Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DOUREN EDİM KİMDİR?

Posted by almanyahaber Haziran 18, 2013

duran adam - douren edimYAZETE.COM – ÖZEL İÇERİK

Polisin Gezi Parkı’na müdahalesi sonrası ilginç gelişmeler yaşanıyor. Taksim’e yakın ara sokaklarda terör estiren işgalciler başarısız olunca yeni yöntemler geliştirmeye çalışıyor.

Bu yöntemlerden biri de Duran Adam eylemi. Duran Adam eyleminin mimarı ise Erdem Gündüz. Taksim Meydanı’nda yaklaşık 8 saat boyunca hareket etmeden ve konuşmadan bekleyen Erdem Gündüz, sosyal medyayı adeta salladı. Herkes bu adamın kim olduğunu merak etmeye başladı.

Tabi iddialar da ard arda geldi. Bu iddialardan birisi ise Duran Adam Erdem Gündüz’ün Sırbistan merkezli CIA destekli Otpor örgütüne çalıştığı yönünde.

34 Yaşındaki Erdem Gündüz, tiyatro ve modern dans sanatçısı. Erdem Gündüz Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğunda oyunculuk eğitimi aldı ve 3 sene temsil verdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Muzik ve Sahne Sanatlari Modern Dans Programı`ndan 2007 yilinda mezun oldu.CRR Dans tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti. Bu topluluklarla Yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi.

Buraya kadar sade bir sanatçı olarak karşımızda ama asıl bundan sonrası ilginç. İddiaya göre Erdem Gündüz Otpor’un Türkiye de ki ‘sivil darbe’ için özel eğittiği elemanlarından. Sırbistan da defalarla bulunmuş.

twitter da eylemin bir anda bu kadar hızlı yayılması da ayrıca dikkat çekici… Erdem Gündüz’ün Sırbistan da bulunduğu yerler ve katıldığı etkinlikler şöyle:

“Vucut /body” 22. Festival Grad Theatre City Budva, Ukus Mora Budva, Karadağ

“Scar/ yara” 12. International Festival of Choreographic Miniatures, Raša Plaovic, Belgrad

Sosyal medyada yayılan iddialar bu şekilde. Gündüz’ün bu iddialara ne cevap vereceği merak konusu. Ayrıca belirtelim; Gündüz cevap hakkını kullanmak isterse Yazete.com kendisine bu hakkı kullandırmaktan geri durmayacaktır.

BBC TÜRKÇE’YE KONUŞTU

“Duran Adam”, BBC’nin “Yarın yine duracak mısın?” sorusuna, “Bir anlamı yok. Ben herhangi biriyim. Başka biri gelir, başka biri durur” karşılığını vermişti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s