Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ACI VE GURUR BİRARADA

Posted by almanyahaber Temmuz 28, 2013

yilmaz aceracili esNehre düşen bir Alman çocuğun hayatını kurtarırken kendi hayatından olan yardımsever Yılmaz Acer için üyesi olduğu Köln Türk Kültür Ocağı’nda iftar daveti verildi ve anma merasimi yapıldı.
İsa Aksoylu – KÖLN

Geçen ay Köln’de Ren nehrine düşen 10 yaşındaki bir Alman çocuğunu kurtarmaya çalışırken kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 42 yaşındaki Yılmaz Acer için bir iftar yemeği ve anma programı düzenlendi.  Köln Türk Kültür Ocağı’nda cemiyet yönetimi tarafından düzenlenen iftar yemeğine Muavin Konsolos Adnan Hayal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Oğuz Tuncay, MHP MYK üyesi ve Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başakanı Cemal Çetin, Türk Kültür Ocakları KRV Başkanı Tansel Çiftçi, Köln Türk Kültür Ocağı Başkanı Cevdet Yavuz, Yeşiller Partisi’nden Reihne Bluhm, IG Methal Leverkusen Genel Başkanı Nitich Rosman, Yılmaz Acer’in kederli eşi Aliye Acer ve çok sayıda seveni katıldı.

Duygulu anların yaşandığı iftar programında konuşan Muavin Konsolos Hayal, “Böyle bir örnek davranışı kendim gösterebilir miydim, bilmiyorum. Kendi canını, canı pahasına hiç düşünmeden boğulma tehlikesi yaşayan başkasını kurtarmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. İşte Yılmaz Acer böyle bir insandı.

Kendisi ile ne kadar gurur duysak azdır. Değerli eşine ve yakınlarına başsağlığı diliyor. İftarı düzenleyen Köln Kültür Ocağına’da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Cemal Çetin ise, “İnsani bir durumu hiç düşünmeden bir düşküne yardıma koşarken kendi canından olan kardeşimiz Yılmaz Acer, yaşadığımız bu toplumda yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu
bizlere göstermiştir. Kendi hayatını verirken bir canı kurtaran ve aynı zamanda ocağımızın da üyesi olan kardeşimizin ailesi için elimizden geleni yapacağımızın sözünü vererek, merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabır ve başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

İki çocuğu ile genç yaşta dul kalan Aliye Acar ise, çok üzgün olduğunu, ancak eşinin göstermiş olduğu yardımseverlikten ötürü çok gururlu olduğunu ifade etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s