka ülkelere hizmet etmek gibi bir pilanları olabilir inasan anası babası ailesi gelmişi geçmişiyle övünür soyunu sopunu saklama gereği duyuyorsa heleki bu memleketin başındaki anamuhalefet partisi başkanıysa bu memleketi yönetmeye talip birisiyse allah bizleri memleketimizi ve bunun gibi insanlardan korusun ve bunlara atatürkün partisi diye oy atan vatandaşlarımızı kimin peşinden gittiklerini her platformda anlatmalı ve gerçeği görmelerini sağlamalıyız çünki bizim bir ülkemiz var tek vatanımız var oda türkiye burasıdır yeşil yurtun yazdıklarının sonuna kadar arkasındayım erdoğan için ve gül için yazanlar peki ırkçı olmuyomu yani onlar yazacak ama yeşil yurt böyle birşey yazınca ırkçı olacak sezarın hakkı sezaradır yazdıklarım noktasız ve virgülsüzdür anlayan anlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s