Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALPER POTUK TRANSFERİNİN PERDE ARKASI

Posted by almanyahaber Mayıs 23, 2013

Sedat Acikbas foto netSEDAT AÇIKBAŞ
Fenerbahçe geçen sene de Eskişehirspor’la görüşerek Alper Potuk’u transfer etmek istemişti ama nasip değilmiş. Genç ve yetenekli futbolcu ile anlaşamamış ve transfer yatmıştı. Bu sene tam da Fenerbahçe – Eskişehirspor lig maçı öncesi Galatasaray, Alper Potuk’a ‘koftiden’ bir transfer teklifi yapmıştı hatırlarsanız. Bu ahlaksız teklifi Galatasaray her sezon birkaç kez değişik kulüplerde oynayan değişik futbolculara yapar. Buna artık alıştık. Bunda yadırganacak birşey yok.

Bunun neresi gayri ahlâkî diyeceksiniz.. Eğer rakibinizin rakibine güç, kuvvet vermek, ekstra motivasyon aşlamak isterseniz veya o hafta oynayacağınız rakibinizin önemli oyuncularına transfer teklifi yaparsanız, bunun adı nedir?.. En hafif ifadeyle; etik değildir, gayri ahlâkîdir, ahlâk dışıdır; ahlâksızlıktır..

Galatasaray’ın bu sene ‘anlaştık, el sıkıştık’ diye açıklamasına rağmen, son anda devreye Fenerbahçe girerek, Alper’i transfer etti. Böylece Galatasaray’ın Alper’e, Fenerbahçe lig maçı öncesi transfer teklifinin ‘kofti’ olduğu da ortaya çıktı. Fenerbahçe bu transferde ne zaman devreye girdi biliyor musunuz? Eskişehirspor Başkanı’nın Galatasaray’ın son teklifini Yönetim Kurulu’na götürdüğünde. Eskişehirspor Yönetim Kurulu’na başvuran Fenerbahçe, Alper için son teklifini sundu.

Galatasaray’ın sunduğu teklifi, Fenerbahçe zaten geçen sezon sunmuştu: 5 milyon euro peşin + bir futbolcu. Galatasaray’ın bu sezon sunduğu teklif: 3 milyonu peşin, 3 milyonu bir sene sonra ve bir futbolcu.. Fenerbahçe’nin bu sezonki son teklifi: 6.25 milyon euro peşin + Bienvenü + Orhan Şam.. Siz bir kulüp başkanı olsanız ve yönetim kurulunuzla görüşmek şartıyla el sıkıştığınız Galatasaray’a mı yoksa Fenerbahçe’ye mi satarsınız futbolcunuzu?..

Galatasaray, ilk başta o fiyata Alper’i alamayacağını zaten biliyordu. Teklif, koftiden olmasaydı daha yüksek fiyat biçerlerdi. Şimdi de kalkmışlar Eskişehirspor Başkanı’nı suçluyorlar; verdikleri bir Necati’nin adeta hesabını soruyorlar. Necati de,”Ben böyle kulüpte oynamam” diye ahkâm kesiyor; takımını küme düşmekten kurtarmış futbolcu edâsında!. Galatasaray Başkanı, “Erkeklikten, verilmiş sözden” bahsediyor. İyi ki, Eskişehir Başkanı açıklama yaptı da kamuoyu olayın gerçek yüzünü öğrendi. Başkan, yetkili arkadaşlarıyla görüşmek şartıyla Galatasaray’la el sıkıştıklarını, Fenerbahçe’nin teklifinin kulüp menfaatine daha uygun olduğu için kabul ettiklerini açıkladı da gerçeği öğrendik. Neredeyse sporseverler olarak adamcağızı linç edecektik!..

Ama işte ülkemizin hastalıklarından birisi olan bu Galatasaray’ın durumu, maalesef sporumuzun, futbolumuzun ilerlemesine engel oluyor. Toplumu, sporseverleri geriyor. Tribünlerdeki, sahalardaki gerilimi artırıyor; iş, cinayetlere kadar varıyor..

Nedir bu kin, öfke, nefret, şiddet, entrika kardeşim?.. Alın tüm şampiyonlukları evinizin münasip yerlerine koyun.. Yeterki, bir tek sporseverin, bir tek insanın burnu kanamasın..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s