Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DÜSSELDORF’TA DEV MİTİNG 7 TEMMUZ’DA

Posted by almanyahaber Temmuz 1, 2013

uetd ziyaretİhlas Medya Holding Avrupa Merkezi’ni ziyaret eden Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, 7 Temmuz Pazar günü saat 14.00-18.00 arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde “Demokrasiye Saygı Mitingi” düzenleyeceklerini söyledi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, Genel Sekreteri Metin İlhan ve Hessen Eyaleti Bölge Başkanı Mehmet Kocagöl, İhlas Medya Holding Avrupa Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Müdürümüz Kenan Kubilay ve Işık Consulting Genel Müdürü Mehmet Ergün ile görüştüler.

Görüşmede 7 Temmuz Pazar günü saat 14.00-18.00 arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde “Demokrasiye Saygı Mitingi” düzenleyeceklerini dile getiren Süleyman Çelik, “Gezi olaylarından sonra Avrupa medyasında tek yanlı bir propaganda süreci başladı. Bizlere de özellikle üçüncü kuşak genç üyelerimizden bir miting yapmamız yönünde talepler geldi. UETD olarak tüm Avrupa’da tek bir toplantı yaparak, Türkiye’deki gelişmeler konusunda hükümetin tavrını desteklediğimizi ifade edeceğiz” şeklinde konuştu.

AVRUPA’DA FARKLI GÖRÜŞLER DE VAR

Alman medyasının olayları sadece hükümete karşı bir süreç olarak gösterme gayreti içerisinde olduğunu kaydeden Çelik, “Ne yazık ki, bu süreçte birçok demokratik kitle örgütü yöneticisi arkadaşımız rol kapmaya çalıştı. İnsanları Türkiye’nin Orta Doğu ülkeleriyle benzer bir durumda olduğuna ve hükümetin her an devrilebileceğine inandırmak isteyenler ortaya çıktı. Ancak Avrupalı Türklerin çoğunluğu bu olaylarda da hükümeti destekliyor” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kocagöl ise Türk hükümetinin yanında olduklarını göstermek istediklerini ifade ederek, “Herhangi bir gerginlik istemiyoruz. Taleplerimizi ve fikirlerimizi demokratik bir şekilde dile getireceğiz” dedi.

UETD yetkilileri, Sanatçılar Uğur Işılak ve Ahmet Baydar’ın da birer küçük konser verecekleri toplantıya, otuz bin kişinin katılmasını beklediklerini belirttiler. Mitinge Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de katılacak.

Oktan Erdikmen – TÜRKİYE GAZETESİ – FRANKFURT

(Fotoğrafta Metin İlhan, Süleyman Çelik, Kenan Kubilay, Mehmet Kocagöl ve Mehmet Ergün -soldan sağa- birlikte görülüyorlar)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s