Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

AZİZ KOCAOĞLU AK PARTİ’YE Mİ GEÇİYOR?

Posted by almanyahaber Ağustos 18, 2013

fazil olcerİaziz-kocaoglu-tavakzmir’de hangi belediye başkanları Ak Parti’ye geçecek?

Adı CHP’nin önünde bir CHP’li olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Ak Parti’ye geçeceği iddiaları Türk siyasetini dalgalandırdı. Haberi veren Taraf yazarı Mehmet Baransu olunca etki de büyük oldu. Yusuf İNAN / www.yerelgundem.com

Doğal olarak Aziz Kocaoğlu bu haberi yalanladı. Ancak CHP Genel Merkezi’ne karşı eli güçlendi. Artık CHP Genel Merkezi biliyor ki, aday göstermezlerse, Ak Parti’ye geçme ihtimali de var. Böyle bir ihtimal Kılıçdaroğlu’nu ve kurmay heyetini tedirgin etti.

Mehmet Baransu ve Taraf Gazetesi üzerinden verilen mesaj, sadece bununla da sınırlı değil. 28 ilçe belediye başkanı için de aynı tedirginlik söz konusu.

CHP’den Ak Parti’ye geçen İlknur Denizli Milletvekili yapıldı. CHP’de kalsa şansı sıfırdı. CHP’li Belediye Başkanları’nın 2014 yerel seçimlerinde aday gösterilme şansları İlknur Denizli ile aynı.

izmir belediye

CHP’li ilçe belediye başkanlarının önünde üç seçenek var.

1- Bağımsız aday olmak
2- Sineye çekip bir kenarda oturmak
3- Ak Parti’den aday olup hizmet etmek

Bu üç senekten en cazibi “Ak Parti’ye geçip hizmet etmek” değil mi?

Ayrıca adı CHP ile özdeşleşmiş olan Ertuğrul Günay Ak Parti’ye geçmedi mi? Geçti ve iki dönem Kültür Bakanlığı yaptı. CHP’de kalsa ömrünün iki dönemi hizmetten yoksun kalacaktı.

Hangisi karlı?

Cevabı herkes kendisi verecek…

CHP baştan ayağa yenilendi. Teşkilatlar bir bir elden geçirildi. İl başkanları, ilçe başkaları hatta teşkilat yapısı bile mümkün olduğu kadar Kılıçdaroğlu ekibi tarafından dizayn edildi. Şimdi sıra belediye başkanlıklarına geldi. Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlıklarına kendi ekibini getirmek istemesinden doğal ne olabilir ki?

O nedenle CHP’nin İzmir’deki mevcut belediye başkanlarının bu dönem aday olma şansları çok düşük.

Kordon İşadaları Dernek Başkanı Ömür Şanlı CHP’den Ak Parti’ye geçti. İzmir beş şiddetinde sallandı. Peki Ömür Şanlı durup dururken mi Ak Parti’ye geçti.

Hayır…

Aziz Kocaoğlu ve zabıtaları zorladı.

İnsanoğlu nisyana müpteladır derler ama o günler ve o olaylar unutulacak gibi değil. Zabıtaların Kordon’daki iş yerlerine baskın düzenleyerek ortalığı savaş alanına çevirmeleri unutulur mu?

Unutulmaz…

Orada CHP’li bir dernek başkanı var, CHP’li Belediye Başkanlığı’nın zabıtaları nasıl olur da turistlerin gözünün önünde meydan savaşı çıkarır? Böyle bir aşağılama kabul edilebilir mi?

Tabiki de edilemez.

O nedenle Ömür Şanlı hiç düşünmeden CHP’den Ak Parti’ye geçti…

CHP Genel Merkezi de benzer bir tasarrufta bulunarak mevcut belediye başkanlarına “Siz kenara çekilin” derse İzmir’de işler çok karışır…

Hele yerlerine getirilen kişiler kendilerinden çok aşağıda isimler olursa, CHP İzmir’de tabanıyla birlikte çöker…

Son söz: Önümüzdeki günlerde CHP İzmir’de büyük depreme hazır olun…

Böyle bir ortamda Ak Parti’nin hiçbir şey yapmasına gerek yok…Dillerini tutup sinema izler gibi CHP’de olup bitenleri izleyecekler…

Gerisi çorap söküğü gibi gelecek…

Notlar:

Söğütlü İş Merkezi’nde Kocaoğlu’na muhalif yazılarıyla tanınan E.S adlı gazeteciyle gizlice buluşan bir belediye bürokratını yazmıştım. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer F.Ö adlı kişi benim demişti. O saat ve o dakikada Söğütlü İş Merkezi’ne geldiğini doğrulamış, geliş amacının başka bir dava nedeniyle avukatıyla görüşmek için geldiğini bildirmişti. Ben de açıklamasını aynısıyla köşemde yayınlamıştım.

Fazıl Ölçer bu yazım nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu ve artık kozlarımızı mahkemede paylaşacağız.

Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı olan Fazıl Ölçer hızını alamamış olmalı ki, ikinci kez savcılığa başvurarak ikinci davayı da açtırmayı başardı… Tebrikler…

Fazıl Ölçer, Aziz Kocaoğlu ile birlikte yargılandığı “Yolsuzluk ve Çete Davası” dışında benimle de adliye koridorlarını paylaşacak…

Fazıl Ölçer olayı Ersu Hızır olayıyla tıpatıp benzerlik gösteriyor… Fazıl Ölçer o saat ve dakikada orada olduğunu itiraf ettiğine göre, Aziz Kocaoğlu Ersu Hızır’a gösterdiği tepkiyi neden Fazıl Ölçer’e göstermiyor?

İkinci bir Ersu Hızır olayı yaşanmasından mı çekiniyor?

Sahi Ersu Hızır nerede, ne yapıyor?

Kendisini özledik!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s