Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

AZİZ YILDIRIM YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Posted by almanyahaber Kasım 3, 2013

hepimiz sari-lacivertiz hepimiz azizFENERBAHÇE’DEN ŞİKE KOMPLOSUNA OSMANLI TOKADI: Fenerbahçe, Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da oy işlemi sona erdi. Aziz Yıldırım REKOR OYLA tekrar başkan seçildi.

İşte Aziz Yıldırım’ım Başkanlık Konuşması;
“Gerçek Fenerbahçe’nin gerçek sahipleri. Bu kongrenin amacı 3 Temmuz’dan itibaren yaşananların hesaplaşmasıdır. Fenerbahçe için darağacına gidenler ile güllük gülüstanlık yaşayanların karşılaşmasıdır. Trabzon’un yanında yer alanlar bugün utanmadan buraya geldiler. Biz hepimiz Fenerbahçe’nin neferleriyiz. Biz çocuklarımıza Fenerbahçe’yi temiz teslim edeceğiz. Bugün burada tarihi yeniden yazdık, hepinize teşekkür ediyorum.”

İşte Aziz Yıldırım’ın yönetim listesi ve oy kullanma işlemi

Fenerbahçe’nin iki başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar ve Aziz Yıldırım’ın listeleri belli olurken seçim için oy kullanma işlemi saat 10:00’da başladı. Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar oylarını kullandı. Başkan adaylarından Yamen Uzun, yönetim kurulu aday listesini ve başkanlık oy pusulasını Divan Başkanlığı’na zamanında sunamadı. Bunun üzerine adaylığı düşürüldü. Yamen Uzun, yönetim listesi olmadan başkanlık adaylığına devam ediyordu ancak Vefa Küçük’e başvurarak tekrar adaylıktan çekildi.

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen genel kurulun ikinci gününde, başkan ve yönetim kurullarının seçimi oy verme işlemi yapıldı. Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar’ın başkanlık yarışına tutuştuğu seçimde üyeler saat 17.00’ye kadar 23 sandıkta oy kullandı.

Başkan adaylığını açıklayan ve dün bir de konuşma yapan Yamen Uzun, yönetim kurulu aday listesini ve başkanlık oy pusulasını kongre divan başkanlığına sunmadığı için seçimde yer almadı. Oy verme işlemi, Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün anonsunun ardından başlarken, üyeler bir anda adeta sandıklara hücum etti. Sandıkların önünde uzun kuyruklar oluştu.

MEHMET ALİ AYDINLAR OY KULLANDI VE AÇIKLADI

Fenerbahçe Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurulunda başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri belli oldu. Aziz Yıldırım’ın yönetim listesinde bir önceki dönemden 6 değişik isim bulunuyor. Talat Yılmaz, Semih Özsoy, Hüseyin Ersan Topbaş, Yasemin Merçil ve Ahmet Ketenci ile daha önce görevlerinden ayrılan Alaeddin (Ali) Yıldırım’ın yerine, Mahmut Uslu, Ahmet Özokur, Erhan Türkoğlu, Mehmet Selim Kosif, Metin Doğan ve Selim Sapan yer aldı.
Yıldırım’ın yönetim kurulu aday listesi şöyle:
Başkan: Aziz Yıldırım
Asil Üyeler: Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağı, Ahmet Özokur, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ender Alkaya, Ahmet Tahir Perek, Ömer Temelli, İsfendiyar Zülfikari, Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu
Yedek Üyeler: Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mehmet Selim Kosif, Mustafa Serdar Erkan, Yalçın Haker, Metin Doğan, Selim Sapan
Mehmet Ali Aydınlar’ın listesi
Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar’ın yönetim kurulu aday listesi şu isimlerden oluştu:
Asil Üyeler: Hamdi Akın, Nezih Barut, Dursun Ekşioğlu, Şaban Erdikler, Necdet Ersoy, Faik İçmeli, Engin Keçeli, Selim Koray, Metin Şen, Recep Tanrıverdi, Cem Topçuoğlu, Mehmet Torun, Nuri Tuna, Tankut Turnaoğlu
Yedek Üyeler: Mehmet Okay, Nejat Taşdemir, Erkan Güral, Esra Kazancıbaşı Öztekin, Selim Ergüder, Hasan Tanyeli, Ekrem Eray Arda
Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar oy kullandı

Neşeli olduğu görülen Aziz Yıldırım oyunu erken kullanan isimlerden olurken, Mehmet Ali Aydınlar ise 11.05’te kullandı. Eski yöneticilerden Nihat Özdemir ve Ali Şen gibi isimler de oyunu ilk kullanan üyelerden oldu.

23 sandıkta oy kullanımı bittikten sonra sandıkların tamamı aynı anda sayıldı ve sonuçlar sandık görevlileri tarafından divan başkanlığına iletildi.
Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen seçim için salona gelen başkan adayı Aydınlar, kongre üyeleriyle kısa konuşmalar yaptıktan sonra, oy vereceği 3 numaralı sandığın sırasına geçti. Sandık sırasında eşi Seher ve kızı Zeynep hanımlarla yaklaşık 20 dakika bekleyen Aydınlar, oyunu kullandıktan sonra da bir süre salonda kongre üyeleriyle sohbet etti.

Aydınlar kongreyle ilgili yaptığı açıklamada, bugünün Fenerbahçe için tarihi bir gün olduğunu vurgulayarak, “Biz üzerimize düşeni yaptık. İyi hazırlandık, iyi çalıştık. Belki de Fenerbahçe tarihinin en iyi yönetim kurulu listesini kongre üyelerine takdim ettik. Bundan sonra karar değerli kongre üyelerinin. İnşallah Fenerbahçe için, Türk sporu için hayırlı olur. Kazanan Fenerbahçe olsun” ifadelerini kullandı.
Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar’dan üyelere yakın ilgi 

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, oy verme işlemi için salona gelen üyelerle yakından ilgilendi. Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen seçimli olağanüstü genel kurulda Başkan Yıldırım, oy kullanmaya gelen üyeleri merdiven başında karşılayıp elini sıktı. Bazı üyeler ise Aziz Yıldırım ile fotoğraf çektirdi.

Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen seçimli olağanüstü genel kurulda üyeleri kapıda karşıladı. Oyunu kullandıktan sonra salonunun griişine geçen Aydınlar, üyeleri kapıda karşılayıp onlarla sohbet etti.

Kiğılı: Aydınlar ticareti bilmiyor

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, hatırını kıramayacağı kişiler araya girdiği için Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulu listesinde yeniden yer aldığını söyledi.

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen sarı-lacivertli kulübün seçimli olağanüstü genel kurulunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kiğılı, daha önce yönetimde olmayacağını açıklamasına karşın Yıldırım’ın listesinde olmasıyla ilgili bir soru üzerine, “Fenerbahçe için insan her şeyi göze alıyor. Dolayısıyla yapacak bir şey kalmadı. Hatırını kıramayacağım insanlar araya girdiler. Yaşım ilerliyor ama demek ki daha ‘enerjin bitmedi’ diyorlar. 1,5 sene daha dayanacağız, inşallah ondan sonra istirahate çekileceğiz” diye konuştu.

Demokratik bir ortamda güzel bir seçim olduğunu kaydeden Kiğılı, şöyle devam etti: “Oy atmaya hak kazanmış 10 binin üzerinde üye var. Tahmin ediyorum ciddi bir oy atan olacak. Muhalefet ne kadar güçlü olursa, başkan adayları ne kadar fazla olursa rekabetin sonunda Fenerbahçe kazanacak. Onun için çok mutluyum. İnşallah bundan sonra daha güçlü muhalefetle, daha güçlü başkan adaylarıyla her zaman bu yarış çok daha iyi yerlere gelir ve Fenerbahçemiz kazanır. Akşam da kim kazanırsa kazansın Fenerbahçe kazanacak. Kaybeden de kazananın emrine girecek. Bu kadar basit.”

Kiğılı, bir gazetecinin “Mehmet Ali Aydınlar ‘Fenerium abartıldığı kadar kar yapmıyor’ dedi. Siz bu konuda ne söyleceksiniz” şeklindeki sorusunu, “Elde rakamlar var. Açıklanan rakamlar bırak Türkiye’yi, Avrupa’da birçok kulüple başa baş dişe diş mücadele edebilecek bir Fenerium cirosu. Bir değerlendirme şirketine değer ölçüsü yapıldı, şirket ‘300 milyon lira değerinde’ diye yanıtladı.
Gazetecinin, “Aydınlar, bugün 300 milyon diyor ama yarın 30 milyon olabilir’ dedi” şeklindeki sözleri üzerine de Kiğılı, “Bu yatırımların, bu ürünün karşısında Türkiye’nin 55 ilinde mağazası olan Fenerium’un birden bire geri basması nasıl olacak? Herhalde kapatacaksın. Feneriumları kapatırsan geri basar. Her an yatırım yapıyoruz. Her an Türkiye’nin her köşesinde her Fenerbahçeli’nin hizmetini sunuyoruz. Ticarette böyle bir şey var mı? Ticaretten anlamayanların söylediği sözler bunlar” diye konuştu.

Mahmut Uslu
Yeniden Aziz Yıldırım’ın listesinde yer alan eski yöneticilerden Mahmut Uslu ise ihtiyaç olduğu için yönetim kurulu listesinde yer aldığını belirterek, “İhtiyaç olduğunu söylediler. Gece yarısı halloldu. Fikir vardı ama niyetim yoktu. Ancak ihtiyaç olduğu için girdim. İnşallah hayırlı olur, seçimden sonra konuşmak lazım” şeklinde konuştu.
Metin Şen: “Çekişmeli bir kongre bekliyorum”
Başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar’ın yönetim kurulu listesinde yer alan eski başkanlardan Ali Şen’in oğlu Metin Şen, katılımın yüksek olacağı bir kongre beklediğini kaydederek, her iki başkan adayına başarılar diledi.
Her iki adayın da ciddi projeleri olduğunu vurgulayan Metin Şen, “Aziz Yıldırım’ın 15 yıllık bir tecrübesi var. Mehmet Ali Aydınlar’ın listesi içinde olduğum için söylemiyorum ama bugüne kadar gördüğüm en iyi listelerden bir tanesi. Zor bir kongre olacak. Çekişmeli bir kongre bekliyorum. İnşallah kazanan Fenerbahçe olur” ifadelerini kullandı.
Metin Şen, başkan olarak kongreye giren her adayın bir avantajı olduğunu aktararak, şunları kaydetti:
“Olağan kongreye kadar bir süreç yaşıyacağız. Kongre üyeleri ona göre oy verecek. Biz geçmişi değil geleceği oyluyoruz. Bu oylama 3 Temmuz oylaması değildir. Biz genel kurul üyeleri olarak 3 Temmuz’u sayın başkan cezaevindeyken oylamıştık. Kendisine büyük de destek vermiştik. Ancak bu kongre gelecek için önemli bir kongre.”
TOMAlar, itfaiyeler ve ambulanslar hazır bekliyor
Fenerbahçe kongresinde oy kullanımı devam ediyor. 13.416 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu Fenerbahçe olağanüstü genel kuruluna katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi. Dün olduğu gibi bugün de üst düzey güvenlik önlemler alındı. TOMAlar, İtfaiyeler ve Ambulanslar hazır bekletiliyor. Eski yöneticilerden Cihan Kamer ve Şadan Kalkavan oylarını kullandılar. Başkan Aziz Yıldırım’ın da oy kullanmak için salona gelen delegelerle teker tek tokalaşıyor.
Yamen Uzun adaylıktan yine çekildi!
Fenerbahçe Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkan adayı olan Yamen Uzun, Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’e başvurarak adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Reklamlar

Bir Yanıt to “AZİZ YILDIRIM YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ”

  1. Haber said

    Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe için hayırlı olsun.
    Fenerbahçe Haberleri için HaberVideo.net

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s