Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

‘TÜRKİYE VE FENERBAHÇE İÇİN ADALET’ YÜRÜYÜŞÜNE 400 BİN KİŞİ KATILIDI

Posted by almanyahaber Şubat 16, 2014

fener adalet yuruyusu‘Türkiye için adalet, Fenerbahçe için Adalet’ adı altında yapılan yürüyüşe; Galatasaray ve Beşiktaşlılar dahil 400 bin kişi katıldı. Saat 13.30’da Bağdat Caddesi’nde başlayan yürüyüş birçok TV’den ve internet sitelerinden canlı yayınlandı.

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü için taraftarlar Bağdat Caddesi’nde toplandı. Saat 13.15 civarı Aziz Yıldırım da Cadde’deki taraftarlar arasına katıldı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın ve camianın önde gelen isimlerinin de katıldığı yürüyüşe büyük katılım devam ediyor. Şaşkınbakkal’dan Şükrü Saracoğlu’na doğru yürüyen taraftarlar “Sık bakalım sık bakalım biber gazı sık bakalım, kaskını çıkar copunu bırak delikanlı kim bakalım”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”.. Gezi olayları sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için yazılan marş da okunarak; “Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz…” sesleri yükseldi.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞLILAR DA BAĞDAT’TA

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü Bağdat Caddesi’nde Şaşkınbalkal’dan başladı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de katıldığı yürüyüş için 13.00’te toplanıldı, saat 14.00’te ise Şaşkınbakkal’da yürüyüş başladı. Çok sayıda Fenerbahçe Taraftar Derneği’nin katıldığı yürüyüş, Kızıltoprak’ta sona erdi. Yaklaşık 3 saat süren yürüyüşün ardından maç bileti olan taraftarlar 19.00’da başlayacak Kasımpaşa maçına girdi.

* Başkan Aziz Yıldırım alana Şaşkınbakkal’a kızı, torunu ve damadı ile gelince hep bir ağızdan “Dik dur eğilme bu taraftar seninle sloganları!” atıldı.

AZİZ YILDIRIM, TARAFTARLARI TÜRK VE FENERBAHÇE BAYRAKLARI İLE SELAMLADI
Aziz Yıldırım’ın yanı sıra eski yöneticilerden ve Gazeteci Uğur Dündar, Galatasaraylı eski futbolcu Ümit Karan, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı taraftarlar ile binlerce Fenerbahçe taraftarı açtıkları çeşitli pankartlarla yürüyüşe geçti. Aziz Yıldırım üstü açık bir araca binerek, Erenköy’de taraftarları eline aldığı Türk ve Fenerbahçe bayraklarıyla selamladı.

İlginç diyalog: Fenerbahçeli bir taraftarın “Başkanım Kars’tan geldim sizinle kol kola yürümek istiyorum. Beni yanınıza alın” sözleri üzerine Aziz Yıldırım, “Şimdi yürümek için ineceğim. Hep beraber Kadıköy’e kadar yürüyeceğiz” dedi.
Fenerbahçe dernekleri Bağdat caddesine akın etti
Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü yarın Bağdat Caddesi’nde yapıldı. Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından 16 Şubat 2014 Pazar günü Şaşkınbakkal’da başlayıp Kızıltoprak’ta sona erecek yürüyüşe dair Dernek açıklaması şu şekilde:

SESİMİZ VE SÖZÜMÜZ SADECE ADALET İÇİN YÜKSELSİN!.. 
“Fenerbahçeli Avukatlar Derneği olarak, 16 Şubat 2014 Pazar günü Şaşkınbakkal’da başlayıp Kızıltoprak’ta sona erecek, “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşünde onbinlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

Tuttuğu takım ve gönül verdiği renkler ne olursa olsun taraftarımızla birlikte adalet için, hukuk için, adil yargılanma için bu yürüyüşe katılacak herkesten yegane beklentimiz, bu güzel birlikteliğin ruhuna aykırı her tür olumsuzluktan kaçınmasıdır. Davamızın, siyasi oluşumların gölgesinde kalmaması için her tür olası provokasyondan uzak durulması en büyük isteğimiz ve yürüyüşe katılacak olan herkesten de açıkça beklentimizdir. Bu bağlamda, siyasi her tür slogandan kaçınılmasını, kişi ya da kurum hedefli tezahüratlardan uzak durulmasını, yürüyüşün amacından çıkmasını hedefleyebilecek her tür oluşuma karşı durulumasını önemle rica ederiz. Sesimiz; hep bir ağızdan, en yüksek tonda ve durmaksızın ‘Adalet’ için ‘Türkiye’ için ‘Fenerbahçemiz’ için yükselsin. İlginize ve sorumlu tavrınıza şimdiden teşekkür ederiz”

1907 DERNEĞİ’NDEN TARAFTARA ÇAĞRI
Hasan Yılmaz : “F.BAHÇE’NİN ÜSTÜNDE BİR YÜRÜYÜŞ”
“Çok önemli bir yürüyüş. Adalet yürüyüüş. Bu yürüyüş başkanının Fenerbahçe’nin üstünde bir yürüyüş. Bu insanları görünce içim kabarıyor. Fenerbahçe sevgisi olduğu müddetçe Fenerbahçe’nin kimseye ihtiyacı yok. Geçici sorunlar da hallolacak. Türkiye’nin dünyanın her yerinden insan var. Bana sorarsanız bu Fenerbahçe’nin ötesinde. Herkesin dik duruşa, adaletli duruşa ihtiyacı var. Sonunda ne olur bilemem. Fenerbahçeliler burada kendilerini ifade ediyor.”
İsfendiyar Zülfikari:
“HEM ÜZÜCÜ HEM GURUR VERİCİ”
“Bu yürüyüş, hem üzücü hem gurur verici. Üzücü olduğu yön, Başkanımız haksızlığa uğraması, sevindirici yönü ise herkes bizi destekliyor. ÖYM’lerin verdiği kararlar sorgulanıyor. Bize de yeniden yargılanma yolu açılıp, Fenerbahçe’nin haklanmasını istiyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. 3 Temmuz’dan beri bize destken veren Fenerbahçe taraftarına ayrıca teşekkür ederiz. “
Deniz Tolga Aytöre:
“CUMHURİYETE SAHİP ÇIKIYOR”
“Taraftarımız kulübüne, ülkesine ve cumhuriyete sahip çıkıyor. Çok mutluyuz. Özellikle Fenerbahçe’nin yaşadıkları, Türkiye’de bir sürü davada olan yanlışlıkların düzeltilmesine inanıyorum. Fenerbahçe taraftarının Türkiye için çok önemli şeyler imza atacağını düşünüyorum.”
Şekip Mosturoğlu:
“AYDINLIK IŞIKLAR YANACAK”
“3 Temmuz’dan itibaren taraftarlarımız direniyor. Bundan sonrası Türkiye için aydınlık ışıkların yanacağı süreç olacak. Bizim zamanında konuştuğumuz ve konuşmaya devam ettiğimi masumiyet ilkesi, tapeler gibi konular, bugün Türkiye söylüyor. Türkiye bir yere varacaksa adil yargılama, bağımsız yargı ile varacak. İnşallah Türkiye’nin yolu hayırlı bir yola girdi. İnşallah sonuç alınacak. ÖYM’ler tartışılıyor. Buralarda FB’nin dışında başka insanlarda yargılandı. Hala cezaları infaz ediliyor. Adalet herkes için bir bütün. Barışçıl eylemleri bu kadar büyük kitleyle yapmak çok önemli.”
ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARI
 FENERBAHÇE Kulübü Yönetim Kurulu tam kadro olarak yürüyüşte yer alırken, kulübün eski Asbaşkanı Ali Koç da 1907 Derneği üyeleriyle birlikte Erenköy’de bulunan Divan Pastanesi önünde bir araya geldi.
Ali Koç duygularını şöyle dile getirdi.
“Hepimiz için tarihi bir gün. Sadece camiamız için değil çocuklarımız için de tarihi bir gün olduğunu düşünüyorum. Zira 3 Temmuz’da bize yaşatılanlar ve yapılanları unutmadık. O zaman hakkımızı ararken yapılan haksızlıkları dile getirirken, masumiyet karinesinden bahsederken, gizlilik ihlallerinden bahsederken halkın nezdinde suçlu duruma düşürülen Fenerbahçe üç sene evvel ne söylediyse şimdi de onu söylüyor. Yalnız bir fark olduğunu söylemek isterim. Bugün bizim söylediklerimizi devletin en tepesinden sokaktaki insanlara kadar her yerden katılımın olduğunu görüyoruz. Bugün söylediklerimiz 3 Temmuz’da ne ise şimdi de o olacaktır. Ama bugün bizim söylediklerimizi söyleyenler ne yazık ki 3 Temmuz sürecinde konuyu bizim gibi görmediler ya da değerlendirmediler. Bugünkü söylemlerinde olmadılar. Doğru çalışan bir hukuk her demokrasiye lazımdır. Biz bu anlamda Fenerbahçe olarak camiamıza sahip çıktık.Çok daha sıkıntılı olabilirdi ama olmadı. Bugün gelen Türkiye’de sadece Fenerbahçe için değil Türkiye’nin geleceği de önemlidir. Bağdat caddesinde bu yürüyüşe katılan insanlar bizim inancımız, arzumuz,talebimiz ve dualarımız Fenerbahçe’nin adil yargılanma hakkının verilmesidir. Bu durum sadece Fenerbahçe için değil bizim gibi yargılanan bütün kulüplerimiz içinde önemlidir.İnşallah devletimiz,hükümetimiz dile getirilen bu sıkıntıları onların liderliğinde çözüme kavuşturabilirler.Fenerbahçe çok büyük bir camia. Fenerbahçe sadece spor demek değil ve bu camiaya’ya reva görülen bu yapılanlar kabul edilemez. Biz her zaman dedik tarih bir gün gerçekleri yazacaktır. İnşallah bu kıvılcım burada yanmaya devam eder. Güzel bir gün başladı güneşli bir gün inşallah da güzel bitecek.diyerek s özlerini noktaladı.
Burada konuştuğumuz konularda hukuk dediğimizde bu durumun rengi olmaz. O dönemde de rakiplerimiz bizim arkamızdaydı. Bunlar yansımıyordu. Şimdi her açıdan yansımaya başladı. Çünkü rakibinizin sıkıntıda olması arkasından vurularak kazanılan başarının bir değeri yok.Bu yaklaşım sadece çok kısa vadeli olur. Hepimiz aynı gemideyiz. Hepimiz Türkiye’deyiz.Türk vatandaşıyız. Aklı selim olan kazanacaktır.
Fenerbahçe’li Avukatlar Derneğine gerçekten çok teşekkür ediyor ve iftihar ediyorum. Sadece bugün değil 3 Temmuz’dan beri camiaları için yaptıkları usanmadan bıkmadan uğraştılar. Burada camiamızın dimdik ayakta durması konusunda çalıştılar. Biz de 1907 derneği olarak biliyoruz ki bu haksızlığın giderilmesi yönetimimizin çabasıyla olmayacak olursa Fenerbahçe taraftarı sayesinde olacaktır. Bu doğrultuda 1907 Derneği olarak talep ettiğimiz hakkımızı alana kadar Fenerbahçe taraftarı 3 Temmuz’daki gibi dik durup kalpleriyle bu hakkı talep edecektir.Biz de 1907 Derneği olarak ADALET FENER ile kampanyasını başlattık. İnşallah camiamıza yayabiliriz. “

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s