Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALPERENLER’DEN UYGUR KARDEŞLERİMİZE DESTEK

Posted by almanyahaber Temmuz 7, 2013

alperen frankfurtAvrupa Türk Birliği (ATB) yöneticileri ve Alperenler, Avrupa Türk İslam Birliği (ATİB) yönetici ve gençleri ile birlikte Frankfurt’ta bulunan Çin Başkonsolosluğu önünde Doğu Türkistan’da yaşanan katliamı protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yaptılar.

Başkonsolosluğa siyah çelenk bırakarak soydaşlarının yanlarında oldukları mesajını veren ATB ve ATİB üyeleri, “Çinliler yine onlarca Müslüman Türk evladını şehit etmiş̧, yine onlarcasını zindanlara atmıştır. Müslüman olmanın, Türk kalmanın yasak olduğu Çin’de zulüm yeni boyutlar kazanmıştır.

Müslümanca ve Türkçe yaşamaya çalışan, soyda ve dinde kardeşlerimiz Uygur Türklerine, Çin yönetimi gün geçtikçe daha acımasızca, gaddarca ve daha insafsızca saldırıyor” şeklinde konuştular.

Alperenler olarak dünyanın neresinde olursa olsun, insanlığa karşı yapılan her türlü zulmün ve o zulmü yapanların karşısında olduklarını bildiren göstericiler, Çin’e de “Doğu Türkistan’da yarım asrı aşkın bir zamandır Uygur kardeşlerimize yönelik uyguladığınız zulmü durdurun” çağrısı yaptılar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s