Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

İŞTE SON OY ORANLARI

Posted by almanyahaber Mart 19, 2014

optimar21 senelik araştırma firması Optimar Araştırma tarafından tapılan açıklamada İstanbul, Ankara, Çankırı, Tokat’ın en güncel seçim anketi yayınlandı. İşte en güncel seçim anketinde partilerin oy oranları:

Optimar Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafındanİstanbul’da 2500, Ankara’da 12.655, Çankırı’da 1500 ve Tokat’ta 2009 kişi ile yapılan araştırma,18 yaş üzerindeki seçmenle gerçekleştirildi.

13-16 Mart tarihleri arasında yapılan araştırmada çarpıcı verilere ulaşıldı.

KADİR TOPBAŞ 10 PUAN ÖNDE

Optimar’ın Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, en güncel anket sonuçlarını yorumlarken, “Türkiye GenelindeAK Parti’nin yeni bir zaferle çıkacağı iddiamızı yeniliyoruz. AK Parti İstanbul’da Kadir Topbaş ile 10 puanlık bir farkla seçimi alacak gözüküyor. Ankara’da ise tam anlamı ile seçim ortada” diye konuştu.

TOKAT VE ÇANKIRI’DA AK PARTİ FARK ATIYOR

Tokat ve Çankırı’da da güncel anketler yaptıklarını belirten Hilmi Daşdemir, “Anadolu’daözellikle Tokat ve Çankırı’da 2200’er denekli anketler yaptırdık. AK Partili İrfan Dinç Yüzde 57’lik bir oyla en yakın rakibi MHP adayına 18 puanlık bir fark atıyor. Tokat’ta da AK Parti Adayı Eyüp Eroğlu’nun 21 puanlık bir farkla yüzde 54 oy aldığını

AK PARTİ YENİ BİR ZAFERE HAZIRLANIYOR

2007, 2009 ve 2011’de yaptığı tahminlerinin isabetliliğini de hatırlatan Optimar Araştırma Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, seçim değerlendirmeleri ve saha araştırmaları yaparken yerel seçim, genel seçim ayırımının doğru yapılması gerektiğini belirtti.

Daşdemir, “Her seçim kendi kategorisinde değerlendirilir. AK Parti 2004 seçimlerinde Yüzde 41 alırken, 2009 yerel seçimlerinde ise yüzde 39 almıştı. Bu seçimde ise yüzde 43-44 bandında gezindiğini gördüğümüzden, AK Parti’nin bu seçimlerden de büyük bir zaferle ayrılacağını söyleyebiliriz. Optimar olarak Türkiye genelinde 5204 denekle son yaptığımız araştırmada “30 Mart’ta hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlarda AK Parti Yüzde 44,8 CHP yüzde 29,3 MHP yüzde 14,2 BDP Yüzde 5,6 BBP Yüzde 3,2 Saadet yüzde 1,3 ve HDP yüzde 0,4 oy almıştı” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s