Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ADANA’DA 105 KİLOLUK GELEBİCİN BALIĞI AVLANDI

Posted by almanyahaber Aralık 18, 2011

Adana’da Seyhan Baraj Gölü’nde avlanmaya çıkan balıkçılar, 105 kilogram ağırlığında, 2.5 metre uzunluğunda gelebicin (yerel dilde ‘Gellebicin’, en iri tatlı su balığı) türü balık yakaladı.

Adana’da balıkçılık yaparak geçimlerini sağlayan Faruk Aydın (33) ile Mehmet Kürkçü (27), Seyhan Baraj Gölü’nde avlanmaya çıktı. Aydın, gölde bir süre avlanıp balık tuttuktan sonra kıyıya yaklaştıklarında ağlarına düşen bir balığı çekmek için bir süre uğraştığını belirterek, “Balığı çıkartmak için çok uğraştık. Kıyıya yakın olduğumuz için vatandaşları da çağırarak balığı çıkarmayı başardık.

Balığı çıkardığımızda biz bile şaşkına döndük. Çünkü ilk kez gölde bu kadar uzun ve ağır balık yakalıyorduk. Normalde tuttuğumuz balıklar bunun yarısı bile değil” dedi.

Aydın, balığı kıyaya getirip ölçtüklerinde 2.5 metre uzunluğunda olduğunu gördüklerinde şaşırdıklarını söyleyerek, “Balığı tarttığımızda da 105 kilogram olduğunu gördük” diye konuştu.

Ömer Deveci isimli bir vatandaş ise, balıkçıların, balığı tutuğu ve çıkardığı anı gördüğünü anlatarak, “Az daha balık sandalı batıracaktı” dedi.
Ramazan Yalnız, isimli bir vatandaş ise gelebicini almak için Faruk Aydın ile pazarlık yaptı. Balığı gören vatandaşlar, fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı.

FATİH KEÇE – YUSUF KOYUN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s