Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

İSTANBUL GENÇLİK FEDERASYONU GEZİ’DEN ÇEKİLİYOR

Posted by almanyahaber Haziran 15, 2013

taksim barikatİstanbul Gençlik Federasyonu Başkanı Alpay Gürel, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan eylemlerin amacına ulaştığını ifade eden Gürel, “İstanbul Gençlik Federasyonu yöneticileri, ilçe ve üniversite temsilcileri, gezi parkı eylemlerinden fiilen çekilecektir” dedi.

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin açıklama yapan İstanbul Gençlik Federasyonu Başkanı Alpay Gürel, “Günlerdir devam eden ve katılımcıların büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu Gezi Parkı eylemleri, hükümetimize ve tüm dünyaya mesaj vermiştir.

İstanbul Gençlik Federasyonu, Gezi Parkı eylemlerine katılım göstermiştir. Ama bu katılımlar tamamıyla demokratik hak kullanımı ve kamu düzenine saygılı çerçevede olmuştur. İstanbul Gençlik Federasyonu yasalara ve kamu düzenine aykırı hiçbir faaliyetin içinde yer almamıştır. Bundan sonra düzenlenecek tüm demokratik hak kullanımlarında da bu ilkeye uygun davranacaktır” dedi.

Hükümetin tepkilere duyarsız kalmadığını ifade eden Gürel, “Hükümetimiz gençlerin sesine kulak vermiş, gösterilen demokratik tepkilere duyarsız kalmamıştır. Gezi Parkı eylemleriyle Türk gençliği büyük bir demokrasi zaferi kazanmıştır. İstanbul Gençlik Federasyonu yöneticileri, Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu başkanlığında Gezi Parkı gündemiyle toplanarak, son gelişmeleri değerlendirmiş. Gelinen son durum ışığında Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu’nun kararıyla demokratik eylemlere son verme kararı almıştır” şeklinde ifade kullandı.

Eylemlerden fiilen çekileceklerini ifade eden Gürel sözlerini şöyle sürdürdü; “İstanbul Gençlik Federasyonu yöneticileri, ilçe ve üniversite temsilcileri, gezi parkı eylemlerinden fiilen çekilecektir. İstanbul Gençlik Federasyonu yönetim kurulunda bu kararın gerekçesi olarak yapılan değerlendirme şu şekildedir; Gezi Parkı eylemleri bir çevre eylemi ve demokratik taleplerin iletilmesi anlamında amacına ulaşmıştır. Bundan sonra devam edecek eylemler provokasyona açık ve kamu düzenine zarar verici olacağı şeklinde değerlendirilmiştir.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s