Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

UĞUR IŞILAK, ‘DEMOKRASİYE SAYGI’ İÇİN ALMANYA’DA

Posted by almanyahaber Temmuz 5, 2013

ugurisilakAvrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından Düsseldorf´da 7 Temmuz 2013 Pazar günü düzenlenecek olan mitinge katılarak bir de konser verecek olan Ünlü Sanatçı Uğur Işılak, mitingi partiler üstü bir mesele olarak gördüğü için katıldığını söyledi.

“Yaklaşık otuz gündür devam eden ulusal ve küresel oyunun kurucuları ve bilinçli-bilinçsiz destekçilerine, millet burada demek için oradayım. Tahrik ve tahrip edenlerin, sokakları yakıp yıkarak hiçbir yere varamayacaklarını, bu kafanın artık değişmesi ve milli iradeye saygı duyması gerektiğini göstermek için oradayım.

İnsanların farklı düşünce ve görüşe sahip olabileceklerini ancak bu farklılığı şiddet ve yağma olmadan sunmaya mecbur olduklarını ifade etmek için oradayım. Millet için hayır olan her şeye ´hayır´ diyenlere karşılık, milletin hayrına olan her şeye evet demek için oradayım. Küresel oyuncaların aciz bir başbakan portresi çizmek üzere, özür beklemelerine mukabil, en ufak bir taviz vermeksizin, milletinin itibarını önde tutup dik duran bir başbakanın yanında olduğum için oradayım.

Türk baharı arayanlara, bu baharın ağaç altında, sokak aralarında değil, Türkiye’nin küçük bir yansıması olan Kazliçeşme’de olduğunu göstermek için oradayım. Meşru bir iktidara karşı, gayrimeşru oluşumları savunanlara ibret olsun diye oradayım. Duyun ´sol´ olabilir fakat bu ülkeye sahip çıkmak için sağduyulu olmalıyız demek için oradayım. Eşkiyalar değil, evliyalar diyarından olduğum için oradayım. Baronların, lobilerin, çetelerin değil, Hakk’in ve haklının yanında olduğum için oradayım“ şeklinde konuştu.

“Yarının en büyük müflisi, bugünün ‘nefret’ , ‘nifak’ ve ‘isyan’ yatırımcısıdır. Unutma! Bu millet unutmaz“ diyen Uğur Işılak, konserle ilgili ‘İyi günde Başbakanın yanında olanlar, görüyorum ki zor günde duruma göre pozisyon alıyorlar. Sağduyulu olmak omurgasızlık değildir’ diyerek tüm Avrupa’da yaşayan Türkleri konsere beklediğini dile getirdi.

Uğur Işılak’ın konser vereceği miting, yerel saatle 14.00-18.00 arasında Düsseldorf’da Am Rheinpark Çevelienalle’de yapılacak.

Düsseldorf’taki Ren Nehri kenarında Cecilienallee üzerindeki 30 bin kişilik alanda düzenlenecek olan mitinge Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve birçok siyasetçi katılacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s