Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

LONDRA’DA CİNAYET / VIDEO

Posted by almanyahaber Haziran 1, 2013

cinayet01İngiltere’de öldürülen Şerafettin Demirsay’ın otopsisi yapılmasına rağmen cenazesi ailesine verilmedi. Yetkililer cenazenin en erken bir ay sonra teslim edilebileceğini belirtti. Acısı katlanan evlat Şaban Demirsay, Dışişleri’nin devreye girmesini istedi.

İngiltere’nin Londra yakınlarındaki Kempston kasabasında 14 Mayıs’ta 3 kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen 65 yaşındaki Niğdeli Şerafettin Demirsay adlı vatandaşımızın katil zanlıları her yerde aranırken, maktülün yakınları İngiliz makamlarının cenazeyi vermemesi üzerine ikinci şoku yaşadı.

Maktülün Hamburg’da yaşayan oğlu Şaban Demirsay, İngiliz yetkililerin cinayeti araştırdıklarını belirterek, ceset üzerinde otopsi yapılmasına rağmen cenazenin kendilerine teslim edilmediğini söyledi. Şaban Demirsay: “İngiliz yetkililer, cenazenin en erken bir ay sonra verilebileceğini belirttiler. Babamın cenazesi şimdi en az bir ay daha buzlukta bekletilecek. Biz zaten babamızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz, cenazemizi alamamakla acımız ikiye katlandı” dedi.

cinayet023 DAKİKADA CİNAYET VE GASP
Halktan yardım isteyen İngiliz polisi, kamuya açtığı güvenlik kameraları görüntüleri aracılığıyla cinayet zanlılarını her yerde arıyor. Bina girişinin görüntülerine göre, Şerafettin Demirsay’ın hayat arkadaşı Hintli kadının da kolundan bıçaklandığı gasp ve cinayet olayı, yaklaşık 3 dakika sürüyor. Görüntülerde saat 21.30’da binaya ikisi siyahi 3 kişi girdiği ve 21.34’te binadan çıktığı görülüyor. Şaban Demirsay cinayet ve gasp olayında şüpheleri bulunduğunu belirterek: “Babamı 12 bıçak darbesiyle öldüren katiller, hayat arkadaşını kolundan bıçaklayarak zinet eşyalarını ve 1000 pounda yakın parayı gaspederek kaçıyor. Tüm bunlar 3 dakika içinde oluyor. Bu yüzden Dışişleri Bakanlığı’nın devreye girmesini talep ediyorum. Hem cinayetin bir an önce aydınlatılması hem de cenazemizin bir an önce bize teslim edilmesi için girişimde bulunmalarını istiyorum” dedi.

Erdal Altuntaş / Sedat Açıkbaş – HAMBURG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s