Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

REYHANLI KATLİÂMINA HAMBURG’DAN KINAMA

Posted by almanyahaber Mayıs 13, 2013

01 muhammed joune‘Yurtdışındaki Suriyeliler’, Reyhanlı katliâmını kınadı

Yurtdışındaki Suriyeliler Birliği, Reyhanlı’da 46 kişinin hayatını kaybettiği kanlı saldırıyı kınadı ve saldırı sırasında yaralanan bir dernek üyesinin polisin hızlı müdahalesi ile kurtarılmasına teşekkür etti.

Yurtdışındaki Suriyeliler Birliği Başkanı Muhammed Joune imzası ile yapılan basın açıklamasında, saldırının Suriye tarafından yapıldığına ve Suriye halkının özgürlüğüne destek veren Türkiye’ye gözdağı olduğuna dikkat çekildi.

Basın bildirisinde, Türkiye’nin Suriyeli mültecilere kapılarını açtığı ve halkın, ekmeğini Suriyeli kardeşleriyle paylaştığı belirtilerek, Esad rejiminin kendisiyle ittifak etmeyen ülkeler ve kendi halkı için büyük tehlike oluşturduğu ifade edildi. Bildiride kısaca şu ifadelere yer verildi: “Biz, Yurtdışında Suriyeliler Birliği olarak bütün terör saldırlarını, hem Suriye dışında hem içinde gerçekleşenleri hele de Türkiye aleyhinde yapılan eylemleri kınıyoruz. Türkiye Suriye halkının acısını hafifletmek için o kadar mülteciyi kabul etmişken, Suriye mültecilerine evlerini açıp ekmeklerini paylaşan Reyhanlı halkının acısını derin bir üzüntü ile paylaşıyoruz”

02TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR
“Biz teşekkür ediyoruz Türk devletine, mültecilere göstermiş olduğu destek için ve Türk polisinin hızlı ve yerinde müdahalesi için. Yurtdışında Suriyeliler Birliği’nin bir yardımcısı da büromuzun önünde ağır yaralandı ve Türk polisinin hızlı ve yerinde müdahalesi sayesinde kurtarıldı. Bunun için de tüm yardım güçlerine teşekkür ediyoruz. Reyhanlı şehitlerine Allah’tan rahmet ve yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Hem Türk hem Suriye halkına yapılan bu saldırı hür halkı güçsüz değil tam tersine Esad rejimine ve müttefiklerinin terörüne karşı savaşmakta daha da güclendirecek”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s