Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

FENERBAHÇE’YE YENİDEN YARGILANMA ÜMİDİ

Posted by almanyahaber Mart 8, 2014

Fener Gifhorn e.V AlmanyaTBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, özel yetkili mahkemelerin kapatılmasıyla Fenerbahçe’nin yeniden yargılanabileceğini söyledi.

AK Parti’nin yargı konusundaki hazırlanan kanunlarda başrol oynayan aynı zamanda, ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ Kanunu’nda da imzası bulunan TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, Özel Yetkili Mahkemelerin vermiş olduğu bazı kararlarda yeniden yargılama olabileceğini söyledi.

Köylü, yaptığı açıklamada, “Yeni Yargı Paketi ve HSYK’da yapılan yeni düzenleme sistemin önünü açacaktır. Kabul etmek gerekir ki; 17 Aralık operasyonun ardından Türkiye’de Başbakan dahil birçok kişi mağdur edilmek istendi ve edildiği anlaşıldı. Değişik zamanlarda yapılan dinlemeler sonucunda montajlarla yapılan uyduruk tapeler Başbakan dahil birçok insanı mağdur etti. Yeni düzenlemenin ardından Ergenekon, Balyoz ve Şike Davaları detaylı bir şekilde incelemeye alınacak ve mağduriyetler giderilecek. Fenerbahçe başta olmak üzere diğer davalarda yeniden yargılamalar olabilir” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s