Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

NİCE RAMAZANLARA

Posted by almanyahaber Ağustos 10, 2013

cadir01Ramazan boyunca birçok dernek ve kuruluş tarafından verilen iftarlar her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük rağbet gördü. İftarlara çeşitli milletlerden onbinlerce insan katıldı. Birçok semtte havanın da güzel olmasından istifade edilerek, acık havada toplu iftar etkinlikleri düzenlendi. SPD, müze olarak kullanılan gemide 350 göçmen kökenliye iftar verdi. Müslüman kuruluşlar kentin ortasında iftar çadırı kurarak evsiz barksızları da doyurdu.

trabzon1HAMBURG- Hamburg Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği’nin verdiği iftar, sadece Trabzonlular’ın değil, yurdumuzun çeşitli yörelerinden vatandaşların da katılımıyla büyük ilgi gördü.

iftar trabzon01Dernek binasındaki iftarda yaklaşık 100 vatandaşımız buluştu. Köz Urfa sahibi Doğan Öztürk ile abisi Murat Öztürk, Sivasspor Derneği Başkanı Ruhi Özer, Fenerbahçe Derneği Başkan Yardımcısı Güven Ergüven derneğin misafirleri arasındaydı. Dernek üyesi Trabzonlu hanımların hazırladıkları ve yine dernek üyeleri gönüllülerin servis ettikleri bölgeye has leziz yemekler, kısa sürede tüketildi.

Başkan İlhan Yılmaz, bu yıl da hergün iftarda buluşarak Ramazan’ın sonuna sağsalim geldiklerini, temennisinin; birlik ve beraberlik içinde, nice Ramazanlar’da nice iftarlarda buluşmak olduğunu söyledi.

KENTİN ORTASINDA İFTAR ÇADIRI

cadir01cadir02HAMBURG- Avrupa’da da yaygınlaşan toplu iftarlar, birbirini tanımayan insanları da biraraya getiriyor. Birçok Müslüman kuruluşun biraraya gelerek Hamburg Ana Tren Garı’na 100 metre mesafedeki alana kurulan iftar çadırlarında yüzlerce kişi birlikte yemek yedi, sohbet etti. İftar öncesi yapılan konuşmalarda da Ramazan’ın anlamı dile getirildi. Çeşitli milletlere mensup Müslümanların yanısıra çevredeki evsizlerin de katıldığı etkinlik sahura kadar sürdü.

HAMBURG ÜLKÜ OCAĞI’NDA HERGÜN İFTAR

ocak-01HAMBURG- Almanya’nın en eski sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Hamburg Ülkü Ocağı’nın üyeleri tarafından Ramazan boyunca hergün verilen iftarları büyük ilgi gördü. Hergün bir veya birkaç üyenin birleşerek verdikleri iftarlarda, Ramazan’ın manevi havası yaşandı, iş-güç sebebiyle uzun zaman biraraya gelemeyenler buluşarak bol bol sohbet etti. Derneğin binasında verilen son iftara Başkan Şeref Ünüvar Türkiye’de izinde olduğu için katılamazken eski başkanlardan Hacı Yusuf Aslan ve Yönetim Kurulu üyesi Şahin Almaoğlu’nun yanısıra çok sayıda vatandaş ve gençler katıldı. Üye hanımların hazırladığı Türk mutfağının leziz yemekleri iştahla yenilirken, iftarı veren ve yemekleri hazırlayanlara bol bol dua edildi.

can01can02OKUL SALONUNDA İFTAR

HARBURG- Hamburg’un Harburg semtinde inşaatta olan Mehmet Akif Ersoy Cami üyesi Elisabeth Can tarafından ilkokulun büyük salonunda verilen iftara yaklaşık 200 kişi katıldı. Elisabeth Can’ın misafirlerini kapıda karşıladığı iftara semtin Meclis Belediye Başkanı Thomas Völsch, kilise ve lerel politika temsilcileri, dernek temsilcileri ve Konsolosluk çalışanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s