Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HIRSIZIN SUÇU, FENERBAHÇELİ OLMAK

Posted by almanyahaber Temmuz 18, 2013

mac keyfi sedat acikbas1SEDAT AÇIKBAŞ
Dünyada hiçbir takım yokki, Fenerbahçe kadar kıskanılsın, haset edilsin. Dünyada hiçbir takım yokki, bu kadar düşmanı olsun. İyi birşeyin çok düşmanı olur. Bu kadar çok düşmanlığın yapılması benim ve diğer taraftarların Fenerbahçeliliğini pekiştiriyor. Elimde olsa takımımın her maçına giderim.

Böyle bir imkanım olmadığı için bazen takımımın maçlarını lokallerde izlemek zorunda kalıyorum. Ama ne izleme; maç Fenerbahçe’nin, izleyenler ise başka takımların taraftarları. Kendi takımımızın maçını bile azınlıkta izleyebiliyoruz.

Ligin 17 kocalı kürmüzünün taraftarları kendi takımlarından ümitlerini kesmiş, kocalarından biriyle maç yapan Fenerbahçe’nin maçını izliyor. Hem de ne heyecanla. Sıksık Çemişkezek takımından örnek veriyorum. Çemişkezeklilerden özür diliyorum; Fenerbahçe, Çemişkezekle maç yapsa bile, 17 kocalı kürmüzün taraftarları, kendi takımlarının maçını değil de bu maçı izliyor.

Ben böyle bir taraftar olsam kendimden utanırdım. Ne bu yaa! İnsan hiç başka takımlardan medet umar mı! Taraftarlık bu mu?.. Bu taraftarlar bence kendilerinden utansın!.. Böyle kişiliksiz taraftarlık mı olur?..

Konu malum; Fenerbahçe, hem Türkiye’de hem de UEFA’da hazırlanan bir komplo ile cezalandırıldı. Doğal olarak tartışmasız Türkiye’nin en büyük kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçeliler bazı kesimleri suçladılar; eldeki kesin delillerle.. Başta 17 kocalı kürmüz takımı ve suçlananlar yüzsüzlüklerini göstererek Fenerbahçe’yi ve Aziz Yıldırım’ı suçladılar. Hele bir tanesi varki; “Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’a göre herkes suçlu. Hırsızın hiç mi suçu yok” deyiverdi.

Öncelikle Fenerbahçeliler ve Aziz Yıldırım ‘hırsız’ değildir. Farzetsek bile Aziz Yıldırım’ın suçu Fenerbahçe Başkanı olmaktır. Bu kadar çok düşmanı olan Fenerbahçeli olmamızdır.

Fenerbahçe’nin olayı şike değildir; hazırlanmış bir komplo ve Aziz Yıldırım’la birlikte Fenerbahçe’yi bitirmektir. Bazı kesimlerin tek nüfuz edemediği yer Fenerbahçe’dir. Her kuruma sızan ‘bazıları’, 17 kocalı kürmüz ile işbirliği yaparak bu komployu hazırladı.

Akıl var mantık var; şike tek kişiyle olmaz. Peki ceza yiyen neden bir kişi ve bir kulüp!.. Peki şike yapan futbolcular ve kulüpler nerede? Onlar neden ceza almıyor? Bunun komplo olduğu o kadar açıkki, cezalandıracak futbolcu ve kulüp bulunamıyor.

NOT: Hürmüz ismine saygımdan dolayı, isim ‘kürmüz’ olarak değiştirilmiştir, yani kelimede imla hatası yoktur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s