Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ATİB, MAĞDUR VE MUHTAÇLARI YİNE UNUTMADI

Posted by almanyahaber Temmuz 28, 2013

Atib8Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da ATİB mağdur ve mazlumları unutmadı. Balkanlar’dan Ortadoğu’ya, Asya’dan Afrika’ya kadar geniş bir coğrayada iftar ve gıda yardımı proğramları düzenledi.

ATİB’in bir yardım kuruluşu olan HİLAL, ”Ramazan 2013 İnsani Yardım Programı” çerçevesinde Türkiye başta olmak üzere Doğu Türkistan, Kosova, Keşmir/ Pakistan, Bangladeş, Arakan Müslümanları, Gazze, Somali, Sudan, Suriye ve Togo’yu programına alarak, bu konuda yoğun bir çalışma yapmaktadır. HİLAL Yardım Organizasyonu’nun başlatmış olduğu ‘’Fakirin yüzü gülsün, bir paket de senden olsun’’ kampanyası ise büyük ilgi görmektedir.

Unbenannt7Atib5(FOTOĞRAFLARI BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ) Geçtiğimiz hafta sonu Kosova’nın Mamuşa bölgesinde ‘’Ktap’’ ile ortaklaşa düzenlenen ‘’İftar Programı’’ çok başarılı oldu. İftar proğramına Mamuşa Belediye Başkanı ve aynı zamanda KTAP Genel Başkanı ve ATİB ve HİLAL temsilcilerinden Ramazan Özdemir (HİLAL Muhasipi) ve Hacımert Arslan (HİLAL- NRW Temsilcisi) katıldılar.

Çok yoğun ilginin olduğu ve 1200’den fazla insanın katıldığı iftar programına Arnavut, Boşnak ve diğer Müslüman temsilcileri de iştirak ettiler. İftar programında Ramazan’ın ruhunda uygun bir hava yaşandı.

Atib3Atib2Öte yandan kara kıtanın fakir ülkelerinden biri olan TOGO’da ise bir çok bölgede ‘’gıda yardımı’’ yapıldı, ‘’iftar programları’’ düzenlendi, muhtaçlara para yardımı yapıldı ve çocuklar sevindirildi. Ayrıca vekaleten ADAK Kurbanları kesildi ve etleri fakirlere dağıtıldı.

Bizatihi TOGO’ya giden ve insani yardım programını koordine eden ATİB Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda HİLAL Başkanı olan Yakup Tufan, yapılan yardım ve verilen iftar programlarının bir çok fakirin yüzü güldürdüğünü ve çocuklara büyük bir Ramazan sevinci yaşattığını belirtti.

Atib1Atib4Bir hafta boyu TOGO’da bulunan ve yapılan programların başında bulunan Yakup Tufan: “Malum, TOGO küçük bir ülke ve adeta BENİN ve GANA arasında sıkışmış kalmış bir görünümü var. Yaklaşık 6 milyon nüfusun yüzde 30-35’i Müslüman. İşzizliğin ve yoksulluğun birçok bölgede hat safhada olduğu ülkede, özellikle kadın ve çocukların durumları daha da vahim bir vaziyet arz etmektedir.

Biz HİLAL olarak LOME ve SOKODE’de şehirlerinde programlar düzenledik. Toplam 7 yerde ayrı iftar programları gerçekleştirdik ve 2000’den fazla insana ulaştık. Fakir ailelere gıda yardımında bulunduk. Yüzlerce çocuğa küçük hediyeler dağıtarak onları sevindirdik. Aynı zamanda hali ve durumu çok düşkün ailelere de para yardımında bulunduk’’ dedi.

Atib6Ramazan ayının bir ”paylaşma ayı” olduğunu belirten Yakup Tufan, yapılan insani yardımların TOGO’da bir bayram sevincine vesile olduğunu ve Türk ve Togo dostluğuna da büyük katkılar sağladığını sözlerine ilave etti.

Kuruluşundan beri ‘’Mağdura uzanan dost eli’’ olan HİLAL, Ramazan ayı vesilesi ile başlatmış olduğu ‘’Fakirin yüzü gülsün, bir paket de senden olsun’’ kampanyası devam etmektedir.

Öte yandan HİLAL’in başlatmış olduğu “Temiz Su Kuyusu, Eğitim Desteği, Gıda Yardımı, Okul Yapımı, Öksüzlere Yardım, Rikşa Projesi, Ev ve Barınak Yapımı, Burs” gibi bir çok çalışma ve proje devam etmektedir.

Daha çok mazlum ve mağdura ulaşmak için HİLAL, sizin ’’ fitre, zekat, sadaka ve yardım” gibi desteklerinizi beklemektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s