Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

MÜSLÜMANLARA SALDIRI, ‘GÜVENLİK KONUMUNU’ DEĞİŞTİRDİ

Posted by almanyahaber Temmuz 11, 2013

bndAlman Polis Sendikası, ‘değişen güvenlik konumu’ nedeniyle, antisemitizm gibi Müslümanlara yönelik suçlar için özel ceza yasası ve kayıtlama sistemi önerisinde bulundu.

Dresden’de mahkeme salonunda İslam düşmanı Rus asıllı Alman tarafından öldürülen Marwa el Sherbini cinayetinin dördüncü yılında, Almanya genelinde Müslümanlara yönelik saldırılar da arttı. Sadece Mayıs ayında 5 caminin kundaklanması ve çeşitli şekilde saldırıya, Müslüman olduklarından dolayı çok sayıda insanın da sözlü ve fiili saldırıya maruz kalması karşısında endişelerini dile getiren Alman Polis Sendikası üye ve yetkilileri, ‘değişen güvenlik konumu’ ile mücadele edebilmek için Müslümanlara yönelik suçları işleyenler hakkında özel kayıt ve ceza yasası getirilmesini önerdi.

Bu arada Müslümanlara ve ibadethanelerine yönelik toplam saldırı sayısı kimse tarafından bilinmiyor.

KRM TALEBİ
Polis Sendikası tarafından önerilen saldırılara karşı önlem aslında Almanya Müslümanlar Konseyi (KRM) tarafından yetlililerden yıllardır talep edilen ve dillendirilen konu. Yahudi düşmanlığı yasası olarak bilinen antisemitizm gibi antimüslüman suçlara özel kayıt getirilmesi yönünde ilk adımlar Aşağı Saksonya ve Baden-Württemberg eyaletlerinin içişleri bakanları, Anayasayı Koruma Dairesi’ne Müslümanlara karşı işlenen suçlarda daha hassas olunması talimatı verdiler. Federal Anayasayı Koruma Dairesi de senelik bülteninde ilk kez Müsülmanlara yönelik suçlarla ilgili kayıtlarına yer verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s