Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALMANYA’DA 50 YIL – GÜLİSTAN VE RAMAZAN AVCI / VIDEO

Posted by almanyahaber Aralık 29, 2011

RTV-MediaNet

Almanya’ya göçün 50. yılında, doğum günü olan 21 Aralık 1985 tarihinde, ırkçı dazlaklar tarafından vahşice dövülerek komaya sokulan ve birkaç gün sonra da hayatını kaybeden Ramazan Avcı’nın eşi Gülistan ve babasının ölümünden bir hafta sonra doğan, babasının ismi verilen Ramazan Avcı ile yaptığımız röportajı sizlere sunuyorum.

Almanya genelinde ilk göze çarpan ırkçı vahşeti, Hamburg’da 25 yaşındaki Ramazan Avcı’yı kurban seçti.

Kardeşi ve arabasını tamir etttiği bir arkadaşıyla ırkçıların bulunduğu Landwehr tren istasyonu karşısındaki lokalin önünden geçen Ramazan, ırkçı dazlakların saldırısına uğradı. Başına aldığı ağır darbelerin yanısıra, bacağının üzerinden arabayla geçti ırkçılar Ramazan’ın.

Merhum Ramazan Avcı’nın eşi Gülistan ve oğlu Ramazan ile Hamburg’taki evlerinde görüştük. Eşi öldürüldükten bir hafta sonra bir erkek çocuğu dünyaya getiren Gülistan Avcı, oğluna, bir tavsiye üzerine Ramazan adını verdiklerini ve eşinin adını bu şekilde yaşattıklarını belirtti.

Olay gecesini ve ve Ramazan Avcı’yı son olarak görmesini de anlatan Gülistan Avcı, eşinin vahşice dövülerek öldürüldüğü tren istasyonu önündeki küçük meydana Ramazan Avcı Meydanı adı verilmesini istedi.

Öldürülen babasının ismiyle yaşayan şimdi 26 yaşında olan oğul Ramazan Avcı da en büyük acının ‘babasız büyümek’ olduğunu söyledi.Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s