Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

PINNEBERG’E 400 ADET TÜRKÇE KİTAP

Posted by almanyahaber Temmuz 8, 2013

kutuphanePinneberg Veliler Birliği ve Türk Okulu’nun 100’ü çocuk, toplam 400 kitaplık ortak hediyesi, Pinneberg Kütüphanesi’ne teslim edildi.

Hamburg yakınlarındaki Pinneberg’de şehir kütüphanesi 400 adet Türkçe yeni kitaba kavuştu. Yaklaşık 3 bini Türkiye kökenli 40 bin nüfuslu Pinneberg’de vatandaşlarımızın eksiğini gören Veliler Birliği ve Türk Okulu yetkilileri ortaklaşa satın aldıkları 100’ü çocuk 400 adet Türkçe kitabı, Belediye Başkanı Urte Steinberg’in de hazır bulunduğu sade bir törenle Pinneberg Kütüphanesi Müdiresi Gabrielle Fahrenkroog’a teslim etti.

Belediye Başkanı Steinberg ve Müdire Fahrenkroog, kitapları kendilerine teslim eden Veliler Birliği Başkanı Levent Şen, Türk Okulu öğretmeni Hülya Yanık, yöneticiler; Nihal Sarıçiçek ile Nuran Möller’e, kütüphaneyi zenginleştirdikleri için teşekkür ettiler.

Pinneberg Türk Veliler Birliği Başkanı Levent Şen, “Çocuklarımızı Almanca öğrenmelerinin yanısıra Türkçe’yi de öğrenmeleri için teşvik ediyoruz. Almanca eksiği olanlar Almanca çalışsın, Türkçe eksiği olanlar da Türkçe. Almanca bilmediği için kitap okuyamayanlara Türkçe kitaplar hediye ettik.

Umarım çok sayıda insanımız bundan faydalanır” diye konuşurken, Türk Okulu Öğretmeni Hülya Yanık: “Çocuklarımıza anadilimizi, güzel Türkçemizi sevdirmek amacıyla bu tür bir girişimde bulunduk. Tespitlerimize göre, çocuklarımızın Almanca sorunu yok. Daha çok Türkçe’den kopuklar. Bu açığı telafi etmek amacıyla kitapları üyelerimizin bağışlarıyla oluşan bütçemizden karşıladık” dedi.

Sedat Açıkbaş / PINNEBERG

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s