Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

BAT, MESLEK EĞİTİMİ İÇİN TÜRK GENÇLERİNİ BEKLİYOR

Posted by almanyahaber Ağustos 28, 2012

2011 yılından beri Endüstri Tüccarlığı- Dış Servis (Industrie Kauffrau/-mann/ mit Schwerpunkt Außendienst) dalında meslek eğitim yeri sunan Britisch American Tobacco Germany (BAT) Firması, yeni dönem için Türk gençlerini bekliyor.

1 Eylül 2013’te başlayacak mesleki eğitim yılı için 15 Ekim 2012 tarihine kadar başvurular kabul ediliyor.

Gençlerin iki dilli, iki kültürlü olmalarını pozitif değerlendiren firmada geçen yıl meslek eğitimine başlayan Doğan Öztürk ve Aykut Eminoğlu, Türk gençlerine başvuru çağrısı yaptılar.

İyi derecede Almanca’nın yanısıra, Türkçe de bilen öğrencilerin tercih edildiğini belirten Doğan Öztürk, firmada meslek eğitiminde birinci yılını değerlendirdi.

İŞYERİMDEN MEMNUNUM
Doğan Öztürk: “İlk yılım çok hoş geçti. BAT’de çalışanlar bana karşı çok candan ve dostça davrandılar. Firmanın çeşitli bölümlerinde çalışma olanağı, sorumluluk almayı ve bağımsız çalışabilmeyi ve farklı mesleki konuları öğrenmemi sağladı. Bu eğitimden ve işyerimden gerçekten çok memnunum ve bu durumun eğitimin sonuna kadar da böyle süreceğine inanıyorum” derken, Aykut Eminoğlu: “Uluslararası çalışan büyük bir işyerinde meslek öğrenmeyi çok önemli buluyorum. Firmanın Türkçe konuşabilen gençler aradığını okuduğumda bana çok uyuyor diye düşündüm. Ekim 2010’da müracaat ettim ve seçme sınavını basarıyla geçerek, eğitime başladım. Ben firmanın bütün bölümlerinde eşit bir muamele gördüm, kendimi çok iyi hissettim. Uygun şartları taşıyan herkese müracaat etmesini önerebilirim” diye konuştu.

ARANAN ŞARTLAR
En az iyi bir ortaokul diploması (Realschulabschluss), orta dereceli lise diploması (Hochschul-, Fachhochschulreife) kültürel duyarlılık, bölgesel hereketlilik, iyi Almanca bilgisi ve ek olarak ikinci bir dil (mesela Türkçe, Rusça, Farsça/ dari gibi)
Müracaat: British American Tobacco (Germany) GmbH
Ina Althoff
Alsterufer 4
20354 Hamburg
ausbildung@bat.com

HAMBURG – Sedat Açıkbaş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s