Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

ATİB’DEN VEFÂ ÖRNEĞİ

Posted by almanyahaber Ağustos 20, 2013

atib goppingenATİB’e bağlı faaliyet yürüten Göppingen Türk Kültür Merkezi, bitirilen yeni binasının bölümlerine, derneğin kuruluşuna ve yeni binasının inşaatına büyük katkıları olan ancak şu an hayatta olmayan yöneticilerinin isimlerini verdi.

Göppingen Türk Kültür Merkezi yönetimi, uzun süren inşaat ve restorasyon çalışmalarının ardından, Mittlere Karlstr’deki büyük ve görkemli Cemiyet binası ile Haci Bayram Veli Camii’ni hizmete soktu. İnşaatın başlamasına ve inşaat sürecinde birçok yöneticinin ve cemiyet üyesinin özverili katkıları oldu.

Ancak ne yazık ki bu isimler arasından, temel atımından başlayarak inşaata büyük emekleri geçen Zeki Ersoy, İsmet Yavuz ve Mehmet Çelik’in ömürleri görkemli cemiyet binasının bitimine yetmedi. Bu nedenle bütün yöneticilerin ortak kararıyla, cemiyet binasının bölümlerinden, Dersane Salonu, Eğitim Kültür Salonu, Gençlik Eğitim-Kültür Salonu ve Çay Salonu’na şu an hayatta olmayan Zeki Ersoy, İsmet Yavuz ve Mehmet Çelik ile ATİB’in kurucu Başkanı olan ve halen önemli desteğini sürdüren Musa Serdar Çelebi’nin isimleri verildi.

HALEN ARAMIZDA YAŞAMALARINI SAĞLADIK

Muhabirimize yaptığı açıklamada, “ATİB, Avrupa’daki bütün Türklere ülkümüzün; yaşadığımız ülkelerde örgütlenmiş, eğitimli, zengin ve siyasi hayata katılmış güçlü bir toplum oluşturmak olduğunu dillendirdi. Gelecek yüzyıllarda da kültürel varlığını muhafaza edebilmek; ayakta kalmak, var olmak için takip edilmesi gereken yolu göstermişti.” diyen Göppingen ATİB Başkanı Doğan Tufan şöyle konuştu; “1987 Yılında ATİB’in kurulması onun devamında ATİB’e bağlı derneklerimizin kurulması aşamasında Genel başkanımız Musa Serdar Çelebi’nin calışmasına ve gayretlerine şahit olan biri olarak hayranım. Ondaki o heyacan ve azim, ATİB’i Almanya’daki geleceğimiz olan genç nesillerimizin Müslüman Türk kimlikleriyle yetişmelerine vesile oluyor.

Onun için Genel başkanımız Musa Serdar Çelebi ve Göppingen şehrimizde milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda hizmet amacıyla kurulan bu camii teşkilatımzda hizmet eden burada kalıcı olarak bu eserlerin satın alınması ve İnşaatın başlamsı için büyük emekleri olan, ancak ne yazık ki ömürleri bu eseri gürmeye yetmeyen aziz dava arkadaşlarımızın isimlerini salonlarımıza vererek onlara ahde vefa olarak aramızda halen yaşamalarını sağlamış oluyoruz” dedi.

Hüseyin Yüce – GÖPPINGEN www.postgazetesi.de

Reklamlar

Bir Yanıt to “ATİB’DEN VEFÂ ÖRNEĞİ”

  1. yh said

    AK-P + UETD + IHLAS = Konu bellidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s