Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

MÜNİH’TE MİLLİ İRADEYE SAYGI MİTİNGİ

Posted by almanyahaber Temmuz 5, 2013

FOTORA~1Saffet Arıkan
MÜNİH – Güney Bavyera Türk Dernekleri Koordinasyon Kurulu’nun (TÜDEK) öncülüğünde ve Münih’te faaliyet gösteren çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinin de destek verdiği ‘Milli İradeye Saygı’ yürüyüşü 06.07.2013 tarihinde Münih Sendlinger Tor meydanından başlayacak.

Konuyla alakalı olarak düzenlenen toplantıda ‘Yürüyüş’ ile alakalı bazı görüş ve tavsiyeler dile getirildi. Taşınacak pankartlar ve dövizlerde daha çok ‘Milli Birlik’ mesajlarının verilmesi ve seçimle gelen hükümetin yine seçim yoluyla gitmesi konusunda mesaj verilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Katılımcıların önemle üzerinde durduğu bir diğer husus ise, yürüyüş esnasında herhangi bir provokasyona gelinmemesi ve bu konuda azami dikkat gösterilmesi hususu oldu.

Saat 15.00′de başlayacak olan yürüyüş hakkında bilgi veren TÜDEK Başkanı Mahir Zeytinoğlu, yürüyüş güzergahının Sendlinger Tor üzerinden başlayarak sırasıyla, Sonnenstr, Stachus, Schwanthallerstr, Goethestr ve son olarak Goetheplatz olacağının bilgisini verdi. Katılımın yüksek olacağının umulduğunu söyleyen Yürüyüş Komitesi sözcüsü Hasan Yitgin, ‘Tüm demokrasi aşığı vatandaşlarımızın bu konuda gereken duyarlılığı göstermesini umuyor ve birlik beraberlik içerisinde yapacağımız yürüyüşe bekliyoruz’ dedi. www.postgazetesi.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s