Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

SPD HAMBURG’DA YENİ ÜYELERLE GÜÇLENİYOR

Posted by almanyahaber Mayıs 28, 2013

spd02SPD Federal Milletvekili Johannes Kahrs “SPD herkesin partisi”… Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hamburg Mitte Teşkilatı, yeni üyelerini, verdiği tanışma kokteylinde parti yönetimiyle biraraya getirdi.

spd-01Kuruluşunun 150. yılını kutlayan Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hamburg Mitte Teşkilatı, partiye yeni üye olan yaklaşık 60 kişiyi parti yönetimiyle biraraya getirerek tanıştırdı.

spd04spd03Türkiye ve göçmenlere sıcak yaklaşımlarıyla dikkat çeken Hamburg’dan SPD Federal Milletvekili Johannes Kahrs, Basın ve Halkla İlişkiler Sözcüsü Bernd P. Holst ile SPD üyesi Yılmaz Aydın’ın katıldığı tanışma toplantısına yeni üyelerin çoğu katıldı. Açış konuşmasını yapan Holst, yeni üyelere ‘hoşgeldiniz’ dedi.

Partisinin genel seçimler için yaptığı çalışmaları anlatan ve parti yöneticilerini tanıtan Johannes Kahrs, SPD’nin belirli bir zümrenin partisi olmadığını; özellikle göçmen kökenlilere kapılarının açık olduğunu söyledi. Kentteki yöneticilerle görüşerek bölgelere göre politikalar belirlediklerini ifade eden Kahrs: “Tek başına iktidar olmak istiyoruz ama bu çok riskli. Herşeyden siz sorumlu oluyorsunuz. Burada tek alternatifiniz başarı” diye konuştu. Kahrs, göçmen kökenlilere SPD’ye sağladığı katkıdan dolayı teşekkür etti ve yeni üyelere de başarı temennisinde bulunarak, göçmen kökenlileri SPD’ye davet etti.
Erdal Altuntaş / Sedat Açıkbaş / HAMBURG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s