Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DÜSSELDORF’TA DEMOKRASİYE MUHTEŞEM SAYGI / VIDEO

Posted by almanyahaber Temmuz 7, 2013

uetd logotrabzon basbakanAvrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen Demokrasiye Saygı Mitingi, Düsseldorf’taki Rheinpark bölgesinde büyük bir coşkuyla başladı. Binlerce kişi Rheinpark’taki meydana toplanmaya başlarken Almanya Belçika ve çeşitli Avrupa ülkelerinden yaklaşık 50 bin kişinin Başbakan Erdoğan’a destek vermek için mitinge katılım çok oldu.. ..Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen Demokrasiye Saygı Mitingi, Düsseldorf’taki Rheinpark bölgesinde büyük bir coşkuyla başladı. Videokonferans yöntemiyle miting alanına bağlanan Erdoğan konuşma yaptı.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen Demokrasiye Saygı Mitingi, Düsseldorf’taki Rheinpark bölgesinde büyük bir coşkuyla başladı. Binlerce kişi Rheinpark’taki meydana Almanya Belçika ve çeşitli Avrupa ülkelerinden yaklaşık 50 bin kişi Başbakan Erdoğan’a destek vermek için geldi.

Çok sayıda sivil toplum örgütünün de katıldığı mitingde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik bir konuşma yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın videokonferans ile mitinge bağlandı ve konuştu…

-Aramızda mesafeler olsa da şu an sizinle birlikteyim. Bizi öz yurdunda garip öz yurdunda parya gördüler.

-Bizi yıllarca hor gördüler. Tüm değerlerimize saldırarak akıllarınca bizi hizaya getirmeye çalışıyorlar. Aralarına medya ve sosyal medayayı alarak bunu yapmaya çalışıyorlar. Hiç endişeniz olmasın Türkiye demokrasisine sahip çıkıyor. Millet bu yaşananlara izin vermiyor.

-Dünyanın her yerinde sizinde olduğu gibi Türkiye’ye sahip çıkıyor. Demokrasiye kimse el uzatamaz. Hiç kimse Türkiye üzerinde operasyon yapamayacaktır. Türkiye ile vatananızla iftahar edin. Mensubu olduğunuz milletle anavatanınızla gururlanın. Sizin hayır dualarınızla biz burada iş başındayız.

-21.YY mutlaka ama mutlaka Türkiye yılı olacaktır. Mısır’da halkın iradesiyle ortaya çıkan bir idare vardı. Mursi yönetimi halkın isteğiyle Cumhurbaşkanı oldu. Mursi’ye 1 yıl tahammül edemediler. Halkın takdiriyle çıkan Mursi’ye darbe yaptılar. Sadece biz ve Katar Mursi’nin yanında oldu.

-Mısır halkına karşı sevgimiz sınırsızdır, sorun darbe yönetimidir.

-Dualarınızda bizi ve Mısır’da darbeye karşı onurlu mücadale eden halkı unutmayın. Rabbim oruçlarınızı ve ibadetlerini kabul etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun.

BAŞBAKAN’IN KONUŞMASI İLGİLİ SAYFANIN EN ALTINDADIR.. VIDEOLARI İZLEMEK İÇİN.. TIKLAYINIZ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s