Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG’DA POLİS ŞİDDETİ / VIDEO

Posted by almanyahaber Temmuz 14, 2013

polizeihhAltona semtinde polis bir grup yabancı gençle çatıştı. Çevrede oturanlar, çocuklarını hiçbir sebep göstermeksizin gözaltına almak isteyen polise engel olmak istedi. 150 kadar mukim, polisin elinden evlatlarını almaya çalıştı; polis 16 kişiyi gözaltına aldı. Polisin açıklamasına göre; Holstenstrasse ile Max-Brauer -Allee caddelerinin kesiştiği noktada devriye gezen polis otosuna laser ışığı tutuldu.

Çoğu Müslüman Türk, Arap, Alman ve Arnavut gençlerinden oluşan 30 kişilik gruba kimlik kontrolü uygulanmak istenmesi üzerine gençlerin agresifleşmeye başladığı ve polisi tehdit ettiği iddia edildi. Gençlerin polis otosunu tekmelemeye başlaması üzerine olay yerine takviye kuvvet çağrıldı.

100 kadar polisin toplandığı yerde hava oldukça gerginleşti. Polisin bazı gençleri gözaltına almak istemesi üzerine mahalle sakinlerinden oluşan yaklaşık 150 kişi polise engel olmaya çalıştı. Biber gazı ve copların kullanıldığı kısa süreli bir çatışmanın ardından polis, 16 kişiyi gözaltına aldı. Polis şiddetine maruz kalarak bayılan bir kişi ise baygın yattığı sedyede kelepçelendi. Polisin şiddetine isyan eden mahalle sakinleri ile polis arasındaki gerginlik saatlerce sürdü. Çevre sakinleri, polisin tutumundan yakınırken, gençler: “Polis bunu her zaman yapıyor. Sebebi de siyah saçlı yani yabancı oluşumuz. Hiçbir yerde gezemiyoruz, bir yerde duramıyoruz. Adam gibi kimlik kontrolü yapsalar neyse” diye konuştular.

….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s