Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

PARALEL YAPI’DAN PROF. WILLIAMS’A UYARI!

Posted by almanyahaber Mart 19, 2014

prof_paull_williams fethullahgulenAKŞAM’ın FBI’in eski danışmanlarından Prof. Williams’la yaptığı Gülen röportajı, paralel yapıyı harekete geçirdi.

Eski FBI danışmanlarından, radikal İslam ve terör uzmanı Prof. Paul L. Williams’ın Fethullah Gülen’le ilgili araştırmalarının yer aldığı haberin ardından paralel yapı elemanlarının ünlü akademisyenin kitaplarını basan yayınevine bir “mesaj” gönderdiği ortaya çıktı. Prometheus Books’a kendisini bağımsız bir editör olarak tanıtan B.D. adlı kişi, “mesajında” şunları yazdı:

‘SİZİ UYARIYORUZ’

“Değerli arkadaşlar. Ben Türkiye’den bağımsız bir editörüm. Bugün Türkiye’deki bir ulusal gazetede sizin yazarlarınızdan olan Paul Williams hakkında bir haber çıktı. 17 Aralık 2013 tarihinden bu yana sürekli yalan haberler yapılıyor. Haberde Williams, Pensilvanya’da yaşayan dini bir lider olan Fethullah Gülen hakkında ‘terörist, komplocu’ olduğunu söylüyor ve uyarıda bulunuyor. Bu konuda büyük bir şüphe içerisindeyiz. Lütfen Bay Williams’in benimle ya da Türkiye’deki herhangi bir muhalif televizyon ya da gazeteyle bağlantıya geçmesini sağlayın. Bu konunun acil olduğu konusunda sizi uyarıyoruz.”

STRATFOR’DA ESKİ MÜRİDİN İTİRAFLARI

Fethullah Gülen’le ilgili Wikileaks’teki yazışmalardaki itiraflar, cemaat yapılanmasının karanlık yüzünü ortaya çıkarıyor. Wikileaks’te CIA’nin düşünce kuruluşu olarak bilinen Stratfor yetkililerinin yazdığı rapor ve analizlerden birisi oldukça çarpıcı. İşte o raporda anlatılanlar: Reva Bhalla’nın Stratfor’a gönderdiği 22 Mart 2010 tarihli bir başka analizde de ismi açıklanmayan ve cemaatten kopmuş eski bir müridin itiraflarına yer veriliyor. Lisede cemaate katılan ve cemaatin direktifi doğrultusunda ABD’ye gelen eski mürit, kendisinin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sokulduğunu ifade ediyor. Eski cemaat üyesi Gülen ve askeri bilgilere sahip olduğu için cemaatin kendi üstüne gelemediğini söylüyor, ancak sürekli kontrol edildiğini de ekliyor.

MADDİ KAYNAK İŞADAMLARINDAN

Gülen’in üst düzey merkezi kararları veren 12 kişilik “bilge adamlar” konseyinden eski cemaatçi de bahsediyor. Eski üyenin anlattıklarına göre Emniyet’teki Gülen yapılanması son derece güçlü.
Öyle ki Türkiye’de her şehirde bulunan cemaat mensubu polisler, ayrıca Azerbaycan ve türkmenistan’daki faaliyetlerden de sorumlu. Ankara’daki cemaatçi işadamları da yine Azerbaycan ve Türkmenistan’daki faaliyetlere kaynak sağlamakla yükümlü.

AKŞAM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s