Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DİTİB’DEN HANIMLARA İFTAR

Posted by almanyahaber Temmuz 30, 2013

hanimlar_iftar5DİTİB Kadın, Aile ve Sosyal Çalışmalar Komisyonu tarafından hanımlara yönelik iftar programı düzenlendi.

İftar programına DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Emine Seçmez’in yanı sıra Eyalet Birlikleri Kadın Kolları başkan ve yöneticileri, Müslüman kadın kuruluşlarının yöneticileri, Alman kuruluşlarının kadın yöneticileri ile Köln bölgesi cami dernekleri bayan cemaati iştirak etti.

hanimlar_iftar4Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunması ile başlayan programda DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Kadın, Aile ve Sosyal Çalışmalar Komisyonu Başkanı Dr. Emine Seçmez bir konuşma yaptı. DİTİB Yönetim Kurulu adına misafirleri selamlayan Dr. Seçmez, “Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Güzelliklere ve hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

hanimlar_iftar3Dr. Seçmez konuşmasına şöyle devam etti: “Bu birlikteliğin, ön yargıların ve olumsuzlukların bertaraf edilmesine çok büyük katkısı bulunmaktadır. Ön yargılar aslında yabancı olduğumuz şeylere bizleri yaklaştırır. Ön yargılar sayesinde birbirimizi ve yabancı gördüğümüz şeyleri tanırız.

hanimlar_iftar6Tanıdıkça önyargıları gözden geçirir ve gerekli düzeltmeleri yaparız. Bu sayede gerçeğe ve doğruya biraz daha yaklaşma imkanımız olur. Farklı olmak, değişik olmak daha az değerli anlamına gelmez, gelmemelidir. Yaşadığımız ülke çok dil ve kültürün bir arayada yaşadığı bir toplum. Biz de bu toplumda Müslüman olarak yaşayan bu zenginliğin bir parçasıyız.

dr_emine_secmezİnşallah ortak birlikteliklerle daha güzel günler ve gelecek bizi bekliyor. Bu anlamda Ramazan ayının ve bu güzel gecenin hepimize hayırlar getirmesi Cenab-ı Allah”tan niyaz ediyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s