Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

HAMBURG’DA SEÇİM ÇALIŞMALARI HAREKETLİ BAŞLADI

Posted by almanyahaber Ağustos 14, 2013

npd secimhamburg secimIrkçı Alman Partisi NPD’nin seçim şovu konuşması fiyaskoyla sonuçlandı. Almaya’daki yapılacak olan 22 Eylül Federal seçimleri için, şovunu Kiel şehrinden başlatan NPD, daha sonra Hamburg merkez tren istasyonu yakınında yapacağı mitingi yapamadı.Trafikteki yoğunluk gerekçe gösterilerek, Hamburg dışındaki Bergedorf ilçesinde yapılan mitingde hiçbir dinleyicinin olmaması dikkat çekti.

Almanya’nın Hamburg şehrinde Salı günü saat 12.00 de yapılması planlanan ırkçı parti NPD’nin 22 Eylül seçim şovu hayata geçmedi. Merkez tren istasyonu yakınındaki Glockengißerwall caddesinde saatler öncesinden toplanan yüzlerce anti-faşist iş günü olmasına rağmen , ellerindeki döviz ve pankartlarla alan çevresinde insan zinciri oluşturdular.

Göstericilerden SPD,Yeşiller ve Sol Parti üyelerinin birbirlerinden habersiz olarak yan yana vermiş oldukları pankart ve dövizli pozlar, Almanya ‘daki 22 Eylül 2013 tarihindeki Federal seçim öncesi olası ‘koalisyon’ startının da ilk işareti sayıldı.

NPD karşıtı pankartlar ve yüksek seste çalınan müzik eşliğinde alandaki kitlenin çoşkulu bekleyişi sonuç verdi ve göçmen düşmanı NSU katillerinin yandaşı, NPD’li Naziler alana gelmekten vazgeçtiler.

Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polisin, üç saati aşkın bir bekleme sonrası Hamburg’un dışındaki Bergedorf ilçesine yönelmesiyle NPD’li faşistlerin mitinglerini orada yapacakları haberi alındı.

PASTANE MÜŞTERİLERİNDEN “FAŞİSTLER DEFOLUN” TEPKİSİ

NPD Başkanı çevrede bulunan az sayıdaki pastahane müşterisinin “faşistler defolsun” tezahüratı altında konuşma yaptı. Bergedorf ilçesinde tren istasyonu arkasındaki küçük bir pastanenin önünde boş alana konuşan NPD başkanı Holger Apfel, sağanak yağmur altında bodygard tipli ellerinde şemsiyeli üyeler tarafından korundu.

irkcilar defolunPOLİS KORUMASINDAKİ NPD ÜYESİ GAZETECİLERE SALDIRDI

Az sayıdaki ırkçı ve göçmen düşmanı NPD’linin fotoğraflarını çeken gazetecilere ellerindeki şemsiyelerle ” Portre resimlerimizi çektiniz onları silin, yoksa makinanızı kırarız” tehdidiyle üzerlerine yürünmesine çevrede geniş güvenlik alan Alman polisi sessiz kaldı. Bir alman gazeteciye yakın mesafeden elindeki semşiyeyle saldırmak için üzerine yürüyen NPD üyesi saldırganın, resmini çekmek isteyen gazetemiz Avrupa Postası muhabirine de “Defol buradan” diye hakaret eden NPD’li Nazi’ye, polis herhangi bir işlem yapmadı.

TELSİZ VE ÇELİK YELEKLİ NPD’Lİ IRKÇILAR POLİSE ‘TALİMAT ‘ VERDİ

Muhabirimizin “Sizler defolun faşistler” cevabına, hepsi çelik yelekli ve kulaklarında özel telsizli NPD üyelerinden biri, “bize faşist dediler, onlar hakkında şikayetçiyiz, kimliklerine bakın” sözü, Alman polisi için adeta ‘üstlerinden’ verilmiş” talimat” gibi etki yaptı ve aralarında gazetemiz de dahil, iki gazetecinin basın kartları anında polisçe not edilerek “sakin olmaları” uyarısı yapıldı. Diğer gazeteciler ve çevrede bulunanlarca tepkiyle karşılanan polis uygulamasına anlam verilemedi.

Seçim şovlarında Hamburg’da başarılı olamayan NPD’li faşistler, toplam 7 kişiyle (iki araç) polis eşliğinde Lüneburg’a hareket ettiler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s