Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ALİAĞA’DA ‘ÇARŞI PROJESİ’NE TAM DESTEK

Posted by almanyahaber Ağustos 10, 2013

eski-yeni2İzmir’in Aliağa ilçesindeki İzmir Caddesi’nin trafiğe kapatılarak yayalaştırılmasına yönelik Aliağa Belediyesi ve Aliağa esnaf Sanatkârlar Odası işbirliğinde hazırlanan Projeye esnaftan tam destek geldi. Cadde esnafı ve vatandaşların değerlendirmesine açılan proje için yapılan 2. toplantıda caddenin yayalaştırılarak düzenlenmesine esnaf tam destek verdi.

Toplantıda konuşan Aliağa belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Sizin karar vermediğiniz hiç bir şey olmayacak. Projeye desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

proje-gorsel2İZMİR CADDESİ ESNAFI, PROJEYİ DEĞERLENDİRDİ
Aliağa Belediyesi ile Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliğiyle ilçe merkezinde bulunan İzmir Caddesi’nin altyapı ve peyzaj düzenlemelerini içeren bir proje ile trafiğe kapatılarak yayalaştırılması ve alışveriş yapılabilecek bir çarşı haline getirilmesini amaçlayan “İzmir Caddesi Çarşı Projesi”nde son sözü esnaf söyledi.
Aliağa Belediyesi, geçtiğimiz ay hazırlanan taslak projeyi esnafın görüşüne açmış, yapılan toplantıda alınan görüşlerle projenin geliştirilmesine karar verilmişti.

esnafhuseyin-ekrenBAŞKAN OĞUZ, CADDE ESNAFIYLA BULUŞTU
Proje, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen 2. Değerlendirme Toplantısı’nda yeniden masaya yatırıldı. Aliağa Belediyesi Başkanı Ömer Turgut Oğuz ve Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, projenin ayrıntılarını paylaşmak üzere çarşı esnafıyla yeniden bir araya geldi. Proje ile ilgili görselleri slâyt gösterisi ile esnafın görüşüne sunan Esnaf Odası Başkanı Ekren proje detaylarını esnaf ile paylaşıp öneri ve düşünceleri aldı.

turgutoguz1PROJE, BELEDİYE MECLİS GÜNDEMİNE GELECEK
Toplantı sonunda esnafın oybirliği ile Cadde’yi yayalaştıracak projenin yapılmasına karar verildi. Proje ile ilgili Aliağa Belediye Meclisi Esnaf Komisyonu’ndan gelecek olan ayrıntılı rapor Ağustos ayı başında gerçekleştirilecek olan Aliağa Belediyesi Meclis toplantısında gündeme gelecek. Meclisin karar vermesi halinde projenin teknik hazırlıkları başlatılacak.

TEKNİK HAZIRLIKLAR TAMAMLANDIKTAN SONRA MECLİS GÜNDEMİNE GETİRİLECEK
Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, proje ile Aliağa’nın ticari yaşamının canlanacağını ve kentin modern bir çarşıya kavuşacağını vurguladı. Esnafa “Bu projeyi siz istediniz, bizde gündeme getirdik” diye seslenen Ekren, “Projeyle Ailelerin çocukları ile birlikte daha rahat alış veriş yapmaları mümkün olacak. Aliağa, şık bir Alışveriş caddesi kazanacak” dedi.

eski-yeni1proje-gorsel1BAŞKAN OĞUZ: ESNAFIN HALİNİ EN İYİ BEN ANLARIM
Aliağa belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz da esnafa projeye desteği için teşekkür ederek, “Ben yaşamım boyunca esnaflık yaptım. Ne yaşadığınızı çok iyi biliyorum. Buradaki esnafın halini en iyi ben anlarım, size zarar getirecek hiçbir şey yapmam. Sizin karar vermediğiniz hiç bir şey olmayacak. Beğenirseniz olacak, beğenmezseniz olmayacak. Aliağa’nın güzel bir alışveriş çarsısı oluşacak. Projeye desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Proje ile İzmir Caddesi araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılacak. Projeye göre İzmir Caddesi’ne vatandaşın isteği doğrultusunda sadece acil durumlarda ve esnafın ürün ihtiyaçlarını karşılamak için araç girebilecek. Proje kapsamında ağaçlandırma, oturma bankları, modern ışıklandırma, tretuvar, alt ve üst yapı çalışmaları yapılacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s