Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMM, YAŞAR GÖKÇE İÇİN AĞLADI

Posted by almanyahaber Temmuz 27, 2013

yasar cenazeHeringen’de oturan engelli Yaşar Gökçe’nin vefatı herkesi ağlattı. Bundan birkaç hafta önce aniden ortalıktan kaybolan Yaşar Gökçe birkaç gün sonra belden altı yanmış bir şekilde Bochum Bergmansheil hastanesine kaldırıldı. Uzun süre yaşam mücadelesi veren Yaşar Gökçe hayata gözlerini yumarak sevenlerini yasa boğdu.

Engelli bir şekilde Hamm Herringen’de yaşayan Yaşar Gökçe herkes tarafından sevilen ve korunan bir kişiliğe sahipti. Memleketi Kütahya’ya uğurlanmak üzere Hamm Herringen DİTİB Ulu Camii avlusuna getirilen Yaşat Gökçen’nin cenaze namazını din görevlisi Mustafa Kaya kıldırdı.

Kaya yaptığı konuşmada; ”Yaşar Hamm şehrinin gülüydü. Bizler Mevlid okurken yanımıza oturur bizleri dinlerdi. Herkese ”Emmi” diye hitap ederdi. O hepimizin yeğeniydi. Burda 3 yıldır görev yapıyorum Bayram namazında bile bu cami bu kadar dolmadı. Buda sizlerin Yaşar’ı ne kadar sevdiğinizin bir göstergesidir” dedi. Kılınan cenaze namazının ardından Yaşar Gökçenin cenzesi memleketi Kütahya’ya gönderildi.

Ölüm sebebi bilinmiyor
Yaşar Gökçe’nin ölümünün ardından soru işaretleri belirmeye başladı. Gökçe’nin birkaç hafta önce ortadan an,den kaybolması ve belden aşağı kısmının yanmış bir şekilde hastaneye kaldırılması akıllarda soru işaretleri bıraktı. Yapılan açıklamalarda Gökçenin yanmasına cebindeki çakmakların tutuşması veya kimliği belirsiz kişilerin merhumun üzerine alkol dökerek yaktıkları ve bu konuyla ilgili Hamm polisinin 3 kişiyi tutukladığı idda ediliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s